ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Питання та відповіді

Популярні запитання


Архів:

Профілактика (248)

Шляхи передачі (1631)

Діагностика (1615)

Симптоми (531)

Лікування (523)

Психологічні проблеми (189)

Права людини (338)

Життя з ВІЛ (320)

Загальні питання (820)

Співробітництво (19)

Вагітність і ВІЛ (305)


ПитанняДоброго дня! Де можна перевіритись на ВІЛ у м. Луцьк?
Відповідь

Вітаю.

1. Центр СНІДу: м. Луцьк, пр. Волі, 1-А; тел. (0332)74-73-84;

2. Кабінет "Довіра":

- Луцька ЦРЛ, Волинська обл., Луцький р-н.,

с.Липини,  вул.Теремнівська,100; тел.  (0332)25-36-02; 

- Комунальний заклад"Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №2, вул. Волі, 66-А; тел. (0332)-72-93-49;

3. Шкірно-венерологічний диспансер: Волинський обласний шкірно-венерологічний диспансер : м. Луцьк, вул. Шевченко, 30; тел. (033)272-36-51;

4. Клініки Дружні до молоді:

- Кабінет медичної допомоги підліткам та молоді обласного центру планування сім’ї та репродукції людини Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання          Проспект Відродження, 30; тел. (0332)25-41-08 (кабінет КДМ №3, попередній запис по телефону 25-41-08. Проводять дотестове консультування, а проходити аналіз на ВІЛ відправляють в обласний центр СНІДу.  Але проводять аналіз на RV та гепатити);

- Відділення медико-соціальної допомоги дітям і молоді КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» м.Луцьк, вул. Чорновола, 1; тел. (0332)71-16-88 (Кабінет КДМ №11,  (з 12:00 до 19:00) попередній запис по телефону 711-688. Проводять дотестове консультування, а проходити аналіз на ВІЛ відправляють в обласний центр СНІДу).

 

консультант Ада
ПитанняДоброго дня! Як проходить процедура тестування на ВІЛ?
Відповідь

Вітаю.

Процедура тестування на ВІЛ наступна:

Спочатку заповнюється бланк із зазначенням ПІБ клієнта або анонімного номеру, якщо довідка про ВІЛ-статус не потрібна. Потім відбувається звичайний забір крові з вени в обсязі кілька мілілітрів за допомогою шприца або спеціальної вакуумної помпи. Весь інструментарій, який використовується, є стерильним і одноразовим. Результати аналізу готові, в основному, за 1-2 дня.

Перед проведенням аналізу консультант допоможе вам оцінити ризик передачі ВІЛ, який Ви мали.  Допоможе прояснити в чому суть аналізу на ВІЛ і які результати можна отримати даним методом. Таким чином, мета дотестового консультування - дати людині зрозуміти, що саме і навіщо вона робить, а також усвідомити наслідки свого кроку.

Після отримання негативного результату консультант пояснить, що це означає відсутність вірусу в організмі. Допоможе Вам  визначитись чи не потрібно повторити аналіз через 12 тижнів. Також за потребою допоможе обговорити, як змінити свою поведінку на менш ризиковану і знизити ризик передачі вірусу в майбутньому.

У разі невизначеного результату аналізів консультант розповість, що означає це формулювання і підкаже наступні кроки які Вам необхідно зробити в зв'язку з цим результатом. Вам повинні розповісти, як жити з невизначеним результатом і допомогти дочекатися результатів повторного аналізу.

Якщо тест дав позитивний результат, консультант повинен пояснити, що це означає, підтримати вас, порадити, як будувати свою стратегію поведінки дал (ставати на облік в СНІД-центр, як стежити за своїм здоров'ям тощо).

консультант Ада
ПитанняДобрый день! Какой инкубационный период у ВИЧ?
Відповідь

Инкубационный, период ВИЧ-инфекции строго не определен. Клинические проявления могут обнаружиться — через несколько недель или несколько лет после инфицирования. В ранние сроки инкубационного периода (3-4 недели после заражения) в крови появляются специфические антитела, которые могут быть обнаружены специальными лабораторными тестами.

