Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ЦЕНТРАЛЬНА РЕФЕРЕНС-ЛАБОРАТОРІЯ З ТУБЕРКУЛЬОЗУ УСПІШНО ПРОЙШЛА МІЖНАРОДНИЙ ЗОВНІШНІЙ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ

У цьому році проведення зовнішньої оцінки якості було особливо складним, оскільки до міжнародної контрольної панелі вперше додалися нові протитуберкульозні препарати (лінезолід, клофазимін, бедаквілін і деламанід). Проте протягом року за ініціативи Центру громадського здоров’я для лабораторних спеціалістів було організовано практичні тренінги з проведення тестування медикаментозної чутливості за різними методами за участю міжнародних спеціалістів Супранаціональної лабораторії ВООЗ. Завдяки злагодженій командній роботі, високій кваліфікації та значному досвіду фахівці Центральної референс-лабораторії успішно склали контрольне завдання з усіх методів діагностики, що застосовуються в рутинній роботі мікробіологічних лабораторій із діагностики туберкульозу.Міжнародний сертифікат якості дає право Центральній референс-лабораторії з діагностики туберкульозу МОЗ України провести оцінку для регіональних протитуберкульозних мікробіологічних лабораторій із діагностики ТБ. А отже, в 1 кварталі 2021 року зовнішньою оцінкою якості будуть охоплені 27 регіональних мікробіологічних лабораторій МОЗ та 7 мікробіологічних лабораторій пенітенціарної системи.

Відмінний результат зовнішньої оцінки якості гарантує точність, достовірність і надійність результатів тестування на туберкульоз. Це є важливим аспектом для лікарів, адже на підставі отриманих у лабораторії результатів вони можуть прийняти адекватні рішення, від яких безпосередньо залежать здоров’я й життя пацієнтів.

Джерело: https://www.phc.org.ua/news/centralna-referens-laboratoriya-z-tuberkulozu-uspishno-proyshla-mizhnarodniy-zovnishniyПідготував: ЦГЗ
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).