Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

10 способів підвищити імунітет при ВІЛ

ВІЛ убиває важливі клітини імунної системи, які називаються CD4-лімфоцитами або Т-клітинами. У людей з ВІЛ кількість Т-клітин може знижуватися до небезпечно низького рівня, що призводить до ослаблення імунної системи. Прийом антиретровірусної терапії має ключове значення для боротьби з ВІЛ у ВІЛ-позитивних людей. Однак людям, які живуть з ВІЛ, не варто забувати про важливість та необхідність підтримувати свою імунну систему у гарній формі. Сьогодні ми вирішили розповісти про прості способи, яких може дотримуватись абсолютно кожна ВІЛ-позитивна людина, для зміцнення свого імунітету.

ВІЛ убиває важливі клітини імунної системи, які називаються CD4-лімфоцитами або Т-клітинами. У людей з ВІЛ кількість Т-клітин може знижуватися до небезпечно низького рівня, що призводить до ослаблення імунної системи. Прийом антиретровірусної терапії має ключове значення для боротьби з ВІЛ у ВІЛ-позитивних людей. Однак людям, які живуть з ВІЛ, не варто забувати про важливість та необхідність підтримувати свою імунну систему у гарній формі.

Сьогодні ми вирішили розповісти про прості способи, яких може дотримуватись абсолютно кожна ВІЛ-позитивна людина, для зміцнення свого імунітету.

1.Їжте здорову їжу, щоб підтримувати гарне харчування

Здорова дієта може допомогти зміцнити імунну систему людей, які живуть із ВІЛ. Такі продукти, як риба, боби та горіхи, містять білок, який може допомогти наростити м’язову масу. Отримання достатньої кількості білка особливо важливо, якщо у людини недостатня вага, відзначає UCSF Center for HIV Information, так само як і калорій з вуглеводів та корисних жирів. Вибирайте джерела білка з низьким вмістом жиру. Також людям з ВІЛ бажано обмежити вживання солодощів, безалкогольних напоїв та продуктів із додаванням цукру.

Людям, які живуть з ВІЛ необхідні додаткові вітаміни та мінерали, щоб відновлювати пошкоджені клітини, тому їм потрібно вживати якнайбільше фруктів та овочів. Це не тільки допоможе забезпечити їх необхідними вітамінами та мінералами, але також допоможе людині почуватися ситою. Також людям, які живуть із ВІЛ, важливо окремо приймати мультивітаміни та вітамінні добавки.

Підтримання здорової ваги за допомогою правильного харчування також допоможе людям, які живуть з ВІЛ краще засвоювати антиретровірусну терапію. Люди з ослабленою імунною системою також повинні приділяти пильну увагу безпеці харчових продуктів, щоб запобігти інфекціям харчового походження, з якими може бути важче боротися.

2. Уникайте наркотиків та вживайте алкоголь у помірних кількостях

Якщо у вас ВІЛ, вживання наркотиків та алкоголю може поставити під загрозу і так ослаблену імунну систему. Печінка, яка допомагає виводити токсини з організму, може бути пошкоджена вживанням алкоголю та наркотиків. За словами Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), наркотики та алкоголь також можуть стати причиною ризикованої поведінки, такої як незахищений секс, а також можуть стати причиною того, що людина забуває приймати ліки від ВІЛ вчасно та відповідно до приписів. Деякі рекреаційні наркотики також можуть заважати або небезпечно взаємодіяти з АРВ-препаратами. Якщо ви вживаєте алкоголь робіть це помірно – це означає одну порцію на день для жінок та не більше двох для чоловіків.

3.Не наражайте себе на стрес або, принаймні, робіть все можливе, щоб знизити рівень стресу

Зниження стресу є важливою частиною режиму лікування ВІЛ-позитивних людей, тому що хронічний стрес від життя з ВІЛ сам собою може серйозно позначитися на загальному здоров’ї та добробуті людини. Дослідження показали зв’язок між стресом та зниженням функцій імунної системи. Стрес також може вплинути на апетит, режим сну та інші аспекти повсякденного життя людей, які живуть із ВІЛ. Щоб знизити рівень стресу, вчені радять займатися йогою, медитаціями, фізичними вправами, а також відвідувати психотерапевта.