консультант Ада
ПитанняДобрый день! Насколько опасен ВИЧ?
Відповідь

Вирус ВИЧ сам по себе не смертелен. Действие его распространяется только на один вид клеток – Т-лейкоциты. Однако эти клетки – важнейшая составляющая иммунной системы человека. ВИЧ разрушает их и выводит из строя естественную защиту организма. Вследствие этого возникают сопутствующие вирусные, грибковые и онкологические заболевания (кандидоз, ЦМВ, герпес, пневмонии, туберкулез, гепатит, саркома Капоши и т. д.). Именно они приводят человека к смерти. Появление инфекции в организме часто проходит незаметно. Трудно сказать, сколько людей живут с ВИЧ и даже не подозревают о том, что инфицированны. В основном вирус проникает в организм человека при незащищенной интимной близости, через кровь при совместном использовании шприцов и игл для внутривенного введения наркотических веществ, через женское грудное молоко. Проникнув в организм вирус бессимптомно увеличивает свою популяцию за счет здоровых клеток иммунитета.

 

консультант Ада
ПитанняДоброго вечора! Розхвилювалася і поставила неправильно питання. Скажіть, будь ласка,в якому випадку може бути результат експрес тесту хибнонегативним (незахищений статевий вагінальний акт був більше трьох років тому)? Можна вважати, що такий результат дійсно негативний? Дякую.
Відповідь

Доброго дня.

Якщо за останні три місяці у вас не було ризикованих ситуацій, то Ви можете цілком довіряти результату тестування.

Хибнонегативний результат можна отримати, коли були порушені умови зберігання і проведення експрес-тесту.

консультант Роман
ПитанняДайте, будь ласка, відповідь на питання: які експрес - тести, що можна використовувати в домашніх умовах,набули найбільшої популярності в Україні і вважаються найдостовірнішими?
Відповідь

Доброго дня.

Найбільш поширеними в Україні експрес-тестами є:

-A.Determine

-Профітест

-SD.Bioline

-Pharmasko

Вони мають приблизно однаково високу надійність виявлення ВІЛ-інфекції.

консультант Роман
ПитанняДоброго вечора. Скажіть, будь ласка, в якому випадку експрес - тест може мати хибнопозитивний результат? І чи може бути результат такого тесту хибним, якщо незахищений статевий акт був більше трьох років тому?Дякую.
Відповідь

Доброго дня.

Хибнопозитивним експрес-тест може бути у випадку, коли людина хворіє на аут імунні захворювання, онкологічні захворювання, вагітність. 

Навіть якщо ризикована ситуація була три роки тому, то результат тесту буде надійним, якщо він був проведений із дотриманням усіх інструкцій.

консультант Роман
ПитанняДоброго дня! Скільки часу має пройти після інфікування, щоб тест на ВІЛ-інфекцію показав правильний результат? Дякую за відповідь)
Відповідь

Доброго дня.

Згідно з рекомендацій МОЗ України після ризикованої ситуації необхідно пройти тестування на ВІЛ-інфекцію через 3 (три) місяці. У такому разі надійність результату тестування буде найбільш висока.

консультант Роман
ПитанняДобрый день! Какая вероятность заболеть ВИЧ через половой контакт?
Відповідь

Добрый день.

Вероятность инфицирования ВИЧ зависит от характера полового контакта.

При вагинальном половом контакте в зависимости от того, в какой роли выступает партнер, вероятность инфицирования ВИЧ варьирует от 0,05 до 0,1% при одноразовом незащищенном половом акте.

При анальном половом контакте в зависимости от того, в какой роли выступает партнер, вероятность инфицирования ВИЧ варьирует от 0,06 до 0,5% при одноразовом незащищенном половом акте.

При оральном половом акте зафиксированы единичные случаи инфицирования ВИЧ, поэтому нельзя говорить о конкретных цифрах.

консультант Роман
ПитанняДоброго дня! Який метод зараз є "золотим стандартом" діагностики ВІЛ?
Відповідь

Доброго дня.

Зараз застосовується декілька методів виявлення ВІЛ у організмі людини. Це метод ІФА, коли беруть зразки крові і досліджують лабораторно.

І це метод експрес-тестами, коли безпосередньо на місці з невеликою кількістю матеріалу крові проводять маніпуляції і результат встановлюється через 10-15 хвилин.

Обидва методи мають високу надійність і однаково активно використовуються.

У разі позитивного результату, відбувається перевірка методом "Імуноблот".

Отже зараз діагностика ВІЛ відбувається лише лабораторно або завдяки експрес-тестам.

консультант Роман

Страницы:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47Головна -> Питання та відповіді -> Популярні запитання

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.