Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

АРТ покращує стан серця та судин

Вчені з Мексики провели дослідження, після якого дійшли висновку: один рік прийому АРТ може позитивно позначитися на стані серцево-судинної системи. У дослідженні брали участь молоді люди, які до експерименту не приймали терапії. Більшість людей були чоловіками (95% та 89% відповідно), середній вік 35 років. 70% пацієнтів з ВІЛ та 11% з контрольної групи курили.

Один із головних показників, який оцінювали вчені — це жорсткість аорти, але вони брали до уваги й інші серцево-судинні маркери у людей, які живуть із ВІЛ. Експерти порівнювали показники до початку прийому АРТ із показниками після 12-місячної терапії. На початку дослідження люди з позитивним ВІЛ-статусом мали вищі рівні запальних, судинних цитокінів та маркерів жорсткості артерій порівняно з контрольною групою. Але вже через рік після прийому АРТ вірусне навантаження знизилося, а показники здоров’я серця та судин наблизилися до показників контрольної групи.

Винятком були: високочутливий С-реактивний білок (вч-СРБ) та ліпідний профіль: вч-СРБ залишався вищим у групі ВІЛ, а загальний холестерин та тригліцериди підвищилися після антиретровірусної терапії. Вчені висловили припущення, що високий рівень ліпідів може залежати від схем АРТ. Деякі учасники отримували тенофовіру дизопроксилу фумарат/емтрицитабін з ефавіренцем, посиленим дарунавіром або азатанавіром. А високий рівень ВЧ-СРБ може вказувати на запалення, що продовжується, незважаючи на АРТ.

Проте вчені зазначають, що у дослідженні взяло участь не так багато людей. Крім того, вони могли не знати про спосіб життя добровольців, їхні хронічні захворювання та інші фактори, що позначаються на стані здоров’я.

https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0282728

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).