Не дай СНІДу шанс!
НАЦІОНАЛЬНА ЛІНІЯ ТЕЛЕФОНУ
ДОВІРИ З ПРОБЛЕМ ВІЛ/СНІД

По русски


ПОШУК:
як шукатияк шукати
0-800-500-451

Задай питання
консультанту онлайн

Про проектКонтактиМапа сайту

Питання та відповіді

Найчастіші питання

Задати питання

Пошук за ключовими словами

Проблеми а АРТ? Заповніть електронний опитувальник і ми допоможемо!
Безкоштовна гаряча лінія з питань туберкульозу

Головна -> Питання та відповіді

Питання та відповіді

Архів:

Профілактика (247)

Шляхи передачі (1627)

Діагностика (1608)

Симптоми (530)

Лікування (521)

Психологічні проблеми (189)

Права людини (336)

Життя з ВІЛ (319)

Загальні питання (817)

Співробітництво (19)

Вагітність і ВІЛ (304)


ПитанняПідкажіть будь ласка, де в Києві можна пройти безкоштовно і анонімно тестування на ВІЛ?
Відповідь

Тестування на ВІЛ-інфекцію в Києві можна пройти за наступними адресами:

1. Пункт швидкого, безкоштовного і конфіденційного тестування на ВІЛ.

Адреса: Київ, вул. Шулявська, 5, офіс 10, Понеділок-п'ятниця: з 9:00 до 19:30; субота: з 11:00 до 19:00, тел. (044)594-52-91.

2. Центральна поліклініка Голосіївського району, кабінет довіри. 

Адреса: проспект Голосіївський, 59-а. Понеділок, середа, п’ятниця – з 9: 00 до 15: 00; вівторок, четвер – з 15:30 до 18:30, тел. (044)257-41-80.

3. Центральна поліклініка Дарницького району, кабінет довіри.

Адреса: вул. Бориспільська, 30-а. Понеділок-пятниця – з 9:00 до 17:30, тел. (044)361-02-93

4. Центральна поліклініка Деснянського району, кабінет довіри.

Адреса: бульвар Володимира Висоцького, 8. Понеділок, середа, пятниця – з 8: 30 до 15: 30; субота-неділя – з 12: 00-19:00, тел. (044) 530-95-08.

5. Київський міський центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Адреса: вул. Відпочинку, 11. Понеділок-четвер – з 9.00 до 17.00; пятниця – з 9.00 до 15.00, тел. (044)409-20-90.

6. КД КНП "Консультативно-діагностичний центр Дніпровського району в м. Києві" 

Адреса: вул. Шептицького, 5 (колишня вул. Луначарського). Вівторок-субота - з 9.00 до 15.00, тел. (044)517-40-04

консультант Ада
ПитанняДоброго дня! Під час ін'єкції, де були залишки крові на голці, глибоко вколовся трубчастою голкою. Статус людини невідомий. Який ризик інфікування?
Відповідь

Добрий день. Ризик інфікування ВІЛ при аварійних ситуаціях оцінюється наступним чином: під час уколу голкою, якщо голка з великим отвором, якщо вона побувала в вені або якщо було глибоке проникнення – достатньо високий ризик. Під час уколу маленькою голкою після внутрішньом’язової, підшкірної ін’єкції або неглибокого проникнення без крові – низький ризик.

Для того, щоб оцінити Вашу ситуацію, потрібно звернутися на особистий прийом в СНІД-центр до лікаря-інфекціоніста. Якщо лікар оцінить ситуацію, як ризиковану і пройшло після травмування не більше 72 годин, то Вам призначать постконтактну профілактику.

Ви можете дізнатися адресу Центру СНІДу у Вашому місті за безкоштовним телефоном 0-800-500-451, а також додатково проконсультуватися як з питань ВІЛ/СНІДу, так і з питань туберкульозу, гепатиту С, В. 

