ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 50 30 80
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Питання та відповіді

Популярні запитання


Архів:

Права людини

до нових питань >>

ПитанняИ еще один вопрос. Муж самовольно ушел из стационара из-за плохих условий и его выписали из больницы за нарушение режима. Могут ли его силой через суд положить в больницу, если у него закрытая форма туберкулеза?
ВідповідьЗдравствуйте. Механизм принудительной госпитализации применяют только к больным заразными формами туберкулеза, нарушающим больничный режим, которые отказываются от лечения и составляют инфекционную угрозу для окружающих. Статьей 11 Закона Украины «О борьбе с заболеванием туберкулезом» предусмотрено, что в случае, если больные заразными формами туберкулеза, в том числе, во время амбулаторного или стационарного лечения, нарушают противоэпидемический режим, ставят под угрозу заражения туберкулезом других лиц, с целью предотвращения распространения туберкулеза по решению суда они могут быть принудительно госпитализированы в противотуберкулезные учреждения, имеющие соответствующие отделения (палаты) для размещения таких больных.
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ
ПитанняПодскажите, пожалуйста, если мультирезистентным туберкулёзом заболел безработный человек, а лечение такого туберкулёза - длительное; если человека через 4 мес. выпишут из диспансера домой на лечение в течение 1,5 лет, можно ли оформить на это время пенсию по инвалидности и что для этого надо?
ВідповідьЗдравствуйте. В такой ситуации человека, болеющего туберкулезом, направляют на медико-социальную экспертную комиссию, которая и решает вопрос о назначении группы инвалидности. Для этого необходимо направление из противотуберкулезного диспансера, подробная выписка из истории болезни, осмотр узкими специалистами, а также, рентгенархив.
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ
ПитанняДоброго дня. Я вчитель. Захворіла відкритою формою туберкульозу. На даний момент пройшла повний курс лікування 2міс у МБТ+ і 4 міс. перебувала в МБТ-. На днях має засідати комісія ЛКК,але лікуючий лікар попередив, що вони випишуть мене з лікарні, але допуск до роботи не дадуть. Чи можливо таке, якщо всі лабораторно-інструментальні дослідження в мене в порядку?
ВідповідьДоброго дня. Вирішенням питання про допуск до роботи осіб, що хворіли на туберкульоз, займається ЛКК у протитуберкульозному диспансері. Проте навіть у випадку отримання негативних результатів дослідження мокротиння на МБТ, ЛКК може не дати допуску до роботи, якщо вважатиме високим ризик розвитку рецидиву туберкульозу.
Лікар-консультант Національної лінії з питань ВІЛ/ТБ
ПитанняЗдравствуйте! Подскажите, пожалуйста, могу ли я работать в сфере медицины, переболев РРТБ?
ВідповідьДобрый день.
Допуск на работу после перенесенного туберкулеза выдает комиссия врачей в противотуберкулезном диспансере. Вам следует обратиться к лечащему врачу, так как есть список профессий и должностей, в т.ч. в медицине, на которых не может работать человек, переболевший туберкулезом.
Если у вас есть дополнительные вопросы - звоните нам по номеру 0-800-50-30-80 (с 8-00 до 16-00, ежедневно, бесплатно со стационарных и мобильных телефонов в Украине).
Врач-консультант Горячей линии по вопросам ВИЧ/ТБ
ПитанняЯ вже 5 років хворію на мультирезистентний туберкульоз. Вдома мені відмовили в лікуванні. Чи можу я поїхати з Житомирської області, наприклад, до Львова, щоб отримати лікування? 
ВідповідьДоброго дня. Лікування туберкульозу в Україні відбувається за місцем реєстрації хворого. Ви маєте лікуватися в Житомирському обласному протитуберкульозному диспансері, якщо зареєстровані в Житомирській області. Відмовляти в лікуванні Вам не мають права.
Лікар-консультант Гарячої лінії з питань ВІЛ/ТБ
ПитанняИмеет ли право лечащий врач выгнать из стационара больного с открытой формой туберкулёза за нарушение режима?
ВідповідьДоброе утро!
