Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Питання-ВідповідьАвтор "dolgova"
Фільтр:ЗапитанняПідписки
Питання:
Доброго дня. Підскажіть, на які розміри виплати можна розраховувати, якщо захворів туберкульозом, відкрита форма, рекомендують стаціонарне лікування. Мені 44, працюю електриком (монтажником) в Київміськсвітло. Зараз втратити роботу...такий собі розклад. Хочу розуміти на що мені очікувати.Дякую.
Відповідь:

Доброго дня! Розмір грошових виплат, які отримуватиме людина при туберкульозі легень, залежить виключно від її страхового стажу. Мінімальний розмір буде у тому випадку, якщо людина ніде не працювала тривалий час. Розрахунок допомоги, яку дають у період лікування: Оплачують у розмірі 60% від середньої заробітної плати за останні 2 роки — якщо людина пропрацювала менше 5 років або вже звільнилася з останнього місця роботи, але не більше ніж місяць тому. 80% – при стажі роботи від 5 до 8 років; Повний розмір середньомісячного доходу – за стажу від 8 років. Також є верхня межа розміру допомоги, яка виплачується у цьому випадку. Вона не може бути перевищена навіть за великого стажу роботи. Цей кордон передбачено законодавством. Так було до війни. Можливо, зараз, під час воєнного стану, є якісь зміни. Для уточнення, рекомендую Вам звернутись до нашого юриста на Гарячу лінію по питанням ВІЛ/ТБ за номером 0800 50 30 80. Дзвінок безкоштовний. Графік роботи юриста з 8 до 14, будні дні.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 02.03.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Можливо ви маєте таку інформацію. Наскільки складно влаштуватися працювати після туберкульозу?Мені 38 років, захворіла вперше. Наслухалась, що на роботу не беруть взагалі , якщо хворів на туберкульоз.
Відповідь:

Доброго дня! Робота після туберкульозу можлива, але це вдається далеко не всім і не завжди. Роботодавці насторожено ставляться до претендентів, у яких була така проблема, а деякі види діяльності їм зовсім недоступні. Питання допуску до праці розглядається індивідуально кожному за конкретного випадку. Рішення виноситься спеціальною комісією. Оптимальним вважається повернення того, хто перехворів на колишній вид діяльності. Але в даній ситуації начальство враховуватиме інтереси як хворого, так і трудового колективу, а також необхідно буде створити відповідні умови праці без необхідності працювати понаднормово та інших шкідливих факторів.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 02.03.2024  • 
Питання:
Добрий день Скажіть будь ласка за скільки часу він показує після можливого інфікування? Тест на ВІЛ 1/2, (HIV 1/2) W006-C  
Відповідь:

Добрий день. Протестуйтесь через 3 місяці. Обов'язково правильно виконуючи процедуру і залишіть на 15 хвилин(!) не довше, після чого зафіксуйте результат. В разі, позитивного результату, тобто виявлення антитіл до ВІЛ, протестуйтесь повторно в найближчому кабінеті довіри. Також Ви можете отримати консультацію, зателефонувавши на нашу Гарячу лінію 0800500451 цілодобово і безкоштовно.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 01.03.2024  • 
Питання:
Доброго дня! Я збираюся вийти заміж, мій наречений хворіє на ВІЛ. Він каже, що лікується і заразити мене неможливо. Але мене цікавить, чи зможу я народити від нього дитину? Дитина обов\'язково буде хвора? Чи дитину можна буде вилікувати? Кохаю його, але і боюся одночасно. Буду вдячна за консультацію.  
Відповідь:

Вітаємо на сайті. Так, Ви можете народити дитину без ВІЛ. Є стратегія відома як лікування=профілактика. АРТ не здатна повністю вилікувати ВІЛ – інфекцію, проте вона може допомогти зменшити кількість ВІЛ в організмі. Однією з основних цілей АРТ є пригнічення розмноження вірусу та зниження рівня вірусного навантаження людини до невизначеного. Невизначене вірусне навантаження означає, що вірусне навантаження і занадто низьким для передачі ВІЛ партнеру. Якщо у Вашого нареченого вирусне навантаження не визначається і він вчасно приймає АРТ і виконує рекомендаціїї лікаря, Ви не інфікуєтесь і не інфікуєте дитину. Звичайно, перед плануванням вагітності проконсультуйтесь з лікуючим лікарем Вашого нареченого.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 27.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Така ситуація. Чоловік проходив лікування за 1 категорією, була паличка. Він трохи випивав, але не пропускав жодного дня. А зараз, коли вже мали його переводити на оту не слабшу схему лікування,що можна вдома, лікар каже, що не переводить. і це ще не кінець. Можуть знову лікувати повторно.То що ж це таке? Може вони експерименти якісь проводять? Чому його так довго тримають.Чоловік почувається добре, ніяких скарг. Оце тільки що прийшла мокрота позитивна, хоча перед цим казали, що все негативне. Як таке може бути, що вчора прийшов один аналіз негативний, а сьогодні позитивний. Допоможіть розібратись, будь-ласка. В мене маленька дитина, скоро весна, садити потрібно, а допомоги нема ніякої .Чекали, що чоловік полікується і повернеться додому, а виходить, що якась затримка.
Відповідь:

Доброго дня! Дійсно, така ситуація можлива, коли біктеріоскопічний та бактеріологічний (культуральний) аналізи мокротиння можуть видавати різний результат. Все залежить від масивності бактеріовиділення. Іноді протягом лікування чи наприкінці, незважаючи на негативні результати мазка мокротиння, невелика кількість колоній може бути наявною у культуральному дослідженні. Потрібно здійснювати моніторинг таких випадків і повторити культуральне дослідження через 1 місяць. Якщо культура залишиться позитивною, картка реєстрації пацієнта повинна бути закрита і результат лікування зафіксований як невдача. Для продовження лікування випадок повинен бути перереєстрований як лікування після невдачі і пацієнт лікується за наступною категорією режиму. На жаль, це не залежить від лікарів і ,навіть, від самого пацієнта. При умові, що пацієнт не порушував режим прийому препаратів.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 27.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня! Як ставлять діагноз плеврит, на основі чого , підскажіть.Мені 41 рік. Я після місць, стаття не серйозна, по дурості. Справа в тому, що хочу йти по контракту на війну. Почав проходити комісію і тут мені кажуть, що є наче рідина в легких, треба дообстежувати. Дякую.
Відповідь:

Доброго дня! Плевритом називається запалення серозної оболонки легень, яке супроводжується накопиченням рідини в плевральній порожнині або відкладенням фібрину на поверхні листків плеври.Залежно від причини, яка викликала цю патологію, плеврит може бути неінфекційним та інфекційним. Лікарі ВЛК мають рацію. Вас потрібно обов'язково дообстежити, щоб зрозуміти , що саме є збудником у вашому випадку для розуміння подальшої тактики ведення вашого захворювання. Діагноз плевриту встановлюють за сукупністю клінічних і рентгенологічних ознак, а вид плевриту - за результатами пункції плевральної порожнини або біопсії плеври.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 27.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Діагноз ВІЛ інфекція.Про свій діагноз взнав  випадково 7 років назад,наскільки раніше він був невідомо.Терапію приймаю тільки другий рік,так як не хотів змиритись з цим діагнозом і не міг прийняти.Але з погіршенням здоровя постійною втомою і висипками на тілі ,був змушений прийняти терапію.На момент першого аналізу ,лікар сказав,що залишилось тільки 20 клітин(не знаю як вони їх визначають) і якби походив ще так з рік,то зустрівся би з Богом. На даний момент приймаю терапію,клітини підвищились до 50,але постійна втома,головні болі турбують так і далі.І присутня дужжже велика реакція на укуси комарів.При чому здавав тест на алергію до комарів,то не підтвердився 3 рази. Коди діагнозу В20.1 -хвороба зумовлення ВІЛ з проявами інших бактеріальних інфекцій.На даний момент висипка на тілі зменшилась але рецидив інколи повторюється,а головні болі ,постійна втома нікуди не поділась.Плюс набрав 25 кг додатково,не знаю чому.  Чи мають право з даним діагнозом мобілізувати?Так як лікар пояснив,що доказати постійну втому і головні болі,практично неможливо,а висипка буває зараз рідше...Дякую
Відповідь:

