ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Ін’єкції каботегравіру та рилпівірину, що вводяться раз у два місяці, знижують вірусне навантаження на 2 роки


29.03.2021
Згідно результатам досліджень, що були представлені на Конференції з ретровірусів і опортуністичних інфекцій (CROI2021), ін’єкції каботегравіру тривалої дії та рилпівірину в якості АРТ-терапії підтримують пригнічення вірусу протягом двох років.

В 2019 році результати дослідження ATLAS  фаза 3 (в яке були залучені люди з невизначеним вірусним навантаженням, які перейшли зі стандартного перорального антиретровірусного режиму) та випробування FLAIR (в якому брали участь люди, що вперше починали лікування ВІЛ) показали, що один раз на місяць каботегравір та рилпівірин підтримували невизначене вірусне навантаження у людей, які вже пройшли лікування, та призводили до зниження вірусного навантаження нижче рівня виявлення у тих, хто починав лікування.

В цьому році доктор Ханс Йегер із Центру досліджень і клінічної допомоги ВІЛ (MVZ Karlsplatz) у Мюнхені презентував довготривалі результати ATLAS-2M, які продовжили період спостереження до 96 тижнів.

Після двох років 90,2% учасників в групі раз на місяць і 91,0% в групі раз в два місяці зберігали вірусну супрессію, показуючи, що схеми залишалися однаково ефективними; У 1,1% і 2,1%, відповідно, виявлялося вірусне навантаження (по іншими дані відсутні).

Також вчені прийшли до висновку, що суворо рекомендується дотримуватися режиму дозування раз в два місяці. Хоча раніше прогнозувалося, що відстрочка введення каботегравіру на термін до тижня матиме мінімальний ефект, більш тривалі відстрочки матимуть більший вплив. Також було виявлено, що ін'єкції рилпівірина на тиждень раніше чи пізніше повинні мати мінімальний вплив на рівень препарату, але рекомендовано все ж таки дотримуватися графіка раз в два місяці. Таблетки каботегравіра і рилпівірина можна використовувати в якості «проміжної» стратегії, якщо людина планує пропустити прийом ін'єкції.

Слід також відзначити, що ін’єкції каботегравіру і рилпівірину були безпечні і в цілому добре переносилися піддослідними. Близько 12% в обох групах відчули серйозні побічні ефекти, але ця цифра знижуються до 2%, якщо виключити реакції в місці ін'єкції. Найбільш частим побічним ефектом була біль в місці ін'єкції, про яку повідомили 14% в групі, що одержувала один раз на місяць, і 21% в групі, що приймала раз в два місяці. Реакції в місці ін'єкції були в основному легкими або помірними і тривали в середньому три дні.

Також більшість учасників дослідження заявили, що віддають перевагу саме ін’єкційній формі лікування, а не щоденному прийому таблеток, навіть незважаючи на реакції на ін'єкції. Причини цього – це зручність, відсутність необхідності думати про ВІЛ і його лікування кожен день і відсутність пляшечок з таблетками, які могли б розкрити їх ВІЛ-статус. Недоліком є необхідність частіше, ніж більшість людей, відвідувати лікаря для моніторингу вірусного навантаження під час стабільної пероральної терапії.

Наразі Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило ін'єкційну комбінацію - першу повну схему лікування ВІЛ, що не вимагає щоденних таблеток. Схема включає дві окремі ін'єкції в сідниці, які проводить постачальник медичних послуг. EMA схвалив режим як раз в місяць, так і раз в два місяці. Однак регулюючі органи в США і Канаді (де ін'єкції продаються разом як Cabenuva) схвалили тільки щомісячний режим. Проте лікування, яке можна проводити лише шість разів на рік, було б більш зручним і могло б збільшити прихильність до лікування. Вчені сподіваються, що після таких результатів ситуація може змінитися і режим раз в два місяці також затвердять.

Джерело: https://www.aidsmap.com/news/mar-2021/every-other-month-injectable-cabotegravir-and-rilpivirine-suppresses-viral-load-twoПідготував: Admin


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.