Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Дослідники кажуть, що люди, які живуть з ВІЛ та отримують належне лікування, не мають загострення чи погіршення стану від мавпячої віспи

Експерти попереджають, що мавпяча віспа серед людей з непригніченим ВІЛ і сильнішими порушеннями імунітету, ймовірно, стане причиною зростаючого занепокоєння, оскільки спалах все більше переміщується в громади з низьким рівнем доходу, вражаючи людей і групи, які мають вищий рівень інфікування ВІЛ, але з меншою ймовірністю перебувають під наглядом чи на ефективному лікуванні.

Експерти попереджають, що мавпяча віспа серед людей з непригніченим ВІЛ і сильнішими порушеннями імунітету, ймовірно, стане причиною зростаючого занепокоєння, оскільки спалах все більше переміщується в громади з низьким рівнем доходу, вражаючи людей і групи, які мають вищий рівень інфікування ВІЛ, але з меншою ймовірністю перебувають під наглядом чи на ефективному лікуванні.Відповідно до звіту Aidsmap, мавпяча віспа зараз непропорційно вражає чорношкірих і латиноамериканців. Що ще гірше, африканські країни, де мавпяча віспа є ендемічним явищем, ще не отримали вакцин для запобігання цьому захворюванню.

Дослідження журналу New England Journal of Medicine говорить про те, що серед чоловіків, які живуть з ВІЛ, зареєстровано багато випадків інфікування мавпячої віспою, але ознак загострення чи погіршення стану поки що не спостерігають.

Незважаючи на те, що значна частина людей, хворих на мавпячу віспу, живе з ВІЛ, люди з добре контрольованою ВІЛ-інфекцією і високим рівнем CD4 не хворіють мавпячу віспу у більш важкій формі, за винятком тих, у кого ВІЛ-інфекція знаходиться на більш пізній стадії. Стверджується, що ВІЛ-позитивні люди можуть не так добре реагувати на вакцини проти мавпячої віспи, тому їм слід призначати максимально ефективну схему вакцинації.

Зараз у світі зареєстровано близько 48 000 випадків, переважно за межами країн Центральної та Західної Африки, де вірус є ендемічним.

Публікація Aidsmap зазначає, що частка людей, хворих на мавпячу віспу, які живуть з ВІЛ, висока в кількох великих серіях випадків.

У дослідженні наслідків мавпячої віспи серед людей, які живуть з ВІЛ професор Хлоя Оркін з Лондонського університету королеви Марії та її колеги написали, що більшість з них мали добре контрольований ВІЛ: 95 відсотків мали невизначене вірусне навантаження (менше 50 копій), а середня кількість CD4 була вищою за 680 копій.

«Клінічні прояви мавпячої віспи були подібними у людей з ВІЛ-інфекцією та тих, хто не має ВІЛ-інфекції», — пишуть автори дослідження. ВІЛ-позитивні люди не мали вищої ймовірності госпіталізації, але два з найбільш серйозних випадків ускладнень виникли саме серед людей, які живуть з ВІЛ.

«Хоча на ВІЛ-інфікованих припадає понад 40 відсотків випадків, заспокоює той факт, що ВІЛ-статус не був пов’язаний із тяжкістю протікання мавпячої віспи», – за словами голови Британської асоціації ВІЛ доктора Лаури Вотерс. Однак така ситуація може бути не настільки гарною для людей з погано контрольованим ВІЛ. Люди, які живуть з ВІЛ та не отримують належного лікування більш схильні до тривалого перебігу мавпячої віспи та вищої смертності.

Підготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).