Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Дитячий туберкульоз: що потрібно знати батькам

В Україні гостро стоїть проблема з діагностуванням туберкульозу (ТБ) у дітей, що є значною перешкодою у подоланні епідемії цієї хвороби. За 9 місяців 2018 року кількість дітей, які захворіли на туберкульоз від дорослих, становить 3%. «Прогнози ВООЗ для таких країн, як наша, – від 5 до 15% дітей інфікуються ТБ від дорослих. Офіційна статистика в Україні – 3%. Ця цифра також свідчить про проблеми виявлення ТБ у дітей”, – розповіла Яна Терлеєва, завідувач Центру контролю за соціально небезпечними хворобами Центру громадського здоров’я МОЗ України. Як діагностувати у дитини туберкульоз та на що слід звертати увагу батькам розповідає Діна Пастушок, лікар-фтизіатр, консультант Загальнонаціональної Гарячої лінії з питань туберкульозу та ВІЛ/СНІД. 

Туберкульоз підступна хвороба і запідозрити її, наприклад в дитини, особливо на початку захворювання вкрай важко. Класичними ознаками туберкульозу є:

– субфебрильна температура,

– покашлювання або кашель більше 2х тижнів,

– схуднення,

– підвищена пітливість вночі,

– втрата апетиту,

– задишка,

– немотивована слабкість,

– швидка втома.

Неспецифічними симптомами тривалого туберкульозного процесу є затримка зросту дитини – коли протягом, наприклад, одного року у вазі дитина може набирати, а от в таблиці зросту залишається попередній результат. Також спостерігається  втрата інтересів до раніше улюблених занять, відсутність зацікавлення до пізнання нового – що свідчить про тривалу інтоксикацію та нервове виснаження дитини.

Тому, уважна мама, бцж-вакцинація, регулярна туберкулінодіагностика та вчасний візит до фтизіатра – це запорука нашого здорового покоління!

Шляхи передачі туберкульозу:

Повітряно-крапельний – найрозповсюдженіший шлях зараження. При кашлі, чханні, голосній розмові, сміху, хворий на відкриту форму туберкульозу виділяє заражені збудниками мікрокраплинки у вигляді аерозолю, які тривалий час можуть знаходитись у повітрі у вигляді зависі. При вдиханні такого повітря контактною особою відбувається проникнення збудника в дихальні шляхи та подальше зараження. Але розвинеться захворювання чи ні залежить від масивності обсіменіння мікобактеріями повітря, що вдихається, тривалості контакту та стану імунної системи контактної особи.

Трансплацентарний шлях – зараження дитини хворою матір’ю під час вагітності або під безпосередньо під час пологів. Зазвичай це відбувається при вкрай запущеному процесі в соціально неблагополучних родинах.

Аліментарний спосіб зараження – можливий при вживанні молока і молокопродуктів від хворих на туберкульоз корів, кіз. Тому від вживання термічно необробленого молока слід утриматись, особливо це стосується такого вразливого контингенту як діти!

Контактний шлях – це зазвичай випадки професійного зараження. У доярок – під час доїння хворих корів можливе проникнення мікобактерій через пошкоджену шкіру рук, зустрічається описи гострого туберкульозного кон’юнктивіту, отриманого контактним шляхом.

 

 

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).