Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Дослідження: монотерапія долутегравіром ефективно пригнічує ВІЛ

Група вчених із Цюріхського університету провела дослідження, після якого фахівці дійшли висновку: однокомпонентна терапія на основі долутегравіру здатна підтримувати вірусну супресію у людей, які розпочали лікування одразу після підтвердження діагнозу ВІЛ.

У дослідженні взяла участь 101 людина, середній вік усіх добровольців – 42 роки. Кожен із них розпочав лікування протягом шести місяців після отримання ВІЛ. 33 учасники продовжили стандартну схему АРТ, а 68 перейшли на монотерапію долутегравіром. У всіх середня кількість CD4 – 716 клітин.

Експерти намагалися з’ясувати, чи зможе долутегравір бути настільки ефективним, як і стандартна терапія, що складається з трьох препаратів. Проміжний аналіз через 48 тижнів показав 100% пригнічення вірусу при монотерапії. На 96 тижні вчені дозволили учасникам перейти до іншої групи, якщо вони мали таке бажання.

Усього дослідження тривало чотири роки. Вчені зафіксували однакову частоту вірусних спалахів і кількість клітин CD4 за обох методів лікування та аналогічні темпи скорочення резервуарів ВІЛ. Крім того, у групі монотерапії було менше побічних ефектів (22% проти 27%). У жодного з учасників, які пройшли всі етапи дослідження, не було вірусологічної невдачі.

Аналогічні дослідження проводилися раніше, але результати були суперечливими. Вчені досі сперечаються щодо ефективності монотерапії долутегравіром, особливо якщо враховувати ризики розвитку резистентності до інгібіторів інтегрази.

https://academic.oup.com/cid/article/69/9/1489/5269466?login=false

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).