Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Екстрена профілактика статевих інфекцій

Зараження статевою інфекцією найлегше відбувається від випадкового статевого партнера, особливо якщо не дотримуються правила інтимної безпеки.

Всі засоби профілактики захворювань, які передаються статевим шляхом (ЗППП), можна поділити на механічні та хімічні.

Презервативи

Найкращим чином захищають презервативи від мікроорганізмів великого розміру, наприклад, від гонококів або трепонем. Не дарма масово його почали використовувати для боротьби з епідемією сифілісу ще в XVII столітті. А от з вірусами гумовий чохол для пеніса справляється гірше. Купувати презервативи бажано заздалегідь і в аптеці, а не за п’ять хвилин до спілкування і в кіоску, що торгує сигаретами і пивом. В аптеці вибір більший, а імовірність купити низькоякісний продукт нижча. Презервативи бувають різними: з додатковим змащенням і без нього, з ароматом і без запаху, кольорові, ультратонкі, ребристі, борознисті. Коротше кажучи, будь-якому, навіть дуже примхливому покупцеві, знайдеться товар до смаку. Є навіть спеціальні презервативи для подовження статевого акту і для анального сексу.

Мінуси

У процесі надягання презерватива у неопитних в цьому ділі чоловіків може ослабнути ерекція. Презерватив не гарантує 100% захисту від зараження венеричними захворюваннями, його надійність 65% – 98% залежно від інфекції. Навіть дуже хороші презервативи іноді рвуться (1 раз на 100-130 статевих актів). Крім того, деякі чоловіки вважають, що займатися любов’ю в презервативі – те саме, що вдихати троянди у протигазі. Можна припустити, що це в них говорить генетична пам’ять про радянські гумові вироби: вважається, що сучасні презервативи добрих фірм на відчуттях ніяк не впливають. Але в будь-якому випадку, саме гаяння з презервативом у романтичний момент може доставити партнерам деякий психологічний дискомфорт.

Свічки та пасти

Свічки та пасти – ще один вид захисту від статевих інфекцій, яким переважно користуються жінки. Введені во вагіну за 5-10 хвилин до статевого спілкування “Фарматекс”, “Патентекс овал” або подібні препарати здатні вбивати сперматозоїди (як контрацептив), а також багатьох збудників ЗППП. Мінус: ці засоби захищають від ЗППП дещо гірше, ніж презерватив, і не захищають від ВІЛ.

Інші антисептики

Що робити, якщо випадковий сексуальний контакт все ж відбувся, але ні презерватива, ні спеціальної захисної пасти під рукою не виявилося? Протягом 2-х годин після статевого акту можна використовувати препарат бетадин (полівідон йод). Він здатний вбивати і віруси (герпесу), і бактерії (бліду трапезому, гонококка), і паразитів (трихомонаду). Жінкам слід ввести во вагіну одну свічку бетадину, а зовнішні статеві органи, лобок і стегна обробити розчином бетадину. Чоловікам потрібно обробити статевий член, головку статевого члена, крайню плітку, мошонку, лобок, внутрішню поверхню стегон 10% розчином бетадину. Лікарський препарат можна вводити в сечовипускний канал, для цього потрібно розбавити його вдвічі: зробити з 10%-ного розчину – 5%-ний. Після обробки рекомендується 2 години не мочитися. Подібною дією володіє хлоргексидин (гібітан, мірамістин). Він випускається у вигляді розчинів у зручних пластикових флаконах по 100 мл, які мають спеціальний кінчик-піпетку, що дозволяє безболісно вводити препарат у сечовипускний канал. Мінус такої профілактики – 100% гарантії вона не дає. В будь-якому випадку протягом 3-4 тижнів необхідно проконсультуватися у дерматовенеролога та здати аналізи на статеві інфекції.

Спеціальні ліки

Протягом декількох днів після підозрілого статевого контакту можна розпочати профілактичне лікування. Але самому призначати собі антибіотики категорично не рекомендується: це може мати неприємні наслідки. Лікування може призначити тільки лікар-венеролог.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).