Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Американські біологи розробили основу для універсальної вакцини від ВІЛ

Молекулярні біологи з Інституту Вістара у Філадельфії створили білкову молекулу, яка змушує організм виробляти антитіла до ВІЛ. Її вже перевірили на мишах. Дослідження опубліковано у Nature Communications.

Раніше для виявлення антитіл під час використання експериментальних вакцин проводилися дорогі дослідження на тваринах. Ключова мета для нейтралізуючих антитіл – білок вірусної оболонки ВІЛ (Env), проте для отримання вакцини потрібно, щоб цей білок знаходився у своїй природній формі, яка називається нативним триммером (NLT). Тільки в цьому випадку можна створити білкові імуногени – компоненти вакцини проти ВІЛ, що індукують потужну імунну відповідь.Експерименти з імунізацією за допомогою NTL показали, що вироблення антитіл не відбувається. Фахівці закодували послідовність Env в ДНК і виявили, що в організмі мишей цей білок формує правильний нативний триммер, який індукує антитіла, що нейтралізують. Крім того, збільшувалося вироблення Т-лімфоцитів CD4+ і CD8+, пише Eurekalert.

Виробництво вакцини змогли здешевити і спростити за допомогою ДНК-молекули, яка кодує всі необхідні фрагменти оболонки вірусу. Використовуючи кріоелектронну мікроскопію, вчені з’ясували, що антитіла зв’язуються з епітопом (сегментом антигену, що викликає імунну відповідь), що називається C3V5. Відомо, що антитіла, що зв’язуються з C3V5, захищають тварин від інфекції SHIV – рекомбінантного вірусу імунодефіциту людини-мавп. Вчені зазначили, що доставка імуногенів за допомогою ДНК-носія всередину організму може бути ефективним інструментом для створення вакцин проти вірусу імунодефіциту людини.

«Наше відкриття створить умови для швидкої розробки вакцин від ВІЛ, які змушують імунітет людини виробляти антитіла, які мають широкий профіль дії. Це різко прискорить розробку високоефективних щеплень від імунодефіциту вірусу», — сказав доцент Інституту Вістара Деніел Калп.

Наразі фахівці планують розробити нові варіації подібних білків та з’ясувати, чи можна підвищити ефективність поточного прототипу вакцини за допомогою точкових модифікацій структури білка. Ці дослідження можуть спричинити створення перших повноцінних вакцин від ВІЛ.

Джерело: https://www.eurekalert.org/news-releases/942339
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).