Если больной систематически нарушает режим, то да, конечно. Мало того, в результате такого поведения и неэффективности лечения, больного переведут на паллиативное лечение, что является прямой дорогой  к прогрессированию  туберкулезного процесса.
Берегите здоровье!
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ
ПитанняДобрый день. После операции очага на легких в 2008 году и снятия с учета с тубдиспансера могу ли я работать электрогазосварщиком в локомотивном депо? Прохожу комисию в железнодорожной больнице, терапевт и фтизиатр допускают, а в последнем заключительном кабинете не допускают, опираются на какую-то статью.
ВідповідьЗдравствуйте. Медицинское заключение о допуске больных туберкулезом к работе и обучению выдается на центральной врачебно-консультационной комиссии в противотуберкулезном диспансере. Ваша специальность не подпадает под перечень запрещенных профессий. Уточните, на какую статью и какого закона ссылается врач.
Врач-консультант Национальной линии ТБ, ВИЧ
ПитанняДобрий вечір! Буду вдячна за відповідь на наступне запитання: скільки часу може перебувати хворий на листку непрацездатності з діагнозом "Клиновидна резекція S2 лівої легені" (18.02.2015) з приводу туберкуломи? Якщо 28.01.2015р. він визнаний інвалідом 3 групи (з приводу туберкульозу). Потому 6 днів перебував на роботі, після чого госпіталізований в торакальний відділ з 04.02.2015, де й проведене дане оперативне втручання 18.02.2015. Виписаний на амбулаторне лікування з листком непрацездатності ("продовжує хворіти") 12.03.2015. Хто в даному випадку має надалі вести хворого на листку непрацездатності - хірург чи фтизіатр? І скільки часу? P.S.Основний курс лікування з приводу НЛТБ хворий завершив 12.03.2015р.
ВідповідьДоброго дня! Згідно Закону України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз" №2586-III від 05.07.2001р.: Стаття 20. Експертиза працездатності хворих на туберкульоз вперше виявленим хворим на активні форми туберкульозу та хворим із рецидивом туберкульозу листок непрацездатності може видаватися на весь визначений лікарем період проведення основного курсу лікування. За висновком медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) листок непрацездатності зазначеним особам може бути продовжений, але не більше, ніж на 10 місяців від дня початку основного курсу лікування. На весь період лікування хворого на туберкульоз за ним зберігається місце роботи. В Вашому випадку - надалі вести хворого повинен фтизіатр. Л/н - до 10 місяців. Консультація хірурга - за потребою. Будьте здорові! 
Лікар-консультант Національної лінії по ТБ/ВІЛ
ПитанняЧи може особа із статусом СНІД (що був встановлений при виявленні туберкульозу легень) по закінченні основного курсу лікування продовжувати працювати за фахом(медична сестра наркологічного диспансеру)?
Відповідь

Доброго дня!

Рішення про допуск до роботи після закінчення лікування ТБ приймає виключно ЦЛКК ПТД.

ВІЛ/СНІД не є перепоною для роботи медичною сестрою наркологічного диспансеру.

Лікар-консультант Національної телефонної лінії з питань ТБ та ВІЛ
ПитанняДоброго дня! Куди звертатися якщо людина яка проходила лікування в тубдиспансері з відкритою формою туберкульозу недолікувалася, після цього пройшло 5 років на повторне лікування відмовляється. Районі лікарі не реагують на прохання рідних відреагувати на цей випадок.В сімї знаходяться неповнолітні діти і немовля.Що робити і куди звертатися люди не знають. Чи можливе примусове лікування? Допоможіть будь ласка!
ВідповідьДоброго дня. Примусовому лікуванню підлягають хворі на заразні форми туберкульозу, які ухиляються від лікування. Рішення про призначення примусового лікування приймається судом, за поданням дільничного фтизіатра. Тому, з приводу цього питання необхідно звертатися до дільничного фтизіатра.
Лікар-консультант Національної телефонної лінії по питанням ТБ та ВІЛ

Страницы:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11



Головна -> Питання та відповіді -> Популярні запитання

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.