Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Долутегравір ефективніший для лікування ВІЛ, ніж стандартні схеми

Вчені з Великобританії оцінили ефективність АРТ на основі долутегравіру для лікування ВІЛ у дітей та підлітків. Вони встановили, що такі схеми безпечні та показують кращий результат, ніж стандартні.

У відкритому дослідженні брали участь 707 ВІЛ-позитивних дітей. З них 350 осіб включили до групи АРТ на основі долутегравіру, а 357 – отримували стандартне лікування (АРТ першого ряду – на основі ефавіренцю, АРТ другого ряду – на основі посиленого інгібітору протеази). Результати дослідження опубліковані у журналі New England Journal of Medicine.

Вчені спостерігали за тим, як швидко діти досягали зниження вірусного навантаження і чи мали побічні ефекти. До 96-го тижня 87% учасників із групи долутегравіра досягли вірусної супресії. З групи стандартної терапії цей показник був у 79% дітей. Небажані ефекти були виявлені у 31% та 35% відповідно.

«Ефективність долутегравіру була очевидна до 48-го тижня, зберігалася до 144-го тижня і була однаковою залежно від віку, вагових категорій та терапії нуклеозидними інгібіторами зворотної транскриптази», – розповіли автори дослідження.

Долутегравір – противірусний засіб для лікування ВІЛ із класу інгібіторів інтегрази другого покоління. Ще в 2019 році ВООЗ рекомендувала цей препарат для лікування ВІЛ як кращий засіб першого та другого ряду для всіх груп, включаючи вагітних та жінок репродуктивного віку. У середині грудня ВООЗ схвалила дитячу форму долутегравіру компанії Macleods.

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).