консультант Галина
ПитанняДоброго дня! Через 4 місяці після ситуації ризику я зробила тест на ВІЛ, результат був негативним. Чи можна цей результат вважати достовірним? Також я здавала кров на імуноферментний аналіз, також антитіл не виявлено.
Відповідь

Доброго дня. Так, два негативних аналіза, які Ви здали в потрібний період, є абсолютно достовірним результатом.

консультант Лєра
ПитанняДобрий день! Хотіла Вам поставити таке запитання: якщо я зі своєю сім'єю подала документи на постійне місце проживання в Америку, чи є у нас шанси пройти співбесіду? Чи це буде марна трата коштів, якщо я і мій чоловік - ВІЛ-інфіковані?
Відповідь

Добрий вечір! У кожної країни свої вимоги до осіб, які бажають отримати дозвіл на постійне місце проживання. Для з'ясування цих вимог варто звернутися до консульства США. Також  Ви можете проконсультуватися з юристом нашої Гарячої лінії. Зателефонуйте, будь ласка, завтра, 8 серпня з 16.00. до 19.00.за телефоном: 0-800-50-30-80. 

 

консультант Олександра
ПитанняБыл половой контакт с девушкой легкого поведения. Контрацептивы и смазку использовали. Но в процессе пошли месячные, на половом члене крови и выделений не было. Влажными салфетками протер член: кровь также не обнаружил. Какова вероятность заражения? Прошел месяц, дважды делал экспресс-тесты. Результаты - отрицательные.
Відповідь

Добрый день! В Вашем случае отсутствует вероятность заражения ВИЧ-инфекцией. Можете жить спокойно. Всего доброго!

консультант Александра
ПитанняДобрый день! Моя жена лежит в стационаре на Амосова, 5. Диагноз: СПИД и туберкулёз лимфоузлов. Препараты для лечения туберкулёза выдавать отказываются, заставляют покупать. Но ведь в Украине туберкулёз лечится за счёт государства. Почему так происходит?
Відповідь

Здравствуйте. Действительно, противотуберкулёзные препараты должны выдавать бесплатно. Рекомендуем обратиться на нашу "Горячую линию" (0 800 500 451) - у нас работает проект"ACCESS", в рамках которого мы помогаем ВИЧ-инфицированным людям. Звоните, мы постараемся Вам помочь.

консультант Лера
ПитанняПідкажіть, будь ласка, чи пишуть у військовому квитку статтю, за якою списують? Цікавить саме стаття 5 про ВІЛ-інфекцію, а саме: якщо взяти цей квиток і загуглити статтю, за якою встановили непридатність, це ж просто може зробити роботодавець чи будь-хто серед списку хвороб про непридатність? Сподіваюсь, питання зрозуміли. І взагалі, як ця процедура відбувається через військкомат? Чи стосується їх закон про заборону розголошення мого позитивного статусу? І якщо поки що просто терапія, без жодних ускладненнь, то це буде просто непридатний до служби в мирний час? Чи викликатимуть на стрільби та всілякі інші збори? Заздалегідь вдячний.
Відповідь

Доброго дня!

Публікуємо коментар юриста щодо Вашого запитання.

Відповідно до Додатку 2, Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України

ПОЯСНЕННЯ щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби

Стаття 5 Положення «З метою забезпечення конфіденційності відомостей про ВІЛ-статус особи в експертному документі дозволяється встановлювати діагноз у формулюванні "Хронічна ретровірусна інфекція".

Відповідно до Додатку 1 Положення РОЗКЛАД хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби

На підставі ст. 5

Включено: хвороба, зумовлена вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) В20- В24, безсимптомненосійство ВІЛ Z21

а) хвороба, зумовлена ВІЛ, яка супроводжується інфекційними, паразитарними хворобами, злоякісними пухлинами та іншими уточненими хворобами В20-В22

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

б) хвороба, зумовлена ВІЛ, яка супроводжується іншим станом В23, В24

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

в) безсимптомне носійство ВІЛ Z21

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

У посвідченнях, які видають, ставлять відмітку зняття на підставі статті 5 Наказу 402 Міністерства оборони України, але наразі замість ВІЛ інфекції ставлять «хронічна ретровірусна інфекція».

