Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

АРВ-препарат “Абакавір” підвищує ризик серцево-судинних захворювань на 40%

У ЛЖВ, у чиї схеми лікування входить антиретровірусний препарат “Абакавір”, ймовірність серцевого нападу або іншої серцево-судинної проблеми на 40% вища, ніж у тих, хто приймає інші ліки. Про це вчені розповіли на конференції Європейського клінічного товариства зі СНІДу (EACS 2021).

Фахівці нагадали, що зв’язок між абакавіром та розвитком серцево-судинних захворювань вчені виявили ще у 2008 році. З’ясувалося, що цей препарат провокує реактивність тромбоцитів, що призводить до підвищення згортання крові, тромбозу та закупорок, що ведуть до серцевого нападу або інсульту. І хоча інші дослідження показували суперечливі результати, Британська асоціація боротьби з ВІЛ та Європейське клінічне товариство зі СНІДу рекомендували пацієнтам з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань не приймати абакавір.Тепер учені заявили, що рекомендації були засновані на старих наукових працях, які можуть не відображати сьогоднішні ризики. Вони здійснили нове масштабне дослідження. У ньому брали участь майже 30 тисяч ВІЛ-позитивних людей із Європи та Австралії. 34% приймали абакавір протягом усього періоду спостереження, 32% з них поєднували його з посиленим інгібітором протеази. Дослідження тривало 4,5 роки.

Зі всіх учасників, у 61% був підвищений рівень ліпідів на початковому рівні, 19% мали підвищений кров’яний тиск. 28% добровольців курили, а 4% мали цукровий діабет. Всі ці стани та звички вважаються факторами ризику серцево-судинних захворювань.

Фахівці розрахували ризик серцево-судинних подій у людей, які приймали абакавір протягом останніх 6 місяців. Під час дослідження було зафіксовано 748 серцево-судинних проблем: 299 серцевих нападів, 228 інсультів та 221 інвазивну серцево-судинну процедуру. Частота їх була на 40% вищою у тих, хто приймав абакавір.

Джерело: https://www.aidsmap.com/news/oct-2021/large-international-study-finds-40-higher-risk-serious-cardiovascular-problems-people
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).