Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Чи можна заразитися ВІЛ під час проведення тесту?

Останнім часом наші клієнти часто запитують, чи можна інфікуватися ВІЛ під час проходження експрес-тестів на ВІЛ.

Це питання, як правило, виникає після ознайомлення з інструкцією тесту, в якій написано наступне: за допомогою піпетки візьміть краплю крові та капніть у лунку тест-касети УВАГА! Не можна торкатися дна лунки. Саме ця заборона в інструкції в деяких наших клієнтів породжує страх, що тест-системи працюють за принципом вакцинації та на дні лунки міститься вірус, яким можна інфікуватися в разі необережного поводження з тестом. Наприклад, у випадку, коли кількості досліджуваної крові в піпетці було недостатньо і доводилося повторно “добирати” кров після того, як піпетка торкнулася забороненої лунки.

Поспішаємо вас запевнити, що ризику зараження, в описаній ситуації – немає. На дні лунки тест-касети немає вірусу ВІЛ, а торкатися дна лунки піпеткою категорично не рекомендується через те, що результат тесту може бути спотворений через деформацію інструментарію.

Тож, тестуйтеся на ВІЛ будь-яким зручним для вас способом: експрес-тестами (швидкий тест, кров береться з пальця, не потребує спеціальних лабораторних умов) та ІФА-тестами (результат, у середньому, через 3 дні, використовується венозна кров, проводиться у спеціальних лабораторних умовах) – це надійні та безпечні способи дізнатися про свій ВІЛ-статус – негативний чи позитивний. Також додамо для тих наших абонентів, які переймаються через стерильність під час проходження тесту на ВІЛ: усі компоненти тестів призначені лише для одноразового використання. Ланцет (скарифікатор – інструмент для проколювання пальця) і вакутейнери (пристосування для забору крові з вени) – стерильні та одноразові, а це означає, що заразитися ВІЛ-інфекцією під час проведення тесту – неможливо.

Сподіваємося, що наші детальні роз’яснення допоможуть нашим клієнтам розвіяти сумніви щодо безпечності та надійності тестування на ВІЛ – і всі ми будемо регулярно тестуватися, щоб тримати руку на пульсі власного здоров’я.

Якщо у вас виникнуть питання про тестування або будь-які інші питання, пов’язані з ВІЛ – телефонуйте нам за номером 0 800 500 451.

Ми завжди раді вам допомогти!

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).