Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

5 регіонів отримали портативні рентгени для покращення діагностики туберкульозу

Портативні рентгенографічні системи були закуплені й передані до закладів охорони здоров’я з метою реалізації механізму реагування на COVID-19 у межах виконання програми Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією “Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні”.

Так, рентгенографічні апарати отримали:

– Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр;

– Криворізький протитуберкульозний диспансер;

– Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр;

– Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр;

– Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр.

Раніше портативні рентгени також отримали Київський обласний спеціалізований медичний центр, Харківський обласний протитуберкульозний диспансер №1, Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр та Військово-медичні клінічні центри Південного та Східного регіонів.

Цифрові портативні рентгенографічні апарати будуть корисними для обстеження сільського населення, населення у віддалених громадах, а також обстеження ВПО в місцях їхнього компактного проживання, серед громадян, які проживають в інтернатах, закладах закритого типу, СІЗО тощо. За необхідності портативні рентгенографічні апарати можуть застосовуватись для обстеження військовослужбовців Збройних сил України.

Для впровадження інноваційного портативного обладнання обрано регіони, в яких населення має обмежений доступ до медичної допомоги через руйнування медичної інфраструктури через збройну агресію з боку росії, або ті, що прийняли значну кількість вимушених переселенців з населених пунктів, де активні бойові дії.

Крім закупівлі обладнання, фахівці Центру надають методологічну допомогу у реалізації стратегій раннього виявлення туберкульозу на регіональному рівні із впровадженням комплексу заходів.

За даними МОЗ України, понад 20% населення через війну проти України має обмежений доступ до медичної допомоги. Повномасштабна війна змушує нас шукати нові рішення для забезпечення можливостей людей отримати медичну допомогу, одним із таких інноваційних рішень стало ультралегке мобільне рентгенологічне обладнання. Медичні технології розвиваються досить швидко, і ми працюємо над тим, щоб у нашій країні був доступ до сучасного обладнання для зменшення негативних наслідків війни“, – заявила Яна Терлеєва, завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров’я.

ЦГЗ

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).