Доброго дня! Дякуємо за звернення. Дійсно, чим менша кількість клітин на початку АРТ, тим триваліший час займає відновлення. Щодо ефективності лікування, та лікування супутніх захворювань рішення приймає ваш лікуючий лікар-інфекціоніст. Можливо головні болі пов'язані з іншими проблемами зі здоров'ям, можете звернутися до сімейного лікаря. Щодо мобілізації - попередньо ви не підлягаєте до призову, через занадто малу кількість СД4. Як мінімум потрібно 350кл. Більш детальну консультацію юриста ви можете отримати, зателефонувавши на нашу Гарячу лінію 0800500451 безкоштовно. Найближчий час - 28.02.24, 29.02.24 з 9:00 до 13:00. Будьте здорові та бережіть себе.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 25.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Вчора почав лікування туберкульозу. Лікуюсь вдома. А зараз сталась біда-сеча червона. Не знаю куди звертатись у вихідний день, підскажіть, що робити, куди йти. Раніше ніколи такого небуло, якихось захворювань теж немає. Що попити чи це треба в лікарню? В мене вже розболілась голова.Не знаю-чи то від переживань чи то ще щось у мене.Дякую за відповідь.
Відповідь:

Доброго дня! Підозрюю, що Ви почали приймати рифампіцин (такі червоні капсули). На початку лікування можуть викликати нудоту та головний біль. Можливе також забарвлення сечі, мокротиння, слизу в червоний колір. Це звичайне явище й не вимагає коректування в лікуванні пацієнта. Але, в будь-якому випадку, Ви повинні повідомити про це свого лікуючого лікаря. Будьте здорові!

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 24.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня! Відколи війна для хворих зробили так, що на МСЕК не обовязково їхати,якщо людина за станом здоров’я не може з’явитися. В мене склались саме такі обставини, що немає можливості поїхати, я проживаю один, допомогти нема кому Моє питання наступне.Чому одним можна не їхати, а другим кажуть зявитись обовязково? Знаю точно товариша, який не їздив в область , все зробив за нього його сімейний. А вже мені це не проходить. Сімейний віжмовляє. Чому так?
Відповідь:

Доброго дня! На жаль, Ви не уточнили про яке захворювання іде мова, чи проводилось відповідне лікування і його результати. Дійсно, деколи обстеження можуть провести у людини вдома або у стаціонарі, де вона перебуває, якщо людина за станом здоров’я не може з’явитися до МСЕК. Про таку потребу ЛКК попередньо вказують у формі з інформацією про пацієнта. Бувають навть випадки, коли МСЕК може прийняти рішення навіть заочно, якщо людина проживає у віддалені, важкодоступній місцевості або перебуває за кордоном. Але, в кожному випадку таку можливість розглядають індивідуально. Загалом є п’ять випадків, коли комісія не може заочно прийняти рішення. Людина обов’язково має з’явитися на обстеження, якщо її хвороба спричинена: -нещасним випадком на виробництві (трудове каліцтво чи інше ушкодження здоров’я); -професійним захворюванням; -захворюванням, одержаним під час проходження військової служби чи служби в органах внутрішніх справ, державної безпеки, органах і підрозділах цивільного захисту, Держспецзв’язку, державній пожежній охороні; -захворюванням, пов’язаним з радіоактивним опроміненням внаслідок Чорнобильської катастрофи.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 24.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Поясніть. прошу, яка функція мсек? Якщо я маю всі підстави для групи, пройшла обстеження,все підтверджено, то для чого ще мотати нерви з цією комісією? Сімейний каже, що без неї ніяк. А що робити,якщо вони несправедливі? Чоловік моєї сестри теж мав всі підстави, але мсек не дала групу. Таке враження, що вони роблять усе аби люди не отримали цієї допомоги. Просто крик душі.
Відповідь:

Доброго дня! Ваш сімейний лікар має рацію. Без МСЕК не обійтись. МСЕК — медико-соціальна експертна комісія — це спеціальний заклад МОЗ, який проводить медико-соціальну експертизу. Медико-соціальні експертні комісії визначають: -Групу інвалідності, її причину і час настання. Людина може одночасно бути визнана особою з інвалідністю однієї групи і лише з однієї причини. -При підвищенні групи інвалідності, у разі виникнення більш тяжкого захворювання причина інвалідності встановлюється на вибір особи з інвалідністю. Якщо ж однією з причин інвалідності є інвалідність з дитинства, вказують дві причини інвалідності. -Види роботи, рекомендовані особі з інвалідністю за станом здоров’я. -Причинний зв’язок інвалідності і захворюванням чи каліцтвом, що виникли у дитинстві, вродженою вадою. -Ступінь втрати працездатності потерпілим від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання. -Ступінь втрати здоров’я, групу інвалідності, причину, зв’язок і час настання інвалідності громадян, які постраждали внаслідок політичних репресій або Чорнобильської катастрофи. -Право одержання спеціального автомобільного транспорту або протипоказання до керування ним. Комісія має прийняти рішення протягом п’ятьох робочих днів з дня надходження документів від лікарсько-консультативної комісії. Під час першого проходження МСЕК людину має супроводжувати її сімейний лікар або голова ЛКК. Дійсно, іноді МСЕК відмовляє у призначенні групи інвалідності. Найчастішими причинами для відмови є: -Недообстеження, недостатнє обґрунтування хвороби. -Відсутність уточнювальних лікарських записів, без яких неможливо визначити ступінь інвалідності. -Недостатність діагнозів та симптомів тощо. Якщо ви не згодні з висновками комісії, то маєте подати про це письмову заяву до МСЕК або відділу охорони здоров’я. Це потрібно зробити протягом одного місяця після отримання результатів огляду. Цю заяву і всі супровідні документи потрібно надіслати до міської чи районної МСЕК, яка проводитиме повторний огляд людини. Повторне рішення комісії вже можна буде оскаржувати в МОЗ. Якщо хворому відмовляють в отриманні інвалідності, рішення комісії можна оскаржити двома способами — у судовому порядку та позасудовому.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 24.02.2024  • 
Питання:
Доброго ранку. В мене таке питання. Останні дні на очі потрапляють новини щодо роботів ,які будуть використовувати в лікуванні туберкульозу уже у нас. Скажіть, таке хіба можна допустити? З лікарем хоч поговорити можна, все тебе попитає, послухає. А з роботом як? А якщо він помилиться, це ж техніка, електроніка...а на кону життя людини. Хіба нам лікарів вже нетреба? Я. Слава Богу не хворий. Не планую потрапляти до робота, але ж ніхто не застрахований. Я з м.Коломия, якраз з того регіону, де планується цей дурдом.
Відповідь:

Доброго дня! Інформація, яка Вас турбує стосується виключно діагностики туберкульозу і не виключатиме лікаря з надавання послуги пацієнтам Так, дійсно в закладах, що займаються лікуванням туберкульозу в трьох областях нашої країни:Івано-Франківської, Львівської та Сумської - діагностуватимуть туберкульоз за допомогою штучного інтелекту, який буде проводити автоматичний аналіз, читаючи рентгенологічні знімки. Ця процедура проводитиметься на спеціальному сучасному обладнанні якраз медичними працівниками, які пройшли тренінг із застосування систем при діагностиці ТБ у пацієнтів. Тому, Ви повинні розуміти, що дана інновація не замінятиме лікаря, а лише планується дуже допомогти у виявленні туберкульозу .

