Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Через війну в Україні може погіршитися ситуація з поширенням туберкульозу

Одним із небезпечних наслідків російсько-української війни може бути поширення в країні туберкульозу.

Про це заявила завідувачка відділу управління та протидії туберкульозу Центру громадського здоров’я МОЗ України Яна Терлеєва, виступаючи на  VIII-му Конгресі фтизіатрів “Польща та Україна борються з туберкульозом: вчора, сьогодні й завтра”, повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ України.

За її словами, медичні заклади в Україні, через військову агресію Росії, мають дефіцит медикаментів та медичного обладнання.

“За даними опитування ВООЗ, щоп’ятий пацієнт (22%) має обмежений доступ до медичної допомоги. Повномасштабна війна росії проти України, яка триває вже 2 роки, з високою вірогідністю може призвести до погіршення ситуації з туберкульозом. Нині Центр громадського здоров’я та протитуберкульозні центри вживають всіх заходів для протидії туберкульозу, а також організовують протитуберкульозну допомогу на національному й регіональному рівнях”, – сказала Терлеєва.

Вона зауважила, що до повномасштабної війни МОЗ, у межах національної протитуберкульозної програми, забезпечувало закупівлю препаратів, зокрема, інноваційних.

“Сьогодні Україна повністю забезпечує свої потреби всіма сучасними препаратами, рекомендованими ВООЗ, серед них – Претоманідом, що є інноваційним препаратом. Іншою актуальною проблемою є доступність нових протитуберкульозних препаратів, таких як Претоманід, Рифапентин, Бедаквілін і Деламанід, у країнах, які приймають значну кількість вимушених переселенців  з України, насамперед, у країнах ЄС та Великої Британії. Також ліки мають занадто високу ціну, що створює додаткові бар’єри доступу”, — наголосила Терлеєва.

Як повідомили у ЦГЗ, конгрес відбувся у Кракові (Польща). У заході брали участь представники міжнародних організацій, установ з питань охорони здоров’я Польщі, фахівці епідемічного нагляду за інфекційними захворюваннями, а також спеціалісти, що працюють у сфері подолання туберкульозу Польщі та України.

Укрінформ

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).