Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ТИ ЯК? ЗАПИТАЙ СЕБЕ І НАДАЙ ЧЕСНУ ВІДПОВІДЬ!

«Треба щоб українці знали – біль точно не те, чого можна соромитися чи приховувати. Бути не ок – це теж нормально. Говорити про це, шукати допомоги не просто правильно, а  відповідально – і щодо себе, і щодо тих, хто поряд”, – сказала Перша леді Олена Зеленська, під час зустрічі з амбасадорами Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?».

Разом із міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком Олена Зеленська розповіла про місію програми, окреслила перспективу та очікування від впровадження проєкту. Нагадаємо, Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІДу та туберкульозу долучилася до Всеукраїнської програми ментального здоров’я. За ініціативи Олени Зеленської стартувала комунікаційна кампанія, мета якої – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

До легіону амбасадорів програми «ТИ ЯК?» приєднується пул з десятьох надзвичайно відомих і в Україні, і за кордоном особистостей: Маша Єфросиніна, MONATIK, Wellboy, Олександра Матвійчук, Даша Квіткова, Олег Романчук, Сергій Коваленко, Зоя Литвин, Паша Вржещ та Марк Лівін. Амбасадори представляють різні сфери: бізнес, освіту й науку, медіа та культуру, сектор креативних індустрій, правозахисний рух. Усі вони  – трендсетери, авторитети, опініон-мейкери – тобто ті, чия діяльність захоплює, надихає, зрештою, змінює країну. Неповторні, але об’єднані однією метою – зробити піклування про ментальне здоров’я новою зброєю кожного українця задля перемоги на невидимому фронті боротьби за душевне благополуччя та спокій. І ця нова зброя вже отримала навіть назву – “емоційне ППО.

Почесна місія амбасадорів – табуйовану раніше тему психічного здоров’я та психосоціальної підтримки зробити видимою та актуальною. Довести якомога ширшому колу людей, що необхідність піклування про власний ментальний стан – це нова навичка, котру ми всі маємо нарощувати заради спільної стійкості та відновлення.

У межах кампанії Всеукраїнської програми ментального здоров’я створено спеціальну сторінку «ТИ ЯК?» та запущено соціальні мережі Facebook, Instagram, Telegram, Viber, де зібрані техніки самодопомоги та підтримки людей поруч, зокрема у відеоформатах, у PDF-Аптечці, онлайн- та офлайн-ресурси, щоб звертатися за допомогою до перевірених, контакти гарячих ліній – для дзвінків в Україні та за кордоном тощо.

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).