Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Чинники, специфічні для ВІЛ, сприяють підвищеному ризику МЛУ-Ентеробактеріям

Нещодавнє дослідження показало, що люди з ВІЛ схильні до підвищеного ризику інфекції Enterobacterales з множинною лікарською стійкістю.

Це пов’язано зі специфічними для ВІЛ факторами, такими як низька кількість клітин CD4, клінічні стани, що визначають СНІД, та госпіталізація.

Ентеробактерії (лат. Enterobacteriaceae) – сімейство грамнегативних паличкоподібних споронеобразующих бактерій, факультативні анаероби. Сімейство ентеробактерій включає велику кількість представників нормальної мікрофлори людського організму і водночас значну кількість патогенних мікробів. Сюди відносяться: сальмонели, кишкова паличка, чумна паличка та ін.

Результати дослідження наголошують на необхідності звести до мінімуму час від інфікування ВІЛ до постановки діагнозу і від постановки діагнозу до початку АРТ. Запобігання низької кількості клітин CD4, клінічних станів, що визначають СНІД, та пов’язаних з ними госпіталізацій допоможе запобігти інфекції Enterobacterales з множинною лікарською стійкістю у людей з ВІЛ», — сказала доктор Хізер І. ​​Хендерсон, провідний автор дослідження.

Попереднє дослідження показало, що ізоляти Enterobacterales, отримані від людей з ВІЛ, мали значно більшу поширеність множинної лікарської стійкості порівняно з ізолятами від людей без ВІЛ. Вчені припустили, що це може бути пов’язане з імуносупресією у пацієнтів з ВІЛ, профілактикою антибіотиками, супутніми захворюваннями та інвазивними медичними процедурами серед населення загалом.

У цьому дослідженні вчені перевірили цю версію. Для оцінки коефіцієнта поширеності МЛУ-Е фахівці використали методи машинного навчання.

Зрештою ентеробактерії з множинною лікарською стійкістю були виявлені у 1,6% учасників. Серед ВІЛ-специфічних факторів було зазначено:

  • низьке (менше 200) число клітин CD4 (PR = 4);
  • наявність в анамнезі СНІД-індикаторного клінічного стану (PR=3,7);
  • госпіталізація у попередні 12 місяців (PR = 5).
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).