Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Англія сподівається стати першою країною в світі, яка подолає ВІЛ

Національна служба здоров’я вірить, що зможе запобігти новим випадкам інфікування до 2030 року. Для цього в країні планують підписати низку угод щодо доступності нових ліків. Нові методи лікування будуть доступні по всій Англії.

Національна служба здоров’я вірить, що зможе запобігти новим випадкам інфікування до 2030 року. Для цього в країні планують підписати низку угод щодо доступності нових ліків.
Нові методи лікування будуть доступні по всій Англії. Це стало можливим завдяки схваленню карботегравіра (завжди вводиться в поєднанні з рилпівірином). Препарат вводиться ін’єкційно раз на 2 місяці, на відміну від таблетованих препаратів, які потрібно приймати щодня і через пропущені дози їхня ефективність може знизитись.

Метою лікування ВІЛ є підтримка в організмі такої низької кількості вірусних часточок ( вірусне навантаження), при якій вірус неможливо виявити в крові або передати іншій людини.

Нові ліки показали таку ефективність, що Національна служба здоров’я Англії сподівається стати першою в світі країною з нульовою кількістю нових випадків. Це стало можливо також завдяки досягненню домовленостей між державою і фармацевтичними компаніями в інтересах населення.

Ця нова національна угода щодо ліків від ВІЛ разом із кращим тестуванням, діагностикою та підтримкою веде боротьбу Національної служби охорони здоров’я з вірусом, надаючи більшій кількості людей лікування, необхідне для зупинки його поширення, – каже професор Стівен Повіс, національний медичний директор Національної служби охорони здоров’я Англії

За останні десятиріччя було досягнуто значного прогресу в лікування ВІЛ/СНІДу, в Англії останні роки стабільно знижується кількість нових випадків, що за думку фахівців є результатом доступності кращого лікування. Минулого року кількість нових діагнозів ВІЛ знизилася до 2955. У період з 2014 по 2019 рік кількість передач зменшилася на 34%. В той самий час, Національний фонд боротьби зі СНІДом попередив про «значну нерівність» у доступі до лікування ВІЛ, особливо для людей за межами Лондона та людей чорношкірого африканського та азіатського походження. За оцінками благодійної організації, кількість людей з недіагностованим ВІЛ скоротилася з 5560 у 2019 році до 4660 у 2020 році, і майже вдвічі більше людей з недіагностованим ВІЛ за межами Лондона. Кількість ВІЛ-інфікованих, які не зверталися за допомогою, подвоїлася до 4980-6960.

В Україні лікування ВІЛ/СНІДу здійснюється безоплатно, під патронатом Центру громадського здоров’я, Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД та благодійних організацій. Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оцінними даними, на початок 2018 р. в країні проживало 244 000 ВІЛ-позитивних людей. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону.

Джерело: https://worldua.net/main/angliya-spodivayetsya-staty-pershoyu-krayinoyu-v-sviti-yaka-podolaye-vil.htmlПідготував: За матеріалами: The Guardian
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).