Також важливо знати, що інформація про стан здоров’я хворого є конфіденційною. 

консультант Лєра
ПитанняПочему последнее время выдается терапия на месяц и даже 5 дней в Одессе? Приходиться отпрашиваться, терять зарплату. И режим работы: врачи принимают с 8-00, регистратура с 9-00. Возможно ли предложить работать так, чтобы хотя бы один раз в месяц в субботу принимал врач? Спасибо.
Відповідь

Здравствуйте.

Ситуация с трудностями получения препаратов АРТ, которую вы описали, может иметь как временные объективные (задержки в поставках препаратов или их недостаточное количество), так и субъективные причины (недостатки менеджмента). По каким причинам в г. Одессе сейчас есть трудности в должном обеспечении ВИЧ+ людей медицинскими препаратами, сказать сразу, без изучения этого вопроса, невозможно.

Но мы можем вам помочь. Для этого рекомендуем вам обратиться на Горячую линию 0-800-500-451 в любой рабочий день с 8-00 до 20-00 (в выходные - с 9-00 до 17-00). В это время у нас работает консультант проекта ACCESS, который помогает ВИЧ+ людям в ситуациях трудностей диагностики и лечения, включая трудности с получением АРТ. Обращайтесь, пожалуйста, будем рады вам помочь.

консультант Ирина
ПитанняДобрый день, ситуация сложилась такая что я прописан в Крыму, по паспорту и в военном билете тоже прикреплён к Крыму, в связи с тем что я хочу перепрописаться в Одессе мне необходимо идти в военкомат. С одной стороны говорить им что я вич+ я не хочу, с другой стороны они возможно захотят меня забрать в армию, но если будет медкомиссия то они могут и сами обнаружить что я в+. Хочу спросить были или может есть практики где можно приходили в военкомат со справкой В+? И где Ее брать если (были случаи) ко всему я на Препарате около года.
Відповідь

Добрый день!

При постановке на учет в военкомат справки о ВИЧ-статусе и не требуют, Вы правы, предполагая, что в момент призыва вы должны будете сдавать анализ на ВИЧ (хотя это и противоречит законодательству Украины).

Справку о ВИЧ-статусе можно получить в СПИД-центрах в Одессе:

Городской центр профилактики и борьбы со СПИДом - ул. Мечникова, 132/7, (048) 771-75-48,

Одесский областной центр профилактики и борьбы со СПИДом - ул.Химическая 5, тел.(048)738-41-88.

Не совсем понятно, какой именно Препарат вы имеете ввиду. Если Антиретровирусную терапию - то можете получить справку прямо в Центре, где стоите на учете.

К тому же, если вы сейчас на АРВ-терапии, возможно, вам лучше принести справку о позитивном ВИЧ-статусе прямо при постановке на учет в военкомат, чтобы вас не включали в списки призывников.

С уважением,

консультант Алёна
ПитанняЯ уже спрашивала по поводу замены АТРИПЛА на COMPRIMES. Инструкция есть, но она не на русском. В СПИД-центре сказали, что это то же, что и АТРИПЛА. Принимать по 1 таблетке на ночь, но хотелось бы найти инструкцию... Состав СOMPRIMENS - Efavirens 600 mg, Lamivudine 300 mg, Tenofovir Disoproxil Fumarate 300 mg. Спасибо.
Відповідь

Здравствуйте.

Действительно, судя по составу, который вы написали, препарат COMPRIMES идентичен препарату АТРИПЛА и это не является заменой схемы лечения. Поскольку, врач вам объяснил порядок приема препарата, вам следует придерживаться его рекомендаций. К сожалению, у нас нет возможности предоставить вам инструкцию к препарату на русском языке. Но, учитывая его состав и идентичность Атрипле, содержание инструкций также должно совпадать.

консультант Ирина, врач-инфекционист Татьяна Васильевна

Страницы:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29


версія для друку

© Національна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД, 2005-2014.
Всі права захищені. common@saapf.kiev.ua


НАШІ ПАРТНЕРИ:
Международный Альянс з ВИЧ/СПИД в Украине