Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Безпечна вагітність і ВІЛ

Без профілактики та лікування від своїх матерів вірус імунодефіциту людини успадковують до 30% новонароджених. Тому профілактика вертикальної трансмісії — від матері до дитини — має надзвичайно важливе значення.

Передавання ВІЛ від матері до дитини відбувається під час вагітності, під час або після пологів різними шляхами. Заходи з профілактики передавання ВІЛ від матері до дитини є невід’ємною частиною базової комплексної стратегії ВООЗ, що включає чотири основних напрямки:

1️⃣ первинна профілактика інфікування ВІЛ серед жінок;

2️⃣ профілактика небажаних вагітностей у ВІЛ-позитивних жінок;

3️⃣ профілактика передавання ВІЛ від матері до дитини;

4️⃣ догляд і підтримка ВІЛ-позитивних жінок та їхніх дітей, близького оточення.

Який алгоритм дій для жінки, яка планує вагітність?

🔹 Пройдіть тестування на ВІЛ, щоб дізнатися свій ВІЛ-статус. Це дозволить вам розпочати лікування якомога швидше у разі позитивного результату. Що раніше буде діагностовано ВІЛ та розпочато прийом антиретровірусної терапії, то ефективніше вдасться запобігти передаванню ВІЛ вашій майбутній дитині.

🔹 Профілактуйте ВІЛ, якщо ви перебуваєте в групі ризику. Наприклад, ваш партнер може мати ВІЛ і ви плануєте вагітність. Порадьтеся із лікарем щодо початку прийому PrEP: він може захистити вас і дитину від інфікування ВІЛ під час спроби завагітніти, під час власне вагітності або після пологів під час годування грудьми.

🔹 Якщо ви живете з ВІЛ і регулярно (й протягом вагітності зокрема) приймаєте антиретровірусну терапію, а також ваша дитина приймає дитячі схеми лікування протягом перших тижнів життя, ризик її інфікування становить не більше 1%. Ймовірно, від грудного вигодовування необхідно буде відмовитися, оскільки грудне молоко містить ВІЛ.

ВІЛ-позитивні вагітні жінки повинні мати доступ до якісної допологової медичної допомоги з питань перебігу вагітності та до ефективних медичних технологій профілактики передавання ВІЛ від матері до дитини.

Сучасна медицина дозволяє матері, яка живе з ВІЛ, виносити та народити вільну від ВІЛ дитину. Ваш лікар-інфекціоніст готовим вам із тим допомогти, тож звертайтеся до нього на консультацію за наявності будь-яких додаткових запитань.

Центр громадського здоров’я

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).