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 24.02.2024  • 
Питання:
Доброго ранку, мій чоловік захворів на туберкульоз пройшов лікування прийняв 120 доз препарату. Здав всі аналізи сказали все добре результат негативний. Через дві неділі передали мокротиння знову результат позитивний. Ми не знаємо що робити, лікуючий врач в шоці, сказала що це може бути і з за того що в поганих зубах зберігається паличка. Може таке бути?
Відповідь:

Доброго ранку! Ваше питання потребує багатьох уточнень: результати яких саме методів дослідження харкотиння були негативні та позитивні (бактеріоскопія, молекулярно-генетичний, посів)? з якою метою через 2 тижні після негативного результату проводилася перездача аналізу харкотиння? які препарати приймали? чи дотримувалися режиму прийому препаратів? 120 доз - це кінець лікування, чи ще ні? Пропонуємо вам зателефонувати на Гарячу лінію за безкоштовним номером 0800 50 30 80 з 8.00 до 18.00 щодня, лікар-фтизіатр вас проконсультує.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 23.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Що означає лікування за дотом? У мого чоловіка є брат. Він з дитинства хворіє психіатрією, чоловік є опікуном. Зараз чоловіка викликали у військомат, він поніс довідки.Все закрутилось, завертілось В результаті всі пішли на ВЛК. У шовгора виявили туберкульоз, з понеділка починає лікування. Буде лікуватись вдома, але за дотом. так сказав лікар. Чоловік не перепитав що це таке. А я переживаю, що це призначили? Чи не хочуть зняти з мого чоловіка опікунство, щоб відправити на війну?
Відповідь:

Доброго дня! DOT- це терапія під безпосереднім спостереженням, яка є частиною оптимального ведення пацієнтів. Терапія під безпосереднім спостереженням включає нагляд з боку медичного персоналу (в ідеалі — не членів сім'ї) щодо прийому кожної дози препарату. Терапія під безпосереднім спостереженням збільшує ймовірність того, що повний курс лікування буде завершено, з 61% до 86%. DOT є особливо важливим для дітей та підлітків, для пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, психічними захворюваннями або зловживанням психоактивними речовинами та після неефективності лікування, рецидиву або розвитку резистентності до препарату. Щодо питання по опікунству. Опікунство, яке призначене судом не скасовується автоматично, коли виявляється будь яка хвороба. Ініціювати скасування опікунства може або ваш чоловік, якщо далі фізично не зможе опікуватись братом, або орган опіки, якщо отримає скарги від ТЦК, наприклад . Однак, наразі Тцк не ініціюють судові процеси про скасування опікунства. Тому з цієї підстави не варто переживати, за умови що опіка встановлювалась судом.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 21.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня! У моєї свекрухи виявили туберкульоз, відкрита форма. Лікар наполягає на госпіталізації, вона не хоче. Скажіть, протягом якого часу пацієнти потребують госпіталізації з приводу туберкульозу? Я перебуваю в м.Базель (Швейцарія). Дізнавалась у місцевого соц.працівника, що курує нас тут (ми -біженці), то вона каже, що госпіталізація взагалі-то необов'язкова. А чи так в Україні? Чи потрібна та госпіталізація? Щоб розуміти, на чому наполягати в розмові зі свекрухою. Їй 82. Дякую, дуже потребую вашої підказки. Мирного неба!
Відповідь:

Доброго дня! Враховуючи, що більшість пацієнтів з туберкульозом, незалежно від стану мазка мокротиння, можуть проходити діагностику та лікування повністю в амбулаторних умовах, живучи вдома, немає такого поняття, як необхідна тривалість госпіталізації. Головна умова: дотримання правил інфекційного контролю. Основними показаннями для госпіталізації з приводу активного туберкульозу є: -Серйозне супутнє захворювання , вік, відсутність сторонньої допомоги для забезпечення ефективності в лікуванні -Необхідність проведення діагностичних процедур -Соціальні проблеми (наприклад, відсутність місця проживання) Оскільки наслідки резистентного до лікарських препаратів туберкульозу є дуже серйозними, госпіталізація з респіраторною ізоляцією для початку лікування виправдана принаймні до тих пір, поки клінічна відповідь на лікування не буде певною, а результати мазків мокротиння стають негативними. Зазвичай, вихід з умов ізоляції дихальних шляхів потребує 3-х негативних результатів мазків мокротиння протягом 2 днів, включаючи принаймні один негативний зразок, отриманий рано вранці. Головне, що ви повинні донести до свекрухи: початок ефективного лікування швидко зменшує ризик передачі. А вже в умовах стаціонару чи ні - вирішувати лікарям, які приймають рішення на основі наявних факторів, що дозволяють чи не дозволяють провести комплексне та ефективне лікування туберкульозу амбулаторно.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 21.02.2024  • 
Питання:
Добрий день. У чоловіка виявили туберкульоз, призначили лікування, він вже почав його приймати. Але лікар каже, що ще мають робити якісь тести і може бути таке, що це лікування не допоможе. Так і має бути, скажіть? Що це за тести і чому спочатку їх не зробити, а потім призначати лікування? Для чого травити печінку тим, що може виявитись неефективним?
Відповідь:

Доброго дня! Лікар вашого чоловіка має рацію. Тести на чутливість до лікарських препаратів проводять на початкових ізолятах усіх пацієнтів, щоб визначити ефективну протитуберкульозну схему лікування. Ці тести слід повторити, якщо після 3 місяців лікування у пацієнтів і надалі спостерігається позитивний результат посіву мокротиння, або якщо культури стають позитивними після періоду негативних культур. Туберкульоз може бути спричинений більш ніж одним штамом, кожен з яких має різну резистентність до лікарських препаратів, особливо, в умовах високого рівня передачі. Отримання результатів тестів на чутливість може зайняти до 8 тижнів, якщо використовуються звичайні бактеріологічні методи, але кілька молекулярних тестів на чутливість до лікарських препаратів (ТЧЛП) можуть швидко (протягом годин) виявити резистентність до рифампіну та інших препаратів першої та другої лінії. Не можна залишати пацієнта без лікування до отримання результатів ТМЧ. Тому, якщо немає інформації щодо попереднього лікування туберкульозу у пацієнта , то при ВДТБЛ призначають лікування за І категорією. Прислухайтесь до рекомендацій лікуючого лікаря.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 21.02.2024  • 
Питання:
Добрий день. У мене сталася неприємна ситуація. Я почала зустрічатися з чоловіком, дуже його люблю, але не впевнена в ньому через велику кількість жінок у минулому. Просила його здати аналізи, але не дочекавшись, купила експрес-тести та перевірила його вдома, начебто, скрізь було по одній рисочці на тесті. Я собі обрала пити ДКП, пила щодня і п'ю до цього дня. Паралельно робила аналізи. Все було негативно. По роботі мені довелося поїхати у відрядження, після приїзду ми також жили, були нск, але він мені пізніше зізнався, що поки мене не було, у нього була інша жінка. Вони були п'яні і він не пам'ятає був ск чи ні. Для мене це був удар, я вирішила перестати спілкуватися. Хочу запитати, чи моя щоденна ДКП ефективна в даному випадку? Раптом ця жінка була хвора? Ще, як на зло, через тиждень після нск захворіла: горло, температура 37,5, ломота в тілі.
Відповідь:

Добрий день. Дякуємо за звернення. Так, ситуація насправді складна, я можу Вас зрозуміти. Давайте розберемось з Вашим запитанням. 1. Партнер був обстежений швидким тестом, його результат можна вважати негативним. 2. Ви знаходились на ДКП. Це безумовно, ефективна профілактика ВІЛ-інфекції, яка працювала під час незахищеного сексу. 3. Можна припустити, що партнер мав ризик інфікування, але Ви були "прикриті" ДКП. Приводів для переживань про здоров'я щодо ВІЛ-інфекції в даній ситуації я не бачу. Будь ласка, не шукайте прояви ВІЛ. Це зазвичай викликає сильну тривогу. За більш детальною інформацією зателефонуйте на нашу ГЛ з питань ВІЛ, тел: 0800500451. Наші консультанти по ДКП/PREP нададуть відповіді на Ваші запитання. Працюємо 24/7, дзвінки безкоштовні і конфіденційні. Бережіть себе.