4.Бережіть себе та будьте обережні при поїздках за кордон

Людям, які живуть з ВІЛ, важливо вживати додаткових запобіжних заходів під час міжнародних поїздок. Зокрема, їм потрібно бути особливо обережними з їжею та водою, яку вони вживають. У той час як хвороби харчового походження можуть бути неприємними і навіть небезпечними для людей, які здорові та перебувають у добрій формі, вони можуть викликати серйозні ускладнення і навіть смерть у людей, які живуть з ВІЛ. Також людям, які живуть з ВІЛ, важливо перед поїздками вакцинуватися, якщо планується поїздка до країни, де потрібні спеціальні вакцини. Також обов’язково перед поїздкою необхідно запастись ліками від ВІЛ на момент подорожі.

5.Будьте послідовні та завжди приймайте ліки вчасно

Пропуск прийому ліків або невчасний прийом ліків від ВІЛ сприяє розмноженню ВІЛ, а більш високе вірусне навантаження)ще більше підриває імунну систему. Прихильність до антиретровірусної терапії (АРТ) може допомогти людям, які живуть з ВІЛ, досягти та зберегти невизначеного вірусного навантаження. Якщо людина не дотримується режиму лікування, вірус також може стати стійким до ліків від ВІЛ, які людина приймає.

6.Займайтеся фізичними вправами

Будь-які регулярні фізичні вправи сприяють підвищенню імунітету. Дослідження показали, що люди, які регулярно займаються спортом, хворіють на 25% рідше, ніж любителі повалятися на дивані перед телевізором. Фізичне навантаження допомагає спалювати шкідливі речовини, що утворюються через стрес, покращують загальний стан організму та покращують роботу лімфатичної системи, яка виводить токсини з організму. Однак під час фізичного навантаження важливо не перенапружуватися! Тільки помірні заняття спортом – від 30 хвилин до години на день роблять людину здоровішою та підвищують імунітет. Надмірно сильні навантаження лише послаблять імунну систему і людина буде чутлива до різних інфекцій ще близько 12 годин після фізичної перенапруги.

7.Дотримуйтесь режиму дня

Підвищити імунітет допоможе нормалізація режиму дня — час для активності та відпочинку, а також повноцінного сну. Регулярне недосипання точно позначиться на імунній реакції будь-якого організму. А міцний, глибокий сон стимулює зростання гормонів, що підвищують імунітет. Хоча всім людям потрібна різна кількість годин, щоб виспатися, більшості людей потрібно від 7 до 9 годин повноцінного сну на добу. При цьому важлива також якість сну, тому важливо дотримуватися певного розкладу і лягати спати в один і той самий час.

8.Частіше займайтеся сексом

І це не жарт. Американські вчені встановили, що люди, які займаються сексом хоча б раз чи два на тиждень, виробляють більше імуноглобуліну А – антитіл, які борються з інфекцією. Навіть простий дотик може мати неймовірний ефект – обіймаючи партнера, ви знижуєте рівень стресу у вас обох!

9.Обмежте ваше перебування на сонці

Всі ми знаємо, що сонце корисне для вироблення вітаміну D. Але тільки в помірних дозах, оскільки довгострокові сонячні ванни не тільки пошкоджують клітини шкіри, підвищуючи ризик розвитку меланоми та інших видів раку шкіри, але також знижують імунітет. Тому людям з ВІЛ дуже важливо намагатися ніколи не згоряти на сонці. А в спеку обов’язково використовувати сонцезахисний крем як мінімум з SPF 15.

10.Кидайте палити

Паління не тільки сприяє розвитку раку, серцевих та легеневих захворювань, але й пригнічує активність імунних клітин організму та виснажує запас вітаміну С. Результат не змусить себе чекати – 30 днів без цигарок, і імунна система знову почне працювати як слід.

 

Джерело: https://www.everydayhealth.com/hiv-aids/staying-healthy-with-hiv.aspx https://www.webmd.com/hiv-aids/guide/nutrition-hiv-aids-enhancing-quality-lifeПідготував: Admin

 

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).