ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Корисна інформація

Перегляд статті


Росія і Білорусь загрожують Європі епідемією туберкульозу


14.07.2014
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) виступила з офіційним попередженням відносно різкого зростання кількості хворих на туберкульоз у Росії та Республіці Білорусь. Про це пише The Moscow Times.

На думку міжнародних експертів, це загрожує всій Західній Європі. Значний внесок у статистику вносять мігранти з колишніх союзних республік. Саме вони можу завезти інфекцію. 
 Водночас, Росія і Білорусь не стоять на першому місці у рейтингу країн з туберкульозом. Найбільш критична ситуація зафіксована у Китаї, Індії та Південній Африці. За підрахунками, у 2012 році туберкульоз виявили у 8,6 млн людей, 1,3 млн померли. До 2015 року до 2 млн людей можуть зіштовхнутися з резистентним туберкульозом. 
 ВООЗ закликає зменшити рівень інфікованості. Так, до 2035 року рекомендовано скоротити кількість нових заражених до рівня менше 10 нових випадків туберкульозу на мільйон осіб на рік. А до 2050 року експерти хочуть взагалі позбутися інфекції. Запропонована стратегія стосується 33 країн. 21 країна знаходиться у Європі, де уже знижені показники інфекції. 
 Основними жертвами туберкульозу стають мігранти, малозабезпечені, наркомани, алкоголіки, ВІЛ-інфіковані, особи без певного місця проживання. У них туберкульоз може розвиватися у прихованій формі роками.


Головна -> Корисна інформація -> Перегляд статті

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.