ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Препарат від діабету може бути ефективним в боротьбі з ВІЛ


01.04.2021
Група дослідників виявила важливу вразливість ВІЛ і в доклінічних експериментах показала, що широко використовуваний препарат для лікування діабету Метформін, ймовірно, здатний використовувати цю уразливість.

Коли ВІЛ заражає CD4-Т-клітини, він допомагає підживлювати свою власну реплікацію, стимулюючи ключовий процес виробництва клітинами хімічної енергії. Препарат Метформін пригнічує той же процес і тим самим пригнічує реплікацію ВІЛ в цих клітинах. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature Immunology.

«Ці дані свідчать про те, що Метформін і інші препарати, що знижують метаболізм Т-клітин, можуть бути корисні як додаткова терапія для лікування ВІЛ», - сказав дослідник.

Щоб прийти до такого висновку, дослідники прагнули краще зрозуміти, як ВІЛ підвищує вироблення енергії клітинами CD4 і чи може повернення назад цього метаболічного ефекту придушити ВІЛ. У співпраці з доктором філософії Рафіком-П'єром Секалі і Хадери Гнейм з Університету Кейс Вестерн дослідники проаналізували дані експресії генів CD4-клітин, отримані в ході дослідження ВІЛ-позитивних людей в Африці і Азії, і виявили, що патерни експресії генів, найбільш тісно пов'язані з поганими наслідками у цих пацієнтів, включають процес виробництва енергії, званий окислювальним фосфорилюванням.
Вони визначили препарати та інші хімічні сполуки, які інгібують окисне фосфорилювання в клітинах CD4, одним з яких є метформін. Подальші експерименти, проведені на мишах, а також з людськими клітинами CD4, підтвердили, що метформін пригнічує реплікацію ВІЛ в цих клітинах.

Фахівці також вивчили попереднє дослідження пацієнтів з ВІЛ, які приймали АРТ і виявили, що після 6 місяців лікування пацієнти з діабетом 2 типу - багато з яких приймали Метформін - мали, в середньому, на 33% нижчий рівень ВН в крові, в порівнянні з пацієнтами без діабету в когорті. Пацієнти з цукровим діабетом також, в середньому, мали вищий вихідний рівень CD4-клітин і швидше відновлення цих рівнів при антиретровірусному лікуванні.

«Ці реальні результати свідчать про те, що Метформін має значний анти-ВІЛ-ефект», - зазначають дослідники.


 
Підготував: СНІД.Центр


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.