Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Фактори, пов’язані з прихильністю до АРТ, у молодих людей з ВІЛ

Молодь, яка живе з ВІЛ, наражається на підвищений ризик виникнення психосоціальних факторів, які можуть вплинути на їхню прихильність до антиретровірусної терапії (АРТ). У зв’язку з цим вчені вирішили провести дослідження, в якому особливу увагу приділили молоді, яка давно перебуває на терапії. Згідно з результатами аналізу, проведеного в США, більш довга тривалість лікування пов’язана з гіршою прихильністю.

Вчені вивчили фактори, пов’язані з прихильністю до АРВ-терапії серед 147 молодих людей віком 12–24 років із Лос-Анджелеса, Каліфорнії, Нового Орлеана та Луїзіани, які приймали АРТ у 2017–2020 роках. 88% із них при народженні були віднесені до чоловічої статі, а 12 % ідентифікували себе як геї, бісексуали, трансгендери та інші. Середня тривалість прийому АРТ становила 27 місяців.

Про дотримання режиму лікування повідомили 71% учасників, причому 79% мали пригнічене вірусне навантаження (менше 200 копій). 61% учасників, які не дотримувалися режиму лікування, також мали пригнічений вірус. Кількість CD4 істотно не відрізнялася між групами, тобто не залежало від прихильності.

Серед основних факторів, пов’язаних з дотриманням режиму лікування, експерти виділяють більшу соціальну підтримку, коротший період лікування та приналежність до європеоїдної раси.

Що цікаво, чинники, які зазвичай впливають на прихильність, у цьому дослідженні особливої ролі не відіграли: нещодавнє вживання психоактивних речовин (79% учасників), відсутність стабільного житла (34%), досвід перебування у місцях позбавлення волі (19%).

На думку експертів, расові та етнічні відмінності, що спостерігаються, можуть бути показником інших факторів, пов’язаних з нерівністю в стані здоров’я. Вони також зазначили, що сучасні схеми АРТ відносно «щадять» пропуски доз, що може пояснити рівень придушення вірусу в учасників, які не дотримуються режиму лікування.

 

Джерело: https://journals.lww.com/jaids/abstract/9900/factors_associated_with_antiretroviral_adherence.334.aspx

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).