Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Американські вчені: туберкульоз викликає передчасне старіння клітин

Вчені Медичного коледжу Бейлора знайшли зв’язок між передчасним старінням та туберкульозом. У ході дослідження фахівці виявили, що клітини людей та тварин, які перехворіли на це захворювання, передчасно постаріли на 12–14 років. Робота опублікована у журналі Aging.

У ході дослідження вчені виміряли старіння клітин, вивчивши епігенетичний годинник клітин — те, як поведінка та навколишнє середовище впливають на роботу генів. Вони також проаналізували вплив туберкульозу на клітини морських свинок та людей та з’ясували, що він порушує епігенетичну регуляцію, тобто змінює процес активності генів. У міру старіння змінюється спосіб “скручування ДНК”, а туберкульоз впливає на ДНК таким чином, що прискорює передчасне старіння клітини. Ці зміни були пов’язані також із окислювальним стресом.

На думку вчених, це стосується не тільки туберкульозу: вони пропонують звертати увагу на цей аспект після будь-якої важкої інфекції, включаючи сепсис або навіть SARS-CoV-2. Тяжкість інфекції також може грати роль старіння клітин.

“Аналіз мультиомного епігенетичного годинника може стати частиною стандарту лікування інфекційних захворювань і додатково інформувати про підвищений ризик супутніх захворювань після хронічних станів або впливу навколишнього середовища”, – зазначають автори статті.

Вони сподіваються, що їх відкриття допоможе у розробці методів уповільнення або зменшення передчасного епігенетичного старіння, що відбувається у клітинах.

Джерело: https://www.aging-us.com/article/203936/text
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).