Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Ці люди досягли невизначуваного рівня вірусного навантаження, а отже можуть жити повноцінним життям: народжувати здорових дітей та не передавати вірус іншим.

Станом на червень 2019 року майже 95% пацієнтів, що приймають антиретровірусну терапію (АРТ) мають невизначуваний рівень вірусного навантаження. Це 101 483 людей, які живуть з ВІЛ в Україні.

У порівнянні з 2015 роком кількість виявлених ВІЛ-позитивних людей, які приймають АРТ, збільшилась майже вдвічі: з 60 до 107 тисяч. При цьому ще більший відсоток з них досяг невизначуваного рівня вірусного навантаження.

Невизначуваний рівень вірусного навантаження — це стан ВІЛ-позитивної людини, при якому кількість вірусних часток у крові є нижчим за поріг чутливості тестів до вірусу — менше 40 РНК копій в 1 мілілітрі крові. Світові дослідження довели, що невизначуваний рівень вірусного навантаження зупиняє руйнацію імунної системи людини та зараження ВІЛ, адже кількість вірусу в крові інфікованої людини є недостатньо для передачі вірусу іншій людині. Якщо невизначуваний рівень зберігатиметься протягом 6 місяців, від такої людини практично неможливо буде заразитися ВІЛ статевим шляхом.

Досягнути рівня невизначуваного вірусного навантаження або так званої формули U=U (англ. undetectable=untransmittable — не визначається = не передається) можливо лише за умови щоденного прийому АРТ. Важливо пам’ятати – АРТ-препарати не здатні вилікувати ВІЛ та вивести вірус з організму, але вони ефективно контролюють ВІЛ – перешкоджають розмноженню вірусу.

Лікарі наголошують, що навіть при досягненні цього стану припиняти терапію категорично заборонено – без щоденного пригнічення вірусу ліками, він знову почне розмножуватись в організмі людини та здобуде стійкість до препаратів попередньої схеми лікування, які приймав пацієнт.

Невизначуваний рівень вірусного навантаження – один з трьох маркерів глобальної стратегії 90-90-90 для подолання ВІЛ/СНІДу в світі до 2030 року. Суть стратегії полягає в тому, що 90% усіх ВІЛ-позитивних людей мають знати про свій діагноз; 90% з них прийматимуть ліки – антиретровірусну терапію і у 90% з тих, хто приймає АРТ, рівень вірусного навантаження має бути невизначуваним.

Більш детально дізнатися про формулу U=U та отримати можна відповіді на важливі питання про невизначуваний рівень вірусного навантаження можна тут.

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).