Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Фільтр:ВсіПоточний рікПоточний місяць
Питання:
Доброго дня. Здавав ІФА 4 2 рази на 16 тижні та на 17 тижні після ризикованої ситуації. Також зроблені близько десяти експрес тестів - по слині та крові з пальця - останній на 8 місяці після ризику. Чи достатньо цих аналізів та тестів для виключення ВІЛ?
Відповідь:

Доброго дня! Достатньо!

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 26.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня.Підскажіть, на які пільги мають право особи з ІІ групою інвалідності? Чоловіку присвоїли, хочемо зрозуміти на що маємо право, м.Київ. Був на війні, захворів туберкульозом позвоночника. Дякую.
Відповідь:

Доброго дня! Особи з інвалідністю ІІ групи мають право на різні види соціально-побутових пільг. 1) Отримання житла. Мають право на отримання позачергового житла деякі категорії осіб, зокрема учасники війни та військовослужбовці, які мають дитину з інвалідністю ІІ групи. 2) Пільги на ліки. Особи з інвалідністю ІІ групи мають право на відшкодування 50% вартості ліків у разі амбулаторного лікування або 100% відшкодування за мінімального розміру пенсії. 3) Пільги для проїзду у транспорті. Особи з інвалідністю ІІ групи мають право придбати залізничні квитки з оплатою 50% від повної вартості. Для отримання пільгової картки мешканцям м. Києва на пільговий проїзд у міському транспорті варто звертатися до УПСЗН. 4) Пільги на техзасоби реабілітації. Особи з інвалідністю ІІ групи мають право на безкоштовне чи пільгове отримання технічних та інших засобів реабілітації, виробів медпризначення, також автомобілів та електрокрісел.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 23.05.2024  • 
Питання:
Доброго ранку! Лікую туберкульоз за другим рядом, бачу місця залисин, волосся просто жахливо лізе. Мені 31 рік, шкідливих звичок не маю. Чи може це бути від препаратів? Що робити, порадьте.Дякую.
Відповідь:

Доброго дня! Так, нажаль, алопеція може бути одним з небажаних явищ , що виникає під час прийому таких протитуберкульозних препаратів,як H, Eto,Pto, і клінічно проявляється випаданням та/або значним витонченням волосся. Додатковий прийом лікарських засобів для усунення алопеції НЕ потрібно. Ви повинні знати про зворотній характер алопеції та зникнення небажаної реакції після завершення лікування. Але, для виключення інших причин виникнення алопеції - рекомендую вам обов'язкову онсультацію лікаря-дерматолога.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 23.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня У 2016 вилікувався від туберкульозу. Лікувався більше року. Після чого мав другу групу інвалідності. Потім зробили третю групу. Після цього пройшло багато часу, але маю питання, чи можна на підставі даної ситуації отримати групу. І чи є в цьому хоча б якісь шанси? Є відповідні виписки і документи , що засвідчують про наявність групи в той час .
Відповідь:

Доброго дня. На підставі якої "даної " ситуації ви маєте на увазі? Якщо групу інвалідності встановлюють "сьогодні", то до уваги беруться ті результати обстежень, які є (будуть)на сьогоднішній день, а не ті, що були. Щоб отримати ІІ групу інвалідності, потрібно пройти медичне експертне обстеження . ІІ групу інвалідності може отримати особа, яка має тяжкі дисфункції в організмі через захворювання, травму чи вроджену ваду, які дуже обмежують таку людину у здатності до нормальної життєдіяльності. Але така особа вважається дієздатною і не потребує стороннього постійного догляду. Особи, за направленням закладу охорони здоров'я (форма первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію »), після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюванням на туберкульоз, з метою встановлення інвалідності, мають право звернутися до Медико-соціальної експертної комісії за місцем їх проживання або лікування. Форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров’я за місцем проживання чи лікування пацієнта, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії і надсилається в МСЕК. Підставами для направлення на МСЕК є, зокрема, наявність ознак інвалідності, закінчення терміну інвалідності, необхідність продовження листка непрацездатності. Рішення про присвоєння статусу інвалідності приймає виключно медико-соціальна експертна комісія після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб особи тощо відповідно до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року №1317. Я так розумію, ваше питання повязане з питанням мобілізації. Якщо так, то рекомендую Вам ще проконсультуватись з нашим юристом ГЛ за номером 0800 50 30 80, можливо вона надасть ще якісь поради. Дзвінок безкоштовний.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 22.05.2024  • 
Питання:
Подскажите пожалуйста я в Украине получаю терапию сейча проживаю с семьёй в Германии у меня осталось на 40 дней терапии из-за войны мы выехали у меня 5 детей и в данный момент мы не можем поехать в Украину но нам очень нужна терапия подскажите пожалуйста можем ли мы где-то её получить или купить?
Відповідь:

Вітаю. Зазвичай найпростіше звернутися до місцевої організації зі СНІДу, яка допоможе вам знайти когось. Адреси, відсортовані за поштовим індексом. https://www.kompass.hiv/de/suche?terms=&location=&category=28&target_groups=All&search_radius=5 Також можна скористатись пошуком лікаря за допомогою сервісу #HELPnow. Терапію можна отримати безкоштовно у сімейного лікаря по медичній страховці. Для отримання допомоги можна надіслати запит за одним із перелічених контактів: Запит у Telegram боті з мобільного: https://t.me/helpnowbot Запит у Telegram боті у браузері: https://web.telegram.org/, бот @helpnowbot Електронна адреса: helpnowua@gmail.com Запит через форму Google: https://bit.ly/3K9Tm4W Особисте повідомлення в Instagram: https://www.instagram.com/aph.org.ua Приватне повідомлення у Facebook: https://www.facebook.com/SoSprojectEECA

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 22.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня.Скажіть, чи можна примусити по закону лягти лікуватися людину? Ми проживаємо в сімейному гуртожитку, разом з нами і один наш сусід, який постійно зловживає алкоголем, кашляє.на контакт не йде.Приїжав пересувний флюорограф з області, заставили його обстежитись, виявили туберкулоз. Сказав, що буде лікуватись, але ж уже два тижні не виходить з запою З лікарні втік. А у нас діти, всі переживаємо. Допоможіть, готові написати заяву куди треба, але ж чи є закон, чи це щось дасть.Дякую.Дуже чекаємо на вашу відповідь.
Відповідь:

Доброго дня! Існують чіткі показання до госпіталізації пацієнтів із захворюванням на ТБ (згідно Додатку 7 до Стандартів медичної допомоги «Туберкульоз»). Серед цих показань є і показання щодо примусової госпіталізації. Заради убезпечення здорових громадян та протидії поширенню туберкульозу хворих на заразні форми цієї недуги, зараз можна примусово госпіталізовувати за рішенням суду. Такий порядок визначено урядовим розпорядженням від 3 січня 2013 року № 3-р “Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2009 р. №1285”, розробленого з метою приведення існуючих нормативно – правових актів до нової редакції Закону України “Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”. Так, статтею 11 Закону передбачено, що у разі, якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих. Заява про примусову госпіталізацію чи про продовження строку примусової госпіталізації хворого на заразну форму туберкульозу подається до суду. До заяви додається мотивований висновок лікаря, який здійснює або має здійснювати лікування цього хворого, про необхідність відповідно примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації. При цьому примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до трьох місяців. А продовження строку примусової госпіталізації таких осіб здійснюється за рішенням суду на визначений ним строк з урахуванням висновку лікаря, який здійснює лікування цього хворого. Рішення про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації хворих на заразні форми туберкульозу приймається судом за місцем виявлення зазначених хворих або за місцезнаходженням протитуберкульозного закладу та підлягає негайному виконанню. Невиконання рішення суду про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації тягне кримінальну відповідальність відповідно до закону.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 21.05.2024  • 
Питання:
День добрий! Перехворів у 2014 р інфільтративним туберкульозом легень, залишилась туберкулома, не опрувався. Зараз проходжу обстеження-підозрюють туберкульоз правої нирки. Якщо діагноз підтвердять, які перспективи щодо мобілізації, підскажіть. Вдячний.
Відповідь:

Доброго дня! Згідно Положення про ВЛК та нового Розкладу хвороб для визначення ступеню придатності до військової служби, стаття 2 Розкладу хвороб торкається туберкульозу органів дихання, підтвердженого або не підтвердженого бактеріологічно та гістологічно А15-А16; туберкульозу нервової системи А17; туберкульоуз інших органів А18; міліарного туберкульозу А19. Пункт «А». Активний туберкульоз легень з виділенням мікобактерій та (або) за наявності розпаду легеневої тканини; активний, прогресуючий туберкульоз інших органів позалегеневої локалізації – непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку. Пункт «Б». Активний туберкульоз легень без виділення мікобактерій та розпаду легеневої тканини; позалегеневий туберкульоз у період основного курсу лікування – непридатні до військової служби з переоглядом через 6 місяців. Діагноз туберкульозу позалегеневої локалізації повинен бути також підтверджений одним із методів: цитологічним, гістологічним, мікробіологічним та іншими клініко-інструментальними методами. Після завершення курсу стаціонарного та/або амбулаторного лікування, за направленням начальника закладу охорони здоров’я (установи) проводиться медичний огляд ВЛК з метою визначення ступеня придатності до військової служби. Якщо у Вас ще залишились питання по мобілізації, рекомендую Вам проконсультуватись у нашого юриста за номером ГЛ 0800 50 30 80.Дзвінок безкоштовний.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 21.05.2024  • 
Питання:
Доброго ранку. Чоловік в 2019 році хворів на туберкульоз легень, дисеміновний.Завершив лікування, залишились були рубці. Зараз проходить ВЛК, зробив КТ. Заключення- "дерево в бруньках".Що це означає? Нам просто видали плівку. До лікаря завтра.
Відповідь:

Доброго дня! КТ-картина "дерево в бруньках" - це радіологічна ознака ураження термінальних відділів бронхіального дерева (нижні гілки бронхів-бронхіоли) , що призводить до звуження їх просвіту та обструкції. Характерно для бронхіолітів. В даному випадку-консультація пульмонолога є обов'язковою.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 21.05.2024  • 
Питання:
Здрастуйте! Якщо під час сексу порвався презерватив - що робити? Можна чимось обробити органи? Щось можна зробити?
Відповідь:

Добрий день. Перша рекомендація, як тільки відчули, що презерватив порвався - завершіть відразу статевий акт. По-друге, будь-яка обробка статевих органів не ефективна та не захищає від інфікування ВІЛ. По-третє, не хвилюйтесь! Важливо: в перші 72 годи після ризикованої ситуації звернутись в кабінет довіри та скористатись постконтактною профілактикою. Це чотирьох-тижневий курс антиретровірусних препаратів. Постконтактна профілактика запобігає інфікуванню ВІЛ. Для надання адреси найближчого до вас кабінету довіри та для більш детальної інформації звертайтесь на нашу "Гарячу лінію" (0800500451) безкоштовно, цілодобово. Раді Вам допомогти.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 17.05.2024  • 
Питання:
Добоий день! Чи має право людина, яка хвора на снід з 4-ю стадією та з туберкульозом оформити інвалідність? Термін від дня виявлення захворювання - 3 місяці. Якщо так, то який лікар має подати документи на МСЕК і коли? (До виявлення хвороби людина працювала у приватній компанії і зараз коштів для існування не має взагалі, оскільки була відразу звільнена).
Відповідь:Відповідь наданаВідвідувач сайту пояснено 17.05.2024  • 
Питання:
Добрий день. Син заразився ВІЛ-інфекцією. Ми живемо з ним удвох. Яких заходів вжити, щоб мені не заразитися?
Відповідь:

Добрий день. ВІЛ в організмі людини міститься в крові та секретах статевих залоз. Тому передається при незахищених сексуальних контактах і при попаданні крові ВІЛ-інфікованої людини в кровообіг здорового (при попаданні на слизові оболонки та пошкоджену шкіру). ВІЛ не передається побутовим шляхом. Обійми, поцілунки, їжа, користування предметами побуту - абсолютно безпечні. Тому нічого міняти у Вашому житті не треба. Головне, щоб Ваш син приймав терапію. Для більш детальної інформації звертайтесь за консультацією на нашу "Гарячу лінію" (0800500451). Ви отримаєте відповіді на всі питання щодо ВІЛ-інфекції. Дякую за звернення. Бережіть себе.

ВідкритийПсихолог Лєра пояснено 16.05.2024  • 
Питання:
Добрый день. Как можно получить терапию, если нет регистрации для переселенца?
Відповідь:

Добрый день. В военное время люди, живущие с ВИЧ, могут получать терапию по месту их фактического пребывания. Рекомендуем обратиться в ближайший СПИД-центр или "Кабинет доверия" и Вы получите терапию и необходимые обследования. Если возникнут трудности, обращайтесь на нашу "Горячую линию" (0800500451) бесплатно, круглосуточно. Обязательно поможем. Спасибо за обращение. Всего доброго.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 15.05.2024  • 
Питання:
Добрий день. Через 2, 3, 5 місяців після незахищеного контакту зробила експрес-тест на ВІЛ. Усі негативні. Чи потрібно ще робити ІФА?
Відповідь:

Добрий день. Декілька тестів з негативними результатами абсолютно достовірно вказують, що ВІЛ-інфекції у Вашому організмі немає. Додаткових аналізів робити не треба. Для детальнішої інформації звертайтесь на нашу "Гарячу лінію" (0800500451) безкоштовно, цілодобово. Дякую за звернення. Бережіть себе.

ВідкритийПсихолог Лєра пояснено 15.05.2024  • 
Питання:
в туалеті загального користування  можна заразитись віл??? якщо на жіночі статеві органи попали краплі з вигрібної ями. Дуже хвилює це запитання) 
Відповідь:

Добрий вечір. Звичайно, ні.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 14.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Після лікування туберкульозу залишився фіброз.Відчуваю, що все більше і гірше мені стає. Сімейний не знає чи зупиниться процес розростання фіброзних змін. Скажіть, як лікується фіброз? Що їсти, пити? В інтернеті прочитав, що можна прожити не більше 5 років, потрібна пересадка.
Відповідь:

Добрий день! На сьогодні немає єдиного методу, який був би ефективним на 100 % під час лікування фіброзу легень. Тому головне завдання лікарів - встановлення причин розвитку хвороби та припинення їхнього впливу. Сучасні фахівці досягли певних успіхів у цій сфері. Це надало змогу зупинити збільшення та поширення фіброзної тканини. Особливо, якщо захворювання розвивається внаслідок запалення або аутоімунних процесів. Лікування фіброзу легень складається з декількох етапів: Припинення впливу факторів, які спричиняють розростання рубцевої тканини. Для цього, можливо, знадобиться змінити вид діяльності, робоче місце, щоби позбутися згубного впливу пилу або алергенів. Безпосереднє лікування інфекційного або аутоімунного захворювання, що спричинило виникнення легеневого фіброзу. Призупинення розширення уражених ділянок. Для цього використовуються спеціальні лікарські препарати. Виконання регулярної дихальної гімнастики. Це дає змогу покращити дихальну функцію. Проведення киснетерапії. Зазвичай її виконують висококваліфіковані спеціалісти. Вогнищеві зміни без прогресії рубцювання терапії не потребують. Якщо легені пошкоджені у людини молодого віку, можлива їхня пересадка. Допускається також видалення обмеженої ділянки рубцювання з ризиками інфікування хірургічним шляхом. При фіброзі легень не потрібно складати особливого меню. Раціон людини, яка страждає на це захворювання, обов'язково повинен бути повноцінним, містити овочі, фрукти, білки, молочну продукцію. Лікарі рекомендують поповнити свою їжу продуктами, у складі яких міститься білок. Крім того, фахівці радять ділити їжу протягом дня на рівні дози. Варто відмовитись від куріння. Навіть найнешкідливіше пасивне куріння здатне стати причиною фіброзу легень. Бажано прибрати зі свого життя різні стреси, регулярно працювати над власним подихом. Якщо не робити жодних дій, наслідки фіброзу легень будуть сумними. В будь-якому випадку, самолікування тут не допоможе, потрібно звернутись до пульмонолога.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 14.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня! Як можна діагностувати позалегеневий туберкульоз , якщо у нашій лікарні немає відповідного обладнання? так нам відповіли.
Відповідь:

Доброго дня! При ознаках позалегеневого ТБ у якості первинного діагностичного тесту для виявлення відповідної форми позалегеневого ТБ, зокрема: -в аспіраті лімфатичних вузлів - біоптаті лімфатичних вузлів - в спинномозковій рідині - плевральній рідині - перитонеальній рідині - перикардіальній рідині - синовіальній рідині тощо Застосовується молекулярно-генетичний метод дослідження Xpert MTB/RIF®(Ultra) Згідно з Порядком з організації виявлення ТБ та ЛТБІ надавачі медичних послуг, у яких відсутнє обладнання для проведення аналізу молекулярно-генетичним методом із використанням тесту Xpert MTB/RIF®(Ultra), забезпечують забір та доставку діагностичного матеріалу до найближчої мікробіологічної лабораторії, оснащеної відповідним обладнанням.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 14.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня! У моєї свекрухи була операція на нозі. Перед операцією зробили рентген. В заключенню- метатуберкульозний пневмофіброз. Сказали звернутись до фтизіатра. Скажіть, наскільки це небезпечно? Дякую.
Відповідь:

Доброго дня! Перша і найчастіша причина таких змін – перенесений туберкульоз або інше тяжке захворювання, що торкнулося цілісності легеневої тканини. Після лікування уражена тканина не може повністю прийти в норму, і де-не-де залишаються ділянки у вигляді рубців, сольових відкладень, фрагментів сполучної тканини і т.д. Метатуберкульозні зміни – це термін, що описує аномалії у структурі органів дихання після лікування туберкульозу. Фактично це залишкові прояви інфекції, що сталися через заміщення ділянками фіброзу легеневої тканини. Приставка “мета” з латинської означає, що зміни пов’язані з перенесеною туберкульозною інфекцією. Метатуберкульозні зміни бувають двох типів: локальні – на місці інфільтрації та кавернозних вогнищ; дифузні або розсіяні – викликані широким розростанням фіброзної тканини, спадом легені. Фактично це будь-які структурні аномалії легень, бронхів, середостіння після туберкульозу. Можна виділити два типи метатуберкульозних змін: Пневмосклероз, фіброз або цироз – це розростання сполучної тканини різного ступеня. Утворюється на місцях некрозу, каверн, захоплює частку або ціле легке. Кальциноз – відкладення солей кальцію, що відбувається внаслідок ущільнення вогнищ сирного некрозу. У місцях сполучної тканини немає кровоносних судин та постачання киснем, тому організм «стягує» іони солей для стабілізації структури. При випадковому виявленні метатуберкульозних змін слід виключити наявність інших активних вогнищ із мікобактеріями. На фазі кальцинації хворі не становлять небезпеки, якщо пройдено курс лікування. За протоколом фтизіатр спрямовує пацієнта на дообстеження: комп’ютерну томографію, посів на флору, цитологічне дослідження, квантифероновий тест. В даному випадку потрібна обов'язкова консультація фтизіатра, щоб виключити активний туберкульоз.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 14.05.2024  • 
Питання:
КТ легень 100% покаже чи є ТБ чи немає?
Відповідь:

Доброго дня. КТ легень дозволить більш точно віддиференціювати запалення легень від туберкульозу легень. Оскільки є більш інформативним методом діагностики ніж рентген легень. За додатковою консультацією звертайтесь за тел. 0800503080

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 12.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня! Аналіз крові в нормі, на ренгені показало зміни в легенях, пройшли узд легень: інтерстиціальні зміни обох легень ( більш виражено справа), помірний плеврит. Здавали мокротиння- не заразна. Фтизіатр сказала- туберкульоз. Якщо ні кашлю, ні температури немає, ніяких симптомів ТБ... Може бути безсимптомний ТБ?Чи можна тільки по ренгенівському знімку поставити такий страшний діагноз? По УЗД інший діагноз... По УЗД не видно, що це туберкульоз? Які конкретно треба здати аналізи, щоб діагностувати ТБ?
Відповідь:

Доброго дня. Досить часто туберкульоз легень може бути безсимптомним. Оскільки є плеврит на УЗД легень, значить людину має турбувати біль в грудній клітці, задишка при фізичному навантаженні, загальна слабкість. Можливо є інші симптоми туберкульозу- наприклад схуднення або нічна пітливість, відсутність апетиту. Можуть бути незначні погіршення загального стану на які людина або не звертає увагу або пов'язує з іншими причинами. Особливо якщо є імунодефіцитний стан, тобто супутня патологія- ВІЛ-інфекція. УЗД легень, є малоіформативним. Більш інформативним є КТ легень. А відсутність МБТ в мокроті лише виключає "відкриту" форму туберкульозу, а не знімає діагноз туберкульоз. Також, якщо буде проведено плевральну пункцію, можна дослідити- плевральну рідину, у ній часто можна виявити мікобактерії туберкульозу. Для діагностики туберкульозу використовують ренгенографію легень або КТ легень, аналіз мокроти методом G-expert, при потребі бронхоскопія, пункція плевральної порожнини або лімфатичних вузлів(при підозрі на позалегеневі форми туберкульозу) При виникненні питань звертайтесь за додатковою консультацією за тел 0800503080. Щоденно з 8.00 до 18.00.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 12.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня! Аналіз крові в нормі, на ренгені показало зміни в легенях, пройшли узд легень: інтерстиціальні зміни обох легень ( більш виражено справа), помірний плеврит. Здавали мокротиння- не заразна. Фтизіатр сказала- туберкульоз. Якщо ні кашлю, ні температури немає, ніяких симптомів ТБ... Може бути безсимптомний ТБ?Чи можна тільки по ренгенівському знімку поставити такий страшний діагноз? По УЗД інший діагноз... По УЗД не видно, що це туберкульоз? Які конкретно треба здати аналізи, щоб діагностувати ТБ?
Відповідь:

Доброго дня. Досить часто туберкульоз легень може бути безсимптомним. Оскільки є плеврит на УЗД легень, значить людину має турбувати біль в грудній клітці, задишка при фізичному навантаженні, загальна слабкість. Можливо є інші симптоми туберкульозу- наприклад схуднення або нічна пітливість, відсутність апетиту. Можуть бути незначні погіршення загального стану на які людина або не звертає увагу або пов'язує з іншими причинами. Особливо якщо є імунодефіцитний стан, тобто супутня патологія- ВІЛ-інфекція. УЗД легень, є малоіформативним. Більш інформативним є КТ легень. А відсутність МБТ в мокроті лише виключає "відкриту" форму туберкульозу, а не знімає діагноз туберкульоз. Також, якщо буде проведено плевральну пункцію, можна дослідити- плевральну рідину, у ній часто можна виявити мікобактерії туберкульозу. Для діагностики туберкульозу використовують ренгенографію легень або КТ легень, аналіз мокроти методом G-expert, при потребі бронхоскопія, пункція плевральної порожнини або лімфатичних вузлів(при підозрі на позалегеневі форми туберкульозу) При виникненні питань звертайтесь за додатковою консультацією за тел 0800503080. Щоденно з 8.00 до 18.00.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 12.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня! Скажіть, чи є обмеження або протипоказання для проведення фізичної реабілітації (терапії) хворим на туберкульоз? Я звик займатись спортом, хотілось би повернутись до тренувань. Дякую.
Відповідь:

Доброго дня! Так, обмеження щодо активних методів фізіотерапії є: - гостро прогресуючий туберкульозний процес (легеневе кровохаркання, гіпертермія, інтоксикація); -важкі токсичні побічні реакції на антимікобактеріальну терапію; -важкі супутні захворювання, що потребують спокою; -важкий психологічний стан пацієнта. Так, реабілітація пацієнтів- невід'ємна частина комплексного лікування туберкульозу. Але!- за умови відсутності протипоказань. Всі реабілітаційні процедури повинні бути скоректовані кожному пацієнту індивідуально.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 11.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня.Якими методами виявляють наслідки туберкульозу? Чоловік перехворів легеневим туберкульозом, закінчив лікування в липні 2023 року. Був у сімейного, вона сказала, що все добре, послухала і відправила додому. Чи достатньо цього аби сказати, що в нього все добре? Хочемо розуміти чи є щось в легенях, аби не забрали на війну. Дякую,якщо можна анонімно. Чоловіку 44 роки.
Відповідь:

Доброго дня! Точно можу сказати, що аускультації недостатньо для виявлення чи спростування наявності наслідків ТБ, залишкових змін чи активного туберкульозного процесу. Віддалені наслідки після перенесеного ТБ можна виявити за лопомогою: -візуалізації, -легеневих функціональних проб (PFT),- спірометрії,-плетизмографії,-дифузної властивості легень (DLCO),- серцево-легеневої проби з фізичним навантаженням (СРЕТ) для оцінювання реакціїї серцево-судинної, дихальної та кістково-м'язевої систем. Вам варто звернутись до фтизіатра для проходження належного дообстеження.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 11.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Я працюю в медичній сфері недавно ( з лютого 2024 р.), та ще й після декретної відпустки. Маю дуже багато питань по виявленню нових випадків. В мене перше таке питання- за якими принципами повинен проводитись скринінг на туберкульоз? Наказ 102 я читала і протоколи різні, але стільки інформації, що неможливо осягнути. Можете мені коротко і чітко надати відповідь, ви більщ обізнані, будь ласка.
Відповідь:

Доброго дня! Так, звичайно, можемо коротко вас проінформувати по принципах скринінгу) Принципи скринінгу на туберкульоз: Принцип 1: Скринінг на туберкульоз слід завжди проводити з метою подальшого надання відповідної медичної допомоги та за можливості проведення в умовах доступності високоякісних послуг діагностики та лікування туберкульозу. Принцип 2: Скринінг повинен охопити людей з найбільшим ризиком розвитку туберкульозу. Принципи встановлення пріоритетності груп ризику для скринінгу повинні базуватися на оцінці потенційних вигод та шкоди для кожної групи, доцільності та прийнятності скринінгового підходу та рентабельності скринінгу. Переваги та шкода скринінгу на туберкульоз у різних групах та популяціях мають бути ретельно оцінені, щоб максимізувати загальне благо, мінімізуючи шкоду для окремих людей. Принцип 3: При проведенні скринінгу на туберкульоз слід дотримуватися встановлених етичних принципів щодо скринінгу на інфекційні захворювання та дотримання прав людини. Інформована згода є основним правом і важливим засобом поваги до незалежності людини. Принцип 4: Вибір алгоритму скринінгу та діагностики залежить від оцінки точності алгоритму для кожної групи ризику, а також доступності, доцільності та вартості скринінгових тестів. Після отримання позитивного результату скринінгового тесту і перш ніж починати лікування туберкульозу слід підтвердити діагноз туберкульоз. Принцип 5: Скринінг на туберкульоз слід поєднувати з наданням інших медичних та соціальних послуг. Принцип 6: Очікується, що стратегія скринінгу збільшить охоплення та частоту скринінгу для досягнення встановлених цілей. Слід проводити регулярний моніторинг, щоб інформувати про будь-яке повторне встановлення пріоритетів для груп ризику, використання ресурсів, адаптацію підходів до скринінгу та припинення скринінгу. Ось такі основні моменти, на які вам варто звернути увагу. Бажаю успіху)

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 11.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня.Чоловік лікує туберкульоз легень. В стаціонарі, має складний перебіг та ще й ВІЛ. Почались побічні дії, лікар каже, що з нервами повязано і це погано, болять ноги внизу, ходити не може. В понеділок будуть засідати комісію і вирішувати, що робити далі. Скажіть, як допомогти чи це вже не допоможеш?Дуже чекаю на вашу відповідь.
Відповідь:

Доброго дня. Підозрюю, що лікар має на увазі розвиток периферичної нейропатії, яка спостерігається після кількох місяців лікування і якраз частіше зустрічається у пацієнтів з супутньою патологією, що також може спричинити її розвиток, наприклад: ЦД, ВІЛ, прийом певних лікарських засобів( включаючи аналоги тимідину для лікування ВІЛ, теризидон та ізоніазид при лікуванні туберкульозу). Нейропатія, викликана лінезолідом (Lzd) поширена у разі тривалого застосування, часто вкрай болюча і має незворотний характер. Усі пацієнти, які приймають ПТП мають приймати піридоксин. В даному випадку ще рекомендовано: габапентин, нестероїдні протизапальні засоби або анальгетики антипіретики. Консультація невролога(у разі виникненні периферичної полінейропатії 2 ст. та вище – обов’язково). Якщо Ваш чоловік знаходиться в стаціонарі, впевнена-йому нададуть всю належну медичну допомогу. Якщо у Вас залишились ще якісь запитання, можете звернутись до нас на ГЛ за номером 0800 50 30 80, де ви отримаєте кваліфікаційну консультацію наших фахівців. Дзвінок безкоштовний.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 11.05.2024  • 
Питання:
Працюю мед. сестрою. У око попала рідина з калом, кров\'ю, слизом з кишківника та шлунку із ємкості після декількох пацієнтів але всі без підтвердженого ВІЛ, але одна пацієнтка була з гепатитом (пролікованим). Чи можу заразитися ВІЛ або гепатитом? 
Відповідь:

Доброго дня. ВІЛ у такий спосіб інфікуватися майже неможливо, адже потрібна свіжа кров і достатня її кількість аби потрапило в око. У даному випадку ми не можемо говорити про контакт зі свіжою кров'ю, тому ризик тут відсутній. Стосовно гепатиту, то віруси цього захворювання більш стійкі у навколишньому середовищі, тому варто перевіритись вам через 3 місяці. І загалом вам як медичному працівнику варто регулярно тестуватися на ці хвороби щонайменше раз на 6 місяців.

Відповідь наданаВідвідувач сайту пояснено 10.05.2024  •