ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Вчені дослідили вплив SMS -нагадувань на прихильність до прийому доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP)


29.03.2021
Дослідницька група з Національного інституту психічного здоров'я США з'ясувала, що SMS -нагадування в поєднанні з рутинним моніторингом дотримання режиму в режимі реального часу, сприяють підвищенню прихильності до доконтактної профілактики ВІЛ (ДКП/PrEP). Відповідне дослідження опубліковане в науковому медичному журналі The Lancet.

Доконтактна профілактика (PrEP) є високоефективною для запобігання інфікування ВІЛ. Однак прихильність до прийому особливо серед молодих жінок (у віці 18–24 років)в Кеніє є доволі низькою.

Дослідники мали на меті визначити вплив нагадувань з допомогою SMS на формування прихильності до прийому PrEP серед молодих жінок у Кенії протягом 2-річного періоду.

Моніторингове дослідження серед молодих дорослих жінок було відкритим рандомізованим контрольованим дослідженням, в якому брали участь молоді жінки з високим ризиком інфікування ВІЛ у Тіка та Кісуму, Кенія. Учасників набирали з коледжів, професійно-технічних закладів, неформальних поселень та громадських організацій, що підтримують молодих жінок. Жінки були у віці 18–24 років та мали високий ризик інфікування ВІЛ (визначається як оцінка VOICE-ризику 5 і вище або перебувають у серодискордантних стосунках).

Висновки

З 642 жінок, які були на початку, 348 жінок підійшли по критеріям дослідження та були включені в нього, в період часу між 21 грудня 2016 року та 05 лютого 2018 року. Учасники були випадковим чином призначені або до групи нагадувань з допомогою SMS (n = 173), або до групи нагадувань без SMS (n = 175).

Середній вік становив 21 рік (IQR 19–22), і 228 (66%) з 348 учасників повідомили про наявність статевих контактів без використання презерватив за місяць до дослідження.

24 (14%) із 173 учасників, яким призначено отримувати щоденні SMS-нагадування, пізніше обрали нагадування за необхідністю.

Серед учасників, які отримували PrEP, прихильність до електронного моніторингу становила в середньому 26,8% протягом 24 місяців і була подібною для дослідницької групи (27,0% з SMS, 26,6% без SMS). Серйозних побічних явищ, пов’язаних з участю у дослідженні, не було; у кожній досліджуваній групі було п’ять соціальних збитків, пов’язаних головним чином із застосуванням PrEP.

Результати

SMS-нагадування мало не високу ефективність у моніторингу дотримання режиму прийому PrEP серед молодих кенійських жінок. З огляду на загальну низьку прихильність до дослідження, необхідні додаткові втручання для підтримки формування прихильності до прийому PrEP у цій популяції.

Джерело: https://www.thelancet.com/journals/lanhiv/article/PIIS2352-3018(20)30307-6/fulltextПідготував: Admin


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.