ВІЛ/СНІД Туберкульоз
на головну
UA / RU
Загальнонаціональна гаряча лінія
з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу
0 800 500 451
Графік консультування спеціалістів
Задати питання в чаті Написати листа на e-mail

Питання та відповіді

Популярні запитання


Архів:

Профілактика (248)

Шляхи передачі (1636)

Діагностика (1625)

Симптоми (533)

Лікування (526)

Психологічні проблеми (189)

Права людини (338)

Життя з ВІЛ (321)

Вагітність і ВІЛ (305)

Співробітництво (19)

Загальні питання (823)


19.11.2019

ПитанняЗдравствуйте! Можно ли человеку ВИЧ+ посещать солярий? Общее состояние здоровья вполне нормальное. Спасибо!
Відповідь

Здравствуйте. ВИЧ-инфицированным людям не рекомендуется посещать солярий. Ультрафиолетовое излучение может нагативно влиять на уровень CD-4 клеток.

консультант Лера, врач-инфекционист Ульшина Н.А.

19.11.2019

ПитанняЗдравствуйте! Скажите, достаточно ли аптечного теста на ВИЧ, чтобы узнать свой ВИЧ-статус? Или обязательно нужно ехать в лабораторию/ больницу?
Відповідь

Здравствуйте. Экспресс- тесты надёжны и достоверны. ВИЧ-статус считается установленным, если тесты проведены в соответствии с инструкцией, при соблюдении условий хранения и транспортировки тест-систем, с соблюдением периода окна, двумя разными тест-системами.

консультант Лера

18.11.2019

ПитанняДобрий дeнь. Півроку тому був останній контакт з чоловіком, який виявився ВІЛ+, він вжe перебуває на обліку і отримує АРТ. Я проходила тeстування на ВІЛ в кабінeті довіри чeрeз 3 та 6 місяців мeтeдом eкспрeсс-тeстів. Усі рeзультати нeгативні. Чи можна вжe бути впeвнeною, що я здорова? І щe такe питання: коли людину ставлять на облік, то в нeЇ бeруть аналізи на інші захворювання, що пeрeдаються статeвим шляхом, сифіліс та ін.? Оскільки я пройшла обстeжeння як контактна, хочу бути впeвнeна у відсутності у мeнe інших вeнeричних захворювань (статeвих контактів за останні півроку нe було).
Відповідь

Добрий день. Так, результатам тестування ви можете довіряти, виробники тестів дають 100% гарантію за умов дотримання терміну зберігання тесту та  дотримання правил його проведення. Результат показав, що ВІЛ-інфекції у вас немає. Щоб тримати руку на пульсі здоров'я, варто проходити тестування 1-2 рази на рік, навіть тоді, коли ви вважаєте, що ризикованих ситуацій у вас не було. Стосовно захворювань, що передаються статевим шляхом, ви можете пройти обстеження у спеціалізованих диспансерах ибо приватних лабораторіях, без вашого дозволу, без попередження ці аналізи не проводять. Будьте здорові та бережіть себе.

консультант Лариса

13.11.2019

ПитанняДоброго дня. 3-4 роки тому у мене був незахищений секс и перед створенням сім'ї я купив 1 експрес-тест на ВІЛ, через 3 місяці - ще один, але іншої марки, результат обох тестів - негативний. Я вже можу впевнений, що я здоровий?
Відповідь

Доброго дня. Якщо в попередні, перед тестуванням, 3 місяці не було ризикованих контактів, Ви можете бути впевненим, що ВІЛ у Вас відсутній. Будьте здорові.

консультант Олександр

12.11.2019

ПитанняЗдравствуйте! Недавно я пошла к своему семейному врачу по причине длительного плохого самочувствия и хронической усталости. Среди прочих анализов она направила меня на анализ на ВИЧ. Теперь я очень волнуюсь и боюсь тестироваться, а вдруг доктор по внешним признакам заподозрила этот вирус и уже знает, что я больна? Заранее спасибо за ответ.
Відповідь

Добрый день!
Врач действует в соответствии с медицинским протоколом, Национальной стратегией тестирования на ВИЧ и в интересах пациента. Всем предлагается анализ на ВИЧ с целью профилактики и своевременного выявления. По внешним признакам определить наличие вируса невозможно.

Национальная стратегия доступна по ссылке:

https://www.phc.org.ua/sites/default/files/uploads/files/Natsionalna_strategia_testuvannia_na_VIL_v_Ukraini_2019-2030.pdf
Спасибо за обращение! Желаем хорошего дня! 

