Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Будигалімаб може затримати рецидив ВІЛ

Згідно з результатами невеликого пілотного дослідження, представленого на Європейській конференції зі СНІДу (EACS 2023), будигалімаб, моноклональне антитіло, яке блокує PD-1, затримувало повернення вірусу або підтримувало низьке вірусне навантаження у більшості людей з ВІЛ, які перервали АРТ.

Вчені вже довели, що будигалімаб може допомогти у боротьбі з онкологічними захворюваннями: проведено дослідження, в яких добровольцям кожні два чи чотири тижні вводили препарат у дозуванні 250 або 500 міліграмів. Будигалімаб виявився ефективним і безпечним. Тепер дослідники вирішили перевірити, який вплив моноклональне антитіло може мати на ВІЛ.

У ході експерименту, 11 людей отримали чотири дози будигалімабу по 10 мг з інтервалом на два тижні, а п’ятеро отримали плацебо. Усі вони припинили АРТ під час прийому першої дози будигалімабу чи плацебо. Ця група була у центрі уваги дослідницького аналізу ефективності.

Двоє учасників експерименту вважалися контролерами після лікування. В першого – вірусне навантаження зберігалося невизначеним протягом близько 50 днів після переривання АРТ, потім спостерігалося збільшення приблизно до 350 копій, за яким послідувало зниження і стійке пригнічення нижче 100 копій протягом 19 місяців. У другої людини, приблизно через 20 днів після переривання лікування, спостерігався сплеск вірусного навантаження, що досяг приблизно 700 копій, за яким послідувало швидке зниження та стійке пригнічення нижче 200 протягом 18 місяців.

“Будігалімаб, який призначається протягом обмеженого періоду часу в дуже низьких дозах, добре переносився людьми, які живуть з ВІЛ, – зробили висновки дослідники. – Введення чотирьох доз будигалімабу в дозі 10 мг внутрішньовенно раз на два тижні призвело до відстроченого відновлення вірусу та/або вірусного контролю без АРТ у шести з дев’яти учасників, які завершили лікування, при цьому два учасники залишилися без АРТ до кінця дослідження”.

Фахівці вважають, що на підставі отриманих результатів потрібні подальші дослідження. Як і очікувалося, жодна з людей із групи плацебо не контролювала ВІЛ після припинення АРТ. Крім того, необхідно враховувати можливі ризики для здоров’я, які можуть виникнути після припинення терапії.

POZ 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).