Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ЦГЗ РОЗПОДІЛИВ 2 500 КУРСІВ ДОКОНТАКТОЇ ПРОФІЛАКТИКИ ВІЛ У ЛІКАРНІ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

Попит на доконтактну профілактику (PrEP) зростає – 300 додаткових курсів найближчим часом буде доставлено в лікарні, які виконали план по набору клієнтів.

Про це в рамках XII Національної ЛГБТІ-конференції України повідомив Віталій Андрес, фахівець Центру громадського здоров’я України, який курує програму PrEP.

В рамках конференції, ЦГЗ мав свою окрему сесію, яка стосується найактуальніших питань захисту здоров’я та профілактики ВІЛ. Вона була присвячена доконтактній профілактиці PrEP.

PrEP захищає людину від зараження ВІЛ і дозволяє вберегти здоров’я. Прийом профілактики рекомендовано людям з ризикованою поведінкою, а саме:

  • чоловікам, що мають секс з чоловіками;
  • людям, що знаходяться у дискордантних парах (один партнер – ВІЛ позитивний, інший – ні);
  • людям, що мають часті незахищені статеві стосунки з різними партнерами;
  • працівникам та працівницям комерційного сексу.

«Доконтактна профілактика рекомендована людям, які у певні моменти життя мають високий рівень ризику зараження ВІЛ» — зазначила Ірина Гришаєва, завідувачка відділу координації програм лікування ВІЛ Центру громадського здоров’я України.

PrEP надається безкоштовно, головне – виявити бажання і звернутися до закладу охорони здоров’я. Зацікавленій людині потрібно буде отримати консультацію лікаря, оцінити ризик зараження, зробити тест на ВІЛ та інші необхідні аналізи за призначенням лікаря. Протипоказанням до PrEP є ВІЛ-позитивний статус. У цьому випадку людині необхідно розпочати прийом трьохкомпонентної антиретровірусної терапії.

Існують декілька схем прийому препарату. Єдина рекомендована в Україні, найбільш надійна – це щоденний прийом однієї пігулки протягом терміну, коли у людини є ризик зараження ВІЛ. Цей термін визначається самою людиною відповідно до її потреб – це може бути декілька місяців, рік чи більше. Щоденний прийом PrEP захищає від зараження з вірогідністю 99%.

Менш надійна схема має 86% гарантії та діє тільки для чоловіків, що мають секс з чоловіками (не рекомендована в Україні). Це прийом профілактики “на вимогу” – людина застосовує її, коли передбачає, що найближчим часом матиме ризикову поведінку. Дві пігулки потрібно прийняти у проміжок від 2 до 24 годин до незахищеного контакту, а потім ще по одній пігулці через 24 і 48 годин після прийому першої дози.

Дізнатися про доконтактну профілактику PrEP більше можна за посиланням: http://bit.ly/2lTtoMR.

Для того, щоб отримати PrEP необхідно звернутися в обласний або міський СНІД-центр. Адресу найближчого центру, який видає доконтактну профілактику можна дізнатися зателефонувавши на гарячу лінію з питань ВІЛ/СНІДу: 0-800-500-451 (дзвінки безкоштовні).

Джерело: https://phc.org.ua/news/cgz-rozpodiliv-2-500-kursiv-dokontaktoi-profilaktiki-vil-u-likarni-po-vsiy-ukrainiПідготував: ЦГЗ
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).