консультант Алина

12.11.2019

ПитанняДоброго дня! Чи можлива передача ВІЛ через тварин аобо комах? Наприклад, гуляючи з собакою, якщо вона випадково наступить на шприц? Або під час укусів комарів? Наперед дякую.
Відповідь

Доброго дня!
Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) може жити та розмножуватися лише в організмі людини. Він не вражає тварин чи комах, відповідно, комарі, мухи, клопи, воші та тварини не можуть переносити вірус імунодефіциту.
На жаль, у суспільстві існує багато міфів про ВІЛ-інфекцію. Рекомендуємо переглянути додаткову  інформацію на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я - https://moz.gov.ua/article/health/vsja-nepravda-pro-vilsnid-rozvinchuemo-populjarni-mifi
Дякуємо за звернення! Вдалого дня! 

консультант Аліна

07.11.2019

ПитанняДобрый вечер. Решил обследоваться на ВИЧ. Подскажите где я могу это сделать в городе Новгород-Северский, Черниговской области. И объясните как готовиться к анализу, можно ли принимать пищу, сколько стоит анализ, брать ли с собой документы.
Відповідь

Добрый вечер.

Вы можете обследоваться на ВИЧ в кабинете "Довіра" Центральной районной больницы Новгород-Северского. Она находится по адресу: ул. Шевченко, 21. Тел.(04658) 2-10-31. В первой половине дня.

Кушать можно, желательно не есть накануне исследования жирную пищу и не пить алкоголь. Анализ бесплатный. По закону вы имеете право сдать анализ анонимно, без предъявления паспорта. Об этом вы должны сообщить врачу. В этом случае вам , просто, сообщат результат. Если же нужна справка, то возьмите с собой паспорт.

консультант Мария

07.11.2019

ПитанняДоброго дня. В мене до вас питання щодо шляхів зараження ВІЛ. Дуже багато є різної інформації, але хочу отримати кваліфіковану відповідь.
Відповідь

Доброго дня.

ВІЛ-інфекція передається такими шляхами: від матері до дитини під час вагітності, пологів та годування грудним молоком; під час незахищеного статевого акту, оскільки ВІЛ концентрується в статевих рідинах; через кров, при потраплянні крові одної людини у відкриту рану, кровоток іншої людини. Також інфікуватися можна під час використання нестерильних інструментів, пов'язаних з кров'ю, наприклад, шприців.

консультант Марія

07.11.2019

ПитанняДобрый день! Я хочу сдать анализ на ВИЧ и слышала, что имею право сделать это анонимно. Но раньше, всегда, когда я делала медицинские процедуры и манипуляции, я подписывала информированное согласие. При анализе на ВИЧ тоже нужно подписывать такой документ? Тогда ни о какой анонимности не может быть и речи. Еще интересует момент сообщения результата. Кому врачи имеют право сообщить такую информацию, кроме пациента?
Відповідь

Добрый день!

По закону вы имеете полное право сдать анализ на ВИЧ анонимно. Необходимо самой заявить об этом. В этом случае вы не подписываете информированное согласие. Результат вашего анализа полностью конфиденциален и не сообщается никому, кроме вас. В случае, если вам нужна справка с результатом анализа, вы берете с собой и предоставляете паспорт, а также подписываете информированное согласие. В этом случае, если  результат позитивный, он сообщается кроме вас в региональный центр СПИДа, по месту жительства, с целью привлечения к лечению. Подписывая информированное согласие, вы даете согласие и на это. Законодательно это согласовано.

консультант Мария

05.11.2019

ПитанняДоброго вечора. Зараз багато говорять про так звану "доконтактну профілактику ВІЛ". Ніби існують такі ліки, які приймеш і ти ніколи не інфікуєшся. Чи є такі ліки? Якщо є, то чи важливо при прийомі таких препаратів користуватись презервативам? Як довго їх потрібно приймати? Дякую.
Відповідь

Доброго дня! Доконтактна профілактика (pre-exposure prophylaxis, PrEP) -  це прийом антиретровірусних препаратів для зниження ризику інфікування ВІЛ. Її використовують для груп ризику (дискордантні пари; чоловіки, які мають секс із чоловіками; працівники секс-бізнесу тощо). Препарати призначає лікар індивідуально для кожного випадку. Рекомендовано використання презервативу. Оскільки презерватив - це ще і захист від небажаної вагітності та хвороб, що передаються статевим шляхом. 

консультант Марина

Страницы:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81



Головна -> Питання та відповіді -> Популярні запитання

Проект «Загальнонаціональна Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу» реалізує Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за кошти Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.