Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Біологи виявили білок, який блокує розмноження ВІЛ

Вчені виявили білок retroCHMP3, який може блокувати процес формування нових частинок ВІЛ і вірусу Ебола. Але він зустрічається тільки в клітинах мишей і мавп.

Дослідники нагадали, що багато вірусів для розмноження використовують ферменти і інші системи. Роботі «пособників» заважають ліки – таким чином вони блокують реплікацію вірусів. В ході роботи вчені з’ясували, що точно так само діє і виявлений білок «retroCHMP3» в клітинах мавп і мишей.retroCHMP3 з’єднується з фрагментами оболонок вірусів і не дає завершити складання нових вірусних частинок. Це захищає мавп і мишей від ВІЛ та інших вірусів.

Фахівці спробували «пересадити» retroCHMP3 в людські клітини. Культура таких клітин виявилася невразлива для вірусів, при цьому ніяких порушень в життєдіяльності клітин не знайшли.

Тепер вчені планують зрозуміти, як цей білок можна використовувати для створення ліків, які будуть блокувати ВІЛ і збудники інших небезпечних вірусних хвороб. «Ми думали, що ланцюжок генів ESCRT – це ахіллесова п’ята, якою ВІЛ, Ебола і інші віруси можуть скористатися для втечі з клітин. Відкриття пов’язаного з нею білка retroCHMP3 перевернуло все з ніг на голову. Ми сподіваємося, що цю речовину можна використовувати для створення противірусних ліків», – повідомили автори дослідження.

Джерело: https://www.cell.com/
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).