ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Корисна інформація

Перегляд статті


Керівництво по веденню пацієнтів з латентною туберкульозною інфекцією


20.11.2014
Метою цього керівництва є надання системам громадської охорони здоров'я загальних вказівок відносно науково обгрунтованої клінічної практики проведення аналізів, лікування і ведення ЛТІ у інфікованих осіб з найвищою мірою вірогідності розвитку активної форми захворювання.

Латентна туберкульозна інфекція (ЛТІ) визначається як стан стійкої імунної відповіді на антигени мікобактерій туберкульозу (Mycobacterium tuberculosis), що потрапили раніше в організм за відсутності клінічних проявів активної форми туберкульозу. Нині засоби прямого виміру міри інфікованості людського організму M. tuberculosis відсутні. У переважної більшості інфікованих осіб немає ознак або симптомів туберкульозу, але є ризик розвитку активної форми туберкульозу (ТБ). Цьому ризику можна запобігти за допомогою профілактичного лікування.

Це Керівництво по веденню пацієнтів з латентною туберкульозною інфекцією було розроблене відповідно до вимог і рекомендованої процедури Комітету ВООЗ по огляду керівних принципів. Його метою є надання системам громадської охорони здоров'я загальних вказівок відносно науково обгрунтованої клінічної практики проведення аналізів, лікування і ведення ЛТІ у інфікованих осіб з найвищою мірою вірогідності розвитку активної форми захворювання. Завданням цього керівництва також є створення основи і обгрунтування для розробки національних керівних принципів. Керівництво орієнтоване в першу чергу на країни з високим рівнем доходу або рівнем доходу вище за середній рівень, в яких захворюваність туберкульозом складає, за оцінками, менше 100 випадків на 100 000 чоловік населення. Країнам з обмеженими ресурсами і іншим країнам з середнім рівнем доходу, які не належать до вищезгаданої категорії, слід впроваджувати вже наявне керівництво ВООЗ для ВІЛ-інфікованих осіб і для дітей у віці до 5 років, що контактували з хворими.

Читати керівництво


Головна -> Корисна інформація -> Перегляд статті

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.