Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Антитіла, які ефективно допомагають дітям пригнічувати ВІЛ

Нейтралізуючі антитіла широкого спектру допомогли домогтися ремісії, деякі діти взагалі відмовилися від АРТ. Про це йдеться у новому дослідженні, яке було проведено на дітях. 

Дослідження проводилося в Африці, у ньому взяли участь 28 дітей віком від 2 до 6 років. Ще до експерименту, на першому тижні життя, діти почали приймати АРТ – лопінавір/ритонавір (Калетра). У них було невизначене вірусне навантаження. В результаті, дослідники дійшли висновку, що антитіла, що широко нейтралізують (broadly neutralizing antibodies — bNAbs), які розпізнають декілька штамів вірусу, можуть використовуватися для лікування ВІЛ у дітей.

У процесі дослідження учасники отримували два види антитіл (VRC01LS та 10-1074) шляхом внутрішньовенної інфузії один раз на місяць. При цьому діти продовжували приймати АРТ. Експеримент тривав 8 тижнів. Вчені встановили, що троє дітей увійшли до ремісії під час комбінованого лікування. Крім того, 25 дітей з невизначеним вірусним навантаженням припинили прийом АРТ і продовжили отримувати лише bNAbs.

Також, у 44% учасників вірусна супресія зберігалася протягом шести місяців при використанні тільки антитіл, що нейтралізують, а у 56% спостерігалося відновлення вірусного навантаження в середньому через 4 тижні після припинення АРТ. Всім дітям вдалося знову добитися придушення вірусу після того, як вони почали приймати АРТ. Але в деяких цей процес зайняв понад місяць.

Один із головних висновків, які зробили дослідники: стійку вірусну супресію при лікуванні bNAbs вдалося зберегти дітям, які мали менший резервуар ДНК ВІЛ у клітинах периферичної крові на момент народження, а також мали вірус, чутливий до 10-1074. Експерти сподіваються, що дослідження перспективне та в майбутньому будуть розроблені нові схеми лікування ВІЛ у дітей.

https://www.science.org/doi/10.1126/scitranslmed.adh0004


Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).