ВідкритийПсихолог Максим пояснено 21.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Така ситуація: хворіє вся сім'я, вже третій тиждень з температурами, насморками, кашлем. Є і дорослі 58 років і дитина 4 років. Думали: грип, вірус, який зараз просто кругом. Лікуємось вдома за рекомендацією сімейного лікаря, п'ємо ліки. Так ось, в усіх стан покращився, окрім однієї особи: в неї кашель страшний, температура тримається. І ось ми вже почали думати, чи не може бути в неї туберкулозу. Ніякі обстеження ми не проходили. Лікар призначав препарати, виходячи з наших слів. Якби ви могли розказати, які саме прояви туберкульозу варто відмітити, на що звернути увагу, з чого він починається, то ми б зрозуміли, чи бігти нам кудись з хворим і куди, що робити. Якщо це туберкульоз, то мабуть, саме його початок. Чи з чого він починається? Дякую, чекаю дуже на вашу відповідь.
Відповідь:

Доброго дня! Симптоми, які ви описали, можуть бути характерні не тільки для ГРВІ, але й для інших захворювань ОГП, в тому числі, і туберкульозу. Відповідь точно можна отримати тільки після обстеження і консультації лікаря. Щодо Вашого питання- як починається туберкульоз - постараюсь надати вам відповідь. Але ви повинні розуміти, що специфічних симптомів, що характерні тільки для туберкульозу - не існує. Є скарги/клінічні прояви у пацієнтів, які потребують дообстеження та обов'язкового звернення до лікаря. У людей з достатньо сильною імунною системою захворювання починається з підвищення температури тіла до 38-39 °С, що спочатку нагадує грип. У разі неадекватного забезпечення запального процесу температура може сягати 40 °С, а при імунодефіциті – ледь перевищувати 37 °С. До такого стану можна привести й сильну імунну систему, якщо вживати жарознижувальні препарати. Кашель, спочатку без мокротиння, з’являється з перших днів захворювання. З часом може з’явитись і характерне для туберкульозу мокротиння з прожилками крові. Для більшості вірусних захворювань характерною є поява кашлю з 3-4-ї доби, як наслідку приєднання бактеріальних ускладнень з одночасним подальшим погіршенням загального стану. Підвищена пітливість типова для більшості застудних захворювань, але лише при туберкульозі вона спостерігається переважно вночі та локалізується у верхній половині тулуба. Піт має характерний запах. Як і при інших застудних захворюваннях, з’являються підвищена слабкість, швидка стомлюваність. Характерні зниження апетиту, підвищена подразливість, безсоння, з часом – втрата маси тіла. Якщо загальний стан протягом 2 – 3 тиж. не поліпшується, процес переходить на плевру й під час кашлю з’являється біль у грудній клітці, у мокротинні виявляють домішки крові. За таким перебігом захворювання можна підозрювати туберкульоз. Залежно від об’єму ураженої легені, ступеня інтоксикації з’являються серцебиття, задишка. Однак туберкульоз може починатись і з незначного підвищення температури ввечері або взагалі без нього. З’являється невелике підкашлювання мокротиння виділяється невеликими порціями, воно слизистого або слизисто-гнійного характеру без запаху, часом – з прожилками крові. Зниження маси тіла може не супроводжуватися зменшенням апетиту. Тому, беручи до уваги і ваше занепокоєння і симптоми ваших рідних - вам обов'язково потрібно звернутись до свого сімейного лікаря і пройти обстеження.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 21.02.2024  • 
Питання:
Доброго ранку. В мене досить цікаве питання-чи дійсно туберкульозна паличка така живуча? Чому мене це турбує. Можливо ви чули про будівлю нового ЖК на вул. Бережанській (Оболонь).Так от, там роками знаходився тубдиспансер, чи є ризики для потенційних покупців? В мене сестра не покидає думки про придбання житла в цьому ЖК. Про ризики і чути не бажає. Вважає, що це все пишуть конкуренти. Допоможіть, будь ласка, хочу показати вашу відповідь сестрі.
Відповідь:

Доброго дня! Я розумію Ваше занепокоєння. Але Ви маєте знати, що для того, аби людина захворіла-мають бути присутніми декілька факторів. У природі є досить великий “резервуар інфекції”, що призводить до значного поширення туберкульозу, але найбільшу небезпеку становить хвора 1 на туберкульоз людина. Основні шляхи проникнення мікобактерій туберкульозу в організм людини або тварини такі: аерогенний, або інгаляційний, краплинний, або пилковий, аліментарний, контактний і внутрішньоутробний. За умови аерогенного шляху інфікування мікобактерії потрапляють у дихальні шляхи з краплинами слизу, мокротиння або пилом. Можливість зараження збільшується при постійному тривалому спілкуванні з хворим на відкриту форму туберкульозу. Мікобактерії туберкульозу можуть довго зберігатися в засохлому мокротинні, на білизні, посуді та інших предметах. У висохлому мокротинні вони хоч і не розмножуються, але іноді зберігаються протягом 8 – 9 міс. Частинки висохлого мокротиння під час підмітання легко підіймаються вгору і разом з вдихуваним повітрям можуть потрапити в дихальні шляхи людини. Вуличний пил і пил в помешканні приблизно 3 міс несе в собі небезпеку захворювання. Приблизно стільки ж мікобактерії туберкульозу можуть залишатися живими на сторінках книг (коли хвора людина їх гортає, змащуючи пальці слиною). У вологому мокротинні вони зберігають патогенність до 6 міс, а у вологому затемненому середовищі залишаються життєздатними 7-10 років. Добре виживають при охолодженні. За температури -23°С мікобактерії туберкульозу зберігають життєздатність упродовж 7 років. Мікобактерії витримують нагрівання до 80оС протягом 30 хв. Звичайне кип’ятіння, що миттєво вбиває інші мікроби (деякі гинуть навіть при 60°С), вбиває їх тільки через декілька хвилин. Від прямого сонячного світла мікобактерії туберкульозу гинуть через 10 хв., розсіяне світло вбиває їх протягом 5 – 7 днів. Концентровані розчини кислот та лугів для мікобактерій не перешкода; гинуть вони при використанні хлорвмісних дезінфекційних засобів (хлорамін).

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 21.02.2024  • 
Питання:
Добрий вечір! Хочу зробити перерву в лікуванні і якийсь час не приймати АРТ. Це можливо зробити?
Відповідь:

Добрий вечір! Якщо виникли важкі побічні ефекти чи проблема з прихильністю до лікування, то ні в якому разі не припиняйте лікування самостійно. Порадьтеся з лікарем, який допоможе Вам вирішити проблему, можливо і без перерви в лікуванні. За консультацією лікаря-інфекціоніста можна звернутися на нашу безкоштовну Гарячу лінію 0800500451 (по буднях з 9.00 до 19.00).

ВідкритийПсихолог Галина пояснено 17.02.2024  • 
Питання:
Добрий день! Пишуть, що слиною ВІЛ не передається, але ж  є оральні тести, які застосовують для виявлення ВІЛ, то як це?
Відповідь:

Добрий день! В слині , сечі і потових виділеннях вірус є, але в дуже малій кількості, для того, щоб інфікувати. Оральні тести виявляють антитіла до ВІЛ, оскільки ротова рідина, яка виділяється яснами, дуже схожа до плазми крові. Якщо у Вас буде бажання дізнатися більше про ВІЛ/СНІД, можете зателефонувати на нашу безкоштовну Гарячу лінію 0800500451(цілодобово), а якщо Ви забажаєте замовити набір для самотестування на ВІЛ, це можна зробити за нашим безкоштовним телефоном 0800332804 (10:00-19:00)

ВідкритийПсихолог Галина пояснено 17.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Скажіть, будь ласка, як швидко після народження дитини треба зробити щеплення БЦЖ? Чула від педіатра, що краще почекати пару місяців, щоб дитина підросла.
Відповідь:

Доброго дня! Щеплення БЦЖ проводиться на 3-5-у добу життя дитини при відсутності протипоказань. Недоношених дітей щеплять після досягнення дитиною маси тіла 2500 г. Діти, які з різних причин не були щеплені в пологовому стаціонарі, підлягають обов’язковій вакцинації в закладах охорони здоров’я.

Відповідь наданаВідвідувач сайту пояