Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Ефективне лікування депресії може знизити вірусне навантаження на 15%

Нове дослідження вчених з CDC показує, що лікування депресії може підвищити якість життя людей із ВІЛ. За статистикою, ЛЖВ страждають від депресії втричі частіше, ніж решта населення в цілому, і якщо почати лікування, можна знизити вірусне навантаження на 15%. Прихильність до ефективного лікування ВІЛ препаратами АРТ необхідна для досягнення та підтримки пригніченого вірусного навантаження.

Як відомо, ВІЛ-позитивні люди часто стикаються з різними психічними розладами, депресія стала найпоширенішим із них. Це пов’язано з побічними ефектами від прийому АРТ, стигматизацією і ставленням суспільства загалом. При стандартному підході депресія діагностується у 45% пацієнтів із ВІЛ. Згідно з висновками американських учених, близько 55% всіх людей із ВІЛ із діагностованою депресією проходять лікування. І показники дуже обнадійливі: ремісія настає у 33%.

Вчені з CDC використовували оновлену та раніше перевірену комп’ютерну модель для порівняння різних можливих втручань на здоров’я людей із ВІЛ. У комп’ютерну модель було введено анонімну медичну інформацію, засновану на репрезентативній вибірці людей з ВІЛ у США.

Ці два втручання були такими:

  • Розширена діагностика та лікування депресії. У цьому сценарії кожна людина з ВІЛ проходить обстеження на наявність депресії; якщо їй поставлено діагноз, вона одержують лікування. В результаті, у половини людей, які проходять лікування, настає ремісія від депресії.
  • Статус-кво – у 45% людей діагностують депресію; близько 55% з тих, кому поставлено діагноз, одержують лікування від депресії, при цьому 33% з тих, хто проходить лікування, переходять у ремісію від депресії.

Такий підхід дав змогу збільшити показники подавлення вірусного навантаження ВІЛ на 15%. Проте, як саме депресія впливає на це, вченим ще потрібно з’ясувати. Але експерти впевнені, що розширений скринінг та лікування депресії можуть допомогти значній частині людей з ВІЛ.

https://www.catie.ca/catie-news/could-enhanced-screening-and-treatment-of-depression-lead-to-better-health-and-viral

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).