Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

День нульової дискримінації

1 березня увесь світ відзначає День нульової дискримінації. Цей день започаткували, щоб нагадати, що кожен і кожна з нас має право на гідне життя незалежно від віку, статі, сексуальних уподобань, національної чи етнічної приналежності, зовнішності, професії, вірування тощо.

Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ, або серофобія— упередженне ставлення та дії щодо ЛЖВ, які визначені законом як дискримінація. Така дискримінація існує у всьому світі, включаючи остракізмсегрегацію, дискримінацію та уникнення. Наслідками стигми та дискримінації щодо ЛЖВ можуть бути низький рівень консультування та тестування на ВІЛ, криза ідентичності, ізоляція, самотність, низька самооцінка та відсутність зацікавленості щодо заліковування цієї хвороби.

У багатьох розвинутих країнах існує сильна кореляція між ВІЛ / СНІДом та чоловічою гомосексуальністю або бісексуальністю. У США приблизно 2 % населення — це чоловіків, які мають секс із чоловіками (ЧСЧ). Це населення найбільш сильно постраждало від ВІЛ, а також пов’язано з високим рівнем стигматизації та гомофобії. Початкова назва СНІДу була пов’язана з «гей-імунним дефіцитом» або GRID. На початку 80-х років ВІЛ / СНІД був «розладом, який впливає переважно на чоловіків-гомосексуалів».

Деякі форми серйозної дискримінації можуть включати: неприйняття на роботу через статус, заборону купувати будинок, вимагання додаткових грошей при оренді житла, обов’язкове тестування на ВІЛ без попередньої згоди чи захисту конфіденційності; карантин ВІЛ-інфікованих людей та, у деяких випадках, втрата прав власності. Тестування на ВІЛ без дозволу та безпеки також може розглядатися як правопорушення проти осіб, які є ВІЛ-позитивними. Закони США щодо інвалідності забороняють дискримінацію в сфері ВІЛ / СНІДу в житлово-комунальному секторі, зайнятості, освіті та доступі до медичних та соціальних послуг.

Стигматизація ВІЛ/СНІДу була розділена на наступні три категорії:

  • Інструментальна стигматизація — це відображення страху та побоювань, які, ймовірно, пов’язані з будь-якими смертельними та трансмісивними захворюваннями.
  • Символічна стигматизація — використання ВІЛ / СНІДу для вираження ставлення до соціальних груп або способу життя, сприйманих як пов’язані з цим захворюванням.
  • Чемність — стигматизація людей, пов’язаних з проблемою ВІЛ / СНІДу або ВІЛ-позитивних людей.

Стигма, яка пов’язана з ВІЛ/СНІДом, може мати різні прояви:

  • неприйняття та уникання людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом або є представником спільноти людей, уразливих до ВІЛ;
  • примусове тестування на ВІЛ без попередньої згоди та недотримання конфіденційності;
  • насильство над людьми, які живуть з ВІЛ-інфекцією;
  • ізоляція людей, які живуть з ВІЛ, тощо.

Якщо ви стикнулися з дискримінацією і вам потрібна допомога або консультація, можете звернутися до Всеукраїнської спілки Коаліція з протидії дискримінації в Україні  . Якщо ваші права грубо порушуються, зазирніть на сайт правозахисної організації Amnesty International.

Дізнатись більше про дискримінацію: https://nv.ua/ukr/spec/diskriminaciya-shcho- ce-take-yaka-buvaye-diskriminaciya-za-statevoyu-oznakoyu-shcho-robiti-50091642.html

Отримати консультації з питань дискримінації на роботі можна на порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua/index.php

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).