Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Добавки вітаміну D і кальцію рекомендовані для запобігання захворюванням кісток у людей, які приймають АРТ і PrEP на основі тенофовіру

Систематичний огляд і мета-аналіз показали, що використання вітаміну D і кальцієвих добавок запобігає захворюванням кісток і, в деяких випадках, призводить до значного відновлення мінеральної щільності кісткової тканини серед людей, які приймають антиретровірусну терапію (АРТ) на основі тенофовіру дизопроксилу фумарату (TDF) або доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP).

Систематичний огляд і мета-аналіз показали, що використання вітаміну D і кальцієвих добавок запобігає захворюванням кісток і, в деяких випадках, призводить до значного відновлення мінеральної щільності кісткової тканини серед людей, які приймають антиретровірусну терапію (АРТ) на основі тенофовіру дизопроксилу фумарату (TDF) або доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP).

Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендують ліки на основі TDF як для лікування ВІЛ (АРТ), так і для запобігання інфекції (PrEP). Ліки, що містять TDF, складають приблизно 63% препаратів для АРТ у всьому світі і використовуються переважно в країнах із низьким і середнім рівнем доходу, які отримують переваги від доступних цін на рекомендовані ВООЗ варіанти лікування та підтримки донорів.

Докази показують, що люди, які використовують ліки на основі TDF як АРТ або PrEP, іноді відчувають побічні ефекти, пов’язані з кістками. Повідомляється, що втрата кісткової маси коливається від 2 до 6% після перших 24-48 тижнів прийому TDF як АРТ. З часом і при тривалому застосуванні деякі люди, які використовують TDF, можуть відчувати остеопороз і крихкі переломи. Занепокоєння з приводу побічних ефектів ліків існує як у клініцистів, так і у пацієнтів і може вплинути на рішення щодо початку, використання та дотримання лікування або прийому PrEP.

Цей мета-аналіз був проведений, оскільки результати попередніх досліджень про вплив вітаміну D і кальцієвих добавок і їх вплив на зниження втрати кісткової маси були непереконливими. Він досліджував узгодженість ефектів лікування в підсумку всіх первинних досліджень на цю тему. Дослідники шукали плацебо-контрольовані випробування та проспективні когортні дослідження, опубліковані до березня 2021 року, які досліджували добавки вітаміну D або кальцію та мінеральну щільність кісткової тканини у людей, які приймали TDF для лікування ВІЛ або PrEP.

Цей аналіз відібрав і проаналізував сім досліджень. Дослідження проводилися в Сполучених Штатах, Канаді та Таїланді, у них взяли участь 703 учасники (медіана 118 на дослідження, діапазон 18-188). Учасники були віком від 13 до 65 років. П’ять досліджень були інтервенційними, а два – проспективними когортними. У чотирьох дослідженнях взяли участь 536 людей з ВІЛ, а в трьох дослідженнях брали участь 167 людей, які приймали PrEP на основі TDF. Усі отримували добавки вітаміну D у кількості від 400 до 4000 МО на день, тоді як усі дослідження, крім одного, включали добавки кальцію в межах від 0 до 1500 мг на день. Чотири дослідження проводили спостереження за учасниками протягом приблизно року, а три – приблизно шість місяців. Усі дослідження вимірювали зміну мінеральної щільності кісткової тканини в хребті, а п’ять – у стегні.

Було виявлено, що добавки вітаміну D підтримують статистично значуще збільшення мінеральної щільності кісткової тканини порівняно з тими, хто їх не приймає, а в деяких випадках і відновлення до нормального рівня. Люди, які вживали високі дози вітаміну D протягом тривалого періоду часу, мали більше шансів на одужання після 48 тижнів прийому вітаміну D. Дослідження рекомендувало дозу вітаміну D 100 мкг (4000 МО) на день. Це вважається верхньою межею дозування, яку можуть приймати дорослі.

Наприклад, поточні рекомендації Великобританії рекомендують дозування для дорослих у 10 мкг (400 МО) добавки вітаміну D на день, тоді як рекомендації США рекомендують 15 мкг (600 МО). Для обох країн верхньою межею є 100 мкг (4000 МО). Для тих, хто думає про прийом більшої дози, важливо спочатку поговорити зі своїм лікарем. Деякі захворювання означають, що вам небезпечно приймати більше, ніж ця верхня межа дози. Ніхто не повинен приймати більше 100 мкг (4000 МО) вітаміну D на день, оскільки це може бути шкідливим для ваших кісток, нирок і серця.

В огляді не було виявлено токсичності препарату та побічних ефектів у людей, які приймали високі дози вітаміну D, і не було жодних ознак того, що результати відрізнялися за віком, статтю, країною, ВІЛ-статусом.

Деякі клініцисти рекомендують використовувати нові антиретровірусні препарати, зокрема тенофовір алафенамід (TAF), щоб зменшити мінеральну щільність кісток. Наприклад, США оновили національні рекомендації щодо PrEP, рекомендуючи використання емтрицитабіну/TAF (Descovi). Однак висока вартість цих методів лікування обмежує їх використання, особливо в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Використання добавок вітаміну D забезпечує економію коштів для людей, які приймають TDF у цих країнах.

Це дослідження не дає інформації про використання добавок кальцію конкретно. Однак він надає цінні знання та корисні вказівки для лікарів із ВІЛ-інфекції щодо лікування втрати мінеральної щільності кісткової тканини.

Джерело: https://www.aidsmap.com/news/aug-2022/vitamin-d-and-calcium-supplements-suggested-avert-bone-disease-people-takingПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).