Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Діти відстають від дорослих у лікуванні та тестуванні на ВІЛ

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у Pediatrics, діти сильно відстають від дорослих, коли йдеться про тестування та лікування ВІЛ. У 2015 році ВООЗ запровадила підхід «Лікувати всіх» до Дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, яким закликала до загального скринінгу на ВІЛ та негайного лікування людей з позитивним результатом тесту.

Згідно з даними нового дослідження, хоча діти становлять лише 5% усіх людей, які живуть із ВІЛ, на них припадає 15% смертей, пов’язаних зі СНІДом.

«Нерівність існує, незважаючи на нову політику, яка має прискорити тестування та лікування дітей з ВІЛ-інфекцією», – говорить Джозеф Розен, магістр охорони здоров’я, асистент наукового співробітника у відділі міжнародної охорони здоров’я Школи громадської охорони здоров’я Блумбернс,старший менеджер в Центрі досліджень СНІДу.

«У той час як понад дві третини дорослих, які живуть з ВІЛ, у всьому світі отримують АРТ, лише близько половини дітей отримують АРТ, – сказав доктор Розен. «Ця різка невідповідність спонукала нас поглянути на потенційні наслідки нової глобальної політики, спрямованої на усунення цих прогалин».

Розен та його колеги вивчили дані із «Глобальних звітів про прогрес у відповідь на СНІД» — загальнодоступних національних показників щодо ВІЛ, що стосуються охоплення педіатричної АРТ та смертності, пов’язаної зі СНІДом, — із 93 країн у період з 2010 по 2020 рік. Вони оцінили, коли і яккожна з країн прийняла політику «Лікувати всіх», і порівняли рівні АРТ та смертей, пов’язаних зі СНІДом, серед дітей до та після ухвалення цієї політики.

Спочатку ми припускали, що після ухвалення «Лікувати всіх» ми побачимо значне збільшення охоплення педіатричної АРТ та значне зниження смертності від СНІДу», — сказав Розен. «Але на наш подив, ми не помітили ні того, ні іншого».

У глобальному масштабі дослідники виявили помітне збільшення кількості АРВТ у дітей: лікування серед педіатричних пацієнтів потроїлося з 16% у 2010 році до 54% у 2020 році. Смертність від СНІДу серед дітей скоротилася більш ніж удвічі з 240 000 до 99 000.

Проте дослідники виявили, що дітям, як і раніше, важче отримати послуги з тестування та лікування ВІЛ.

“Ми підозрювали, що попередня політика – наприклад, зниження критеріїв початку АРТ для дітей на основі CD4 – могла послабити вплив прийняття “Лікувати всіх” на охоплення педіатричним лікуванням та смертність від СНІДу”, – сказав Розен. «Окремо включення цих нових політик до національних посібників з лікування ВІЛ не означає, що ці політики реалізуються послідовно чи ефективно».

Автори дійшли висновку, що, незважаючи на досягнутий прогрес, потрібні додаткові зусилля для забезпечення ефективного впровадження «Лікувати всіх» для дітей, а також для усунення структурних бар’єрів на шляху лікування ВІЛ у дітей.

“Розширення зв’язку з лікуванням ВІЛ та подальше спостереження за дітьми з діагнозом ВІЛ має вирішальне значення для покращення їх клінічних результатів”, – сказав Розен. «Сімейні послуги у зв’язку з ВІЛ, наприклад, що поєднують профілактику ВІЛ та догляд за батьками та їхніми дітьми, є одним із підходящих та ефективних підходів до усунення цих прогалин. Майбутні дослідження повинні вивчити перешкоди та фактори, що сприяють впровадженню та розширенню політики «Лікувати всіх» для дітей, особливо в умовах, коли результати лікування ВІЛ у дітей залишаються субоптимальними, незважаючи на наявність політики, яка гарантує загальний доступ до лікування ВІЛ».

А ми хотіли б нагадати, що для українців наразі доступний безкоштовний набір для самотестування на ВІЛ «ТестВдома», завдяки якому можна протестуватися на ВІЛ швидко, комфортно і не виходячи із дому. Замовити набір можна на платформі  testvdoma.com.ua – набір як і його доставка є абсолютно безоплатним. До набору входить: оральний тест на ВІЛ, презервативи, лубриканти та текстова покрокова інструкція.

Самотестування на ВІЛ за допомогою ТестВдома має безперечні переваги, адже це:

  • Безпечно та точно;
  • Приватно – щоб зробити тест, не потрібно нікуди йти. Це можна зробити вдома, або в будь якому зручному місці.
  • Швидко – всього через 20 хвилин можна дізнатися результат тестування.
  • Безболісно – адже для тестування не потрібна кров.
  • Конфіденційно – можна пройти тест наодинці або в присутності людини, якій довіряєш.
  • Кожен бажаючий може отримати допомогу у проходженні тесту чи в інтерпретації результатів тестування наживо.

Дізнатися усі деталі щодо проєкту та замовити набір для самотестування на ВІЛ «ТестВдома» можна на онлайн-платформі testvdoma.com.ua або за безкоштовним телефоном 0800332804 (з 10:00-21:00) чи на Гарячій лінії з питань ВІЛ/СНІД – 0800500451 (цілодобово).

 *****

Реалізація проєкту стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Надзвичайну ініціативу Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД.

Зміст даної публікації є винятковою відповідальністю Pact та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

 

Джерело: https://www.healio.com/news/primary-care/20230517/children-lag-behind-adults-in-hiv-treatment-testing

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).