ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


ВООЗ опублікувала перші рекомендації по самотестуванню на гепатит С


20.07.2021
ВООЗ рекомендує самотестування на вірус гепатиту С (ВГС) в якості додаткового підходу до послуг тестування на ВГС. Організація опублікувала перше керівництво по самотестування на ВГС в рамках Міжнародної конференції IAS 2021.

ВООЗ поставила за мету ліквідувати ВГС як проблему суспільної охорони здоров'я до 2030 року в своїй Глобальної стратегії сектора охорони здоров'я щодо вірусного гепатиту (2016-2021 роки), з метою діагностувати 90% людей з ВГС і лікувати 80% діагностованих. Однак, станом на 2019 рік було діагностовано лише 21% з 58 мільйонів людей з хронічною інфекцією ВГС у всьому світі. І, незважаючи на недавні досягнення в області високоефективних і доступних противірусних препаратів прямої дії (ПППД), в період з 2015 по 2019 рік тільки 9,4 мільйона чоловік (62% діагностованих) отримували ПППД. 

Керівництво ВООЗ по самотестування на ВГС призначене для підтримки зусиль національних програм по охопленню людей, які інакше не могли б пройти тестування.

«Самотестування на ВІЛ стало ефективним інструментом прискорення прогресу в досягненні глобальних цілей, і багато програм отримали користь з доступності самотестування на ВІЛ для підтримки безперервності надання основних послуг в контексті COVID-19, - сказала д-р Мег Доерті, директор Глобальних програм ВООЗ по ВІЛ, гепатиту та ІПСШ. - Ми закликаємо країни і національні програми також почати планування впровадження самотестування на ВГС, особливо для пріоритетних груп населення та регіонів з найбільшим прогалиною в охопленні тестуванням».

Ознайомитися з Керівництвом по самотестування на ВГС можна в нашому Ресурсному центрі перейшовши за посиланням.

Джерело: https://virusoff.info/voz-opublikuvala-pervye-rekomendaczii-po-samotestirovaniyu-na-gepatit-s/


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.