ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Новини

Перегляд новини


Переривання АРВ-терапії підвищує ризик розвитку захворювань, не пов'язаних зі СНІДом


08.09.2021
Дослідники з університетської лікарні Барселони (Hospital Universitari Sagrat Cor) перевірили, як перерви в прийманні антиретровірусних препаратів можуть впливати на розвиток хвороб, які пов'язані з ВІЛ та СНІДом. За їхніми даними, у таких пацієнтів був вищий ризик розвитку онкології, захворювань печінки і нирок ніж у людей, які ніколи не переривали АРВТ.

Фахівці вивчили дані 146 ВІЛ-позитивних людей, які переривали терапію і 45 пацієнтів, які цього ніколи не робили. Інформацію брали з інших досліджень, присвячених експериментальним перервам в антиретровірусному лікуванні. Результати роботи опубліковані в Aidsmap.

За 20 років 38% пацієнтів були госпіталізовані зі станом, не пов'язаним зі СНІДом. З них 42% були з групи перериваючих лікування і 22% - з контрольної групи. Потім вчені скорегували ці дані по різних критеріями і з'ясували, що шанси розвитку захворювання, не пов'язаного зі СНІДом, у пацієнтів з перервами були в 4 рази вище, ніж у людей з другої групи.

За словами фахівців, в групі, де прийом терапії не переривався, частіше зустрічалися серцево-судинні та інфекційні захворювання. А в групі з перервами в лікуванні було більше онкологічних проблем, патологій печінки і нирок.

При цьому вчені наголосили, що їм вдалося провести лише невеликий аналіз, тому його результати не повинні впливати на інші дослідження, присвячені експериментальним перервам у прийомі терапії. Їх як і раніше варто проводити, але необхідно обмежувати короткими періодами - максимум 16 тижнів, кажуть автори.

Джерело: Aidsmap


Головна -> Новини -> Перегляд новини

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.