Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Чинники, що впливають на пригнічення вірусного навантаження

Непригнічене вірусне навантаження ВІЛ пов’язане з погіршенням здоров’я пацієнтів та подальшим поширенням епідемії ВІЛ. Вчені вирішили з’ясувати, які соціально-демографічні фактори найбільше впливають на неефективність лікування ВІЛ. Дослідження для визначення таких чинників проводилося в Африці.

Експерти проаналізували дані 331 особи з ВІЛ, які отримували антиретровірусну терапію (АРТ). 53% із них були жінками. Непригнічена віремія визначалася як вірусне навантаження у плазмі ≥ 1000 копій/мл.

Через 12 місяців лікування 55% пацієнтів мали невизначене вірусне навантаження, у 45% учасників ВІЛ визначався, 19% мали вірусне навантаження понад 1000 копій.

Аналіз показав, що основними факторами, пов’язаними з вірусною віремією, були:

  • вік,
  • дохід,
  • зайнятість,
  • можливість дістатися ВІЛ-центру (транспорт),
  • вартість проїзду,
  • рівень прихильності.

Експерти не виявили значного зв’язку ефективності лікування зі статтю, сімейним становищем, релігійними поглядами та рівнем освіти.

Дослідники впевнені, що послуги у зв’язку з ВІЛ та АРТ мають бути децентралізовані до рівня центрів, які знаходяться у місцях проживання пацієнтів (або максимально близько від них). Це зведе до мінімуму ймовірність зниження прихильності до АРТ та покращить дотримання режиму лікування. Але тут важливо врахувати ще один фактор ризику – страх розкриття статусу.

Раніше вчені зі США розрахували ризик вірусного рикошету у людей з ВІЛ, які приймають терапію не менше 2 років. Виявилося, що ймовірність активації вірусу може статися у 10% пацієнтів. І основними факторами ризику є куріння, темношкіра раса, використання інгібіторів інтегрази та тривалий період лікування.

 

Джерело: https://bmcpublichealth.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12889-023-16032-9

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).