Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

EACS: вчені розповіли, чи потрібна людям з ВІЛ третя доза вакцини від коронавірусу та які можуть бути побічні ефекти

ВІЛ-позитивні люди, які мають не більше 200 клітин CD4, мали значно меншу ймовірність вироблення антитіл та імунних реакцій на антиковідні вакцини Pfizer або Moderna. Про це розповіли італійські дослідники на 18-й Європейській конференції зі СНІДу (EACS 2021).

Фахівці з Національного інституту інфекційних захворювань провели дослідження для порівняння антитіл та клітинних імунних реакцій після вакцинації у людей з ВІЛ з важким імунодефіцитом (поточна кількість CD4 нижче 200), з помірним імунодефіцитом (кількість CD4 від 200 до 500) та без імунодефіциту (кількість CD4 більше 500). Вони хотіли встановити, чи скомпрометувала низька кількість CD4 реакцію на вакцину.

Через місяць після другої дози вакцини рівні антитіл та реакції нейтралізації були значно нижчими у людей з кількістю CD4 нижче 200, у порівнянні з людьми, у яких було понад 200 клітин. Вчені встановили, що нижча кількість антитіл після другої дози вакцини несе потребу у третій дозі.

Раніше, Об’єднаний комітет з вакцинації та імунізації (JCVI) порекомендував людям з імуносупресією щепитися від коронавірусу тричі для формування імунної відповіді. Британська асоціація з ВІЛ (BHIVA) доводи комітету підтримала.

Джерело: https://www.aidsmap.com/news/nov-2021/people-hiv-cd4-counts-below-200-show-weaker-responses-covid-19-vaccines
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).