Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Чому важливий високий рівень прихильності до АРТ?

Розуміння того, як час прийому впливає на концентрацію препарату в крові, може допомогти вам виробити високий рівень прихильності.
  • Більшість препаратів потрапляють у кров шляхом всмоктування через стінки шлунку.
  • Після потрапляння в кров ці препарати виводяться через печінку й нирки.
  • Більшість препаратів досягають максимальної концентрації в крові через 1-2 години. Концентрація має бути досить високою, аби ліки подіяли, але не настільки, щоб викликати побічні ефекти.
  • Концентрація препарату згодом зменшується, адже він продовжує виводитися через печінку і нирки.
  • Дозування АРВ-препарату підбирають у такий спосіб, щоб концентрація препарату була вищою за певний мінімальний рівень протягом усього періоду дії ліків. До наступного прийому препарату його концентрація в крові має бути все ще досить високою, щоб не виробилася резистентність.
  • Доки ви приймаєте препарат без пропусків, АРТ буде контролювати ВІЛ, 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік.
Саме нерегулярний прийом антиретровірусних препаратів призводить до того, що терапія перестає діяти. Адже пропуски прийому ліків дозволяють вірусу мутувати та ставати стійким до препаратів. Тому дуже важливо приймати антиретровірусну терапію регулярно, аби запобігти резистентності. Вірус, який не контролюється антиретровірусними препаратами, починає швидко розмножуватися. При цьому вірусне навантаження може зрости до тисяч та десятків тисяч, а рівень CD4-лімфоцитів – так само швидко знизиться, і ви запустите новий виток проблем зі здоров’ям.
Існують й інші причини, чому не варто без потреби переривати терапію. Вірус, розмножуючись в організмі, призводить до постійного запалення через стимуляцію імунної системи. Тому в людей із високим вмістом ВІЛ у крові підвищується ризик серцевосудинних захворювань.
Крім того, значно підвищується ризик розвитку опортуністичних інфекцій, тобто тих захворювань, які виникають у разі погіршення роботи імунної системи. Збудники таких хвороб є в організмі в багатьох людей, але вони стають причиною погіршення здоров’я, лише в разі зниження імунітету. Чим сильніше порушена робота імунної системи, тим більше захворювань може розвинутись у людини навіть одночасно (кандидоз, пневмоцистна пневмонія, герпевіруси, цитомегаловірус, токсоплазмоз, туберкульоз).
Ще один ризик переривання АРТ – швидший розвиток порушень у роботі центральної нервової системи. Тобто безконтрольне
розмноження вірусу призводить до розладів пам’яті, мислення різного ступеня тяжкості. Деякі з цих опортуністичних хвороб впливають на незворотні зміни в мозку людини, порушуючи психічне здоров’я.

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).