Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Цифрові технології для лікування пацієнтів із туберкульозом

Лікарні Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Київської, Запорізької та Дніпропетровської областей отримали 1500 скриньок SMART BOXes для моніторингу лікування туберкульозу.

Їх використовують для автоматизації моніторингу лікування пацієнтів на амбулаторному етапі й отримання даних в режимі реального часу, а відтак, і можливості діяти відповідно, якщо пацієнт не дотримується режиму лікування. Фактично, це пристрій, через який можуть передаватись дані про прийом ліків від пацієнта до лікаря. Лише останній має доступ до цієї інформації.Наразі більше ніж 250 пацієнтів вже лікуються за допомогою смартбоксів.

Окрім скриньок, пацієнтам пропонується використовувати спеціально розроблений застосунок для смартфонів з метою відеоспостереження за прийомом препаратів (VOT — video-observed treatment).

Спеціальний мобільний застосунок SureAdhere використовується пацієнтами виключно для запису відео під час прийому препаратів і завантаження цього відео на спеціальну платформу для моніторингу прихильності лікування. Тільки відповідальний медичний працівник переглядає дані на платформі і підтримує зв’язок з пацієнтом для ефективного ведення пацієнта на шляху до одужання. На цю ж платформу надходять дані з смартбоксів, і це зручно для роботи лікаря.

Данні інновації стали можливими завдяки проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що реалізує міжнародна організація PATH за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Джерело: https://moz.gov.ua/Підготував: Адмін
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).