Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Домашні тварини та ВІЛ

Домашні тварини — наші найкращі друзі, що завжди поруч та можуть розвіяти найсмутніші думки. Однак існує думка, що домашні тварини можуть бути джерелом небезпечних інфекцій для людей із ВІЛ. Чи насправді це так розповідає ця стаття.

Насамперед варто відзначити важливість домашніх тварин. Пройшли часи, коли лікарі й експерти говорили про домашніх тварин тільки як про джерела опортуністичних інфекцій. Все частіше фахівці вважають, що кішка чи собака – важливі ліки для людини, що живе з ВІЛ. У багатьох країнах організації пропонують людям на стадії СНІД домашніх тварин, як спосіб поліпшити емоційний стан і фізичне здоров’я.

Багатьом ВІЛ-інфікованим доводиться стикатись з ізоляцією, відчуженням, пригніченим настроєм. Домашня тварина – істота, що не засудить, що любить безумовно. Дослідники отримують все більше свідчень на користь лікувальних властивостей відносин з домашньою твариною. Одне з таких досліджень показало, що домашні тварини дозволили чоловікам на стадії СНІД позбутися від клінічної депресії і покращити якість життя. У той же час забувати про потенційний ризик теж не варто.

Вчені отримують все більше конкретної інформації про інфекції, що передаються від тварин. Деякі опортуністичні інфекції, небезпечні для людей з низьким імунним статусом відносяться до зоотонічних захворювань, тобто вони передаються від різних видів тварин. Хоча цілком уникнути ризику їх передачі неможливо, його можна звести до мінімуму.

У зв’язку з цим, є кілька важливих моментів, про які необхідно пам’ятати:

1. Існує більш двохсот зоотонічних захворювань, але переважна більшість з них не зустрічаються в межах міста.

2. Багато інфекцій передаються тваринами, що не є домашніми, це можуть бути їх сільськогосподарські види, або екзотичні тварини, яких тримають в домі. Перш, ніж контактувати з такими тваринами, краще порадитись із ветеринаром.

3. У багатьох людей із ВІЛ вже є зоотонічні інфекції, які уразили їх раніше.

Є загальні рекомендації, які необхідно дотримувати всім людям, особливо при ослабленій імунній системі.

Загальна гігієна:

1. Мийте руки часто, особливо перед їжею і палінням, якщо ви торкалися тварини.

2. Тримайте посуд тварини чистим.

3. Стежите, щоб тварина був чистою і розчесаною. Собак необхідно регулярно мити. При алергії і захворюваннях дихальних шляхів, краще стригти вовну собак. Деякі довгошерсті кішки не проти, якщо їх іноді купають.

4. Не тримайте на кухні котячий лоток. Також не розміщуйте його в теплому сухому місці або поруч з батареєю. Регулярно його змінюйте. Раз у тиждень його краще продезінфікувати, наприклад, ополоснути окропом.

5. Тримайте кішку подалі від поверхонь на кухні. Якщо кішка все рівно хоче стрибнути на стіл, то краще обробити поверхні, на яких можуть лежати продукти м’яким дезинфікуючим засобом.

6. Уникайте контактів з рідинами організму тварин: калом, сечею, слиною. Перед збиранням випорожнень, очищенням клітки або лотка не забудьте надіти рукавички, помийте їх не знімаючи з рук.

7. Якщо у вас низький імунний статус (нижче 200-150 клітин) попросіть кого-небудь змінювати лоток кішки і прибирати за твариною замість вас.

8. Не контактуйте з водою в акваріумі без рукавичок.

9. Якщо ви тримаєте рептилій, торкайтеся до них тільки в рукавичках, або дуже ретельно мийте руки після того, як тримали тварину.

10. Доглядайте за кігтями тварини. Якщо не знаєте як, запитайте ветеринара.

11. Постарайтеся не дозволяти тварині лизати ваша обличчя.

12. Виводьте паразитів, включаючи мишей, мух і тарганів. Ці “домашні тварини” можуть бути рознощиками токсоплазмозу й інших інфекцій. Бліх потрібно терміново виводити, це потрібно зробити не тільки на тварині, але й у домі.

13. Укус тварини потрібно відразу обробити. Ранку потрібно відразу промити холодною водою і продезінфікувати.

Профілактика

1. Водіть улюбленця до ветеринара, принаймні, раз у рік. Кішки і собаки повинні проходити регулярну вакцинацію.

2. Давайте тварині спеціальний корм. Не годуйте їх сирими продуктами. Сире м’ясо може стати джерелом токсоплазмозу, сальмонельозу і листеріозу.

3. Не підпускайте собаку до випорожнень інших тварин.

4. Кішок бажано тримати в будинку, полювання на пташок краще заборонити.

5. Вуличних тварин можна “усиновляти” тільки після ветеринарної перевірки. По можливості, не дозволяйте вихованцям спілкуватися з вуличними тваринами.

6. Не дозволяйте вихованцеві вгамовувати спрагу в унітазі.

7. Вигулюйте собаку на повідку і не дозволяйте копатися у смітті.

Правила гігієни дозволять уникнути можливої шкоди і для тварини, і для її хазяїна. Зрештою, за статистикою більшість ВІЛ-позитивних залишають улюбленців, навіть якщо їм радять від них позбутися. Але в будь-якому випадку остаточний вибір завжди залишається за самою людиною.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).