Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Безбар’єрне інтегроване тестування на ВІЛ, віруси гепатиту C і B та сифіліс у м. Львів 

За оціночними даними Центру громадського здоров`я, станом на 01.01.2023 рік, в країні проживає понад 200 тис. ВІЛ-позитивних людей. З них лише 79% знає про свій статус, а АРТ отримує лише 77%. Майже половина людей із ВІЛ-інфекцією (43%) дізнається про свій статус на пізніх стадіях.

Для поліпшення ситуації із профілактикою захворювання та поширення інфекції, а також вчасним лікуванням регулярне тестування та раннє виявлення ВІЛ має вирішальне значення. Саме тому надзвичайно важлива співпраця з лікарями первинної ланки, до яких в першу чергу звертаються пацієнти.

«Спільними зусиллями уряду, громадських організацій та міжнародних партнерів система охорони здоров’я для людей з ВІЛ змінюється. Тестування на ВІЛ увійшло до програми медгарантій, однак, згідно з чинним законодавством, безкоштовно зробити тест на ВІЛ у сімейного лікаря можна лише один раз на рік та виключно для представників визначених ключових груп, — коментує Ярослава Лопатіна, голова Фундації АнтиСНІД США в Україні. — Важливо підтримати розпочаті державою реформи та законодавчі зміни, тому ми продовжуємо працювати над тим, щоб безкоштовне ВІЛ-тестування у сімейного лікаря стало доступним для всіх без винятку, коли в цьому є потреба».

Фундація АнтиСНІД США в Україні планує забезпечити в 2023 році безбар’єрне інтегроване тестування на ВІЛ, віруси гепатиту C і B та сифіліс на рівні первинної ланки м. Львів  для майже 6 тисяч осіб.

«Ми давно співпрацюємо з Фундацією АнтиСНІД США в Україні (AHF Ukraine). Для нас це партнерство не лише про донорську допомогу для закриття поточних питань. Разом ми реально змінюємо життя людей, світогляд та ставлення до свого здоров’я», — коментує Назарій Колачинський, заступник начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Тест на ВІЛ, гепатити В та С та сифіліс являє собою тест-полоску, робиться безболісно та безкоштовно. Потрібна лише одна крапля крові з пальця, а результат готовий вже за 15 хвилин.

«За підтримки AHF для 40 закладів охорони здоров’я були закуплені комплексні швидкі тести для діагностики ВІЛ, гепатиту B і C та сифілісу. Це дає змогу одночасно діагностувати чотири інфекції та комплексно лікувати супутні патології», — коментує Андрій Білець, лікар-інфекціоніст відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції Центр громадського здоров’я.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).