Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Часті запитання клієнтів Гарячої лінії щодо вакцинації від COVID-19

Пропонуємо вашій увазі найбільш популярні запитання клієнтів Гарячої лінії про вакцинацію від COVID-19. Якщо у вас залишились запитання щодо вакцинації до наших лікарів – звертайтеся за номером 0 800 500 451 з 9-00 до 18-00 у будні дні. Будемо раді допомогти.

(1) Запитання: Чи можна людям з ВІЛ робити вакцину від COVID?

Відповідь: Так, можна. Загалом, вакцинацію людям з ВІЛ роблять за показників CD-4 – 250 і вище (якщо показники CD-4 нижче 250 – імунітет від вакцини може не сформуватися). Проте лікар надає рекомендації щодо вакцинації кожного пацієнта індивідуально, враховуючи стан його здоров’я, а пацієнт, в свою чергу, приймає добровільне рішення щодо введення вакцини, підписуючи згоду на вакцинацію. Додаткову медичну консультацію – відповідь на ваше питання щодо вакцинації лікаря-інфекціоніста нашої ГЛ ви можете отримати в будні дні – онлайн або за телефоном – 0 800 500 451, з 9.00 до 18.00.

(2) Запитання: Чи є якісь рекомендації щодо конкретної вакцини для вакцинації людей, які живуть з ВІЛ? Яку саме вакцину обрати, якщо є вибір?

Відповідь: Немає рекомендацій щодо конкретної вакцини для вакцинації людей, які живуть з ВІЛ. Всі вакцини, які є на ринку України, дозволені для щеплення.

(3) Запитання: Чи є якісь протипоказання до вакцинації від COVID-19 у людей, які живуть з ВІЛ?

Відповідь:  Так, є: рівень СД4 нижче 250 клітин та наявність гострих клінічних проявів будь – якого захворювання на момент щеплення.

(4) Запитання: Мій лікар дуже наполягає на вакцинації.  А я поки що не вирішила. Я – ВІЛ+, приймаю АРТ. Переживаю, чи не буде якихось реакцій та побічних дій від вакцини саме в моєму випадку.

Відповідь: Реакція на введення вакцини у кожного індивідуальна: побічна дія може бути, але може і не бути жодної реакції.  Найбільш часті – це підвищення температури, біль в місці ін’єкції, слабкість, головний біль та інше.

(5) Запитання: З якого віку можна вакцинувати від COVID-19 дітей? Якщо дитина з невизначеним ВІЛ-статусом до 1,5 років чи можна і чи потрібно її вакцинувати?

Відповідь: Наразі щеплення від COVID-19 дозволено вакциною Pfizer з 12 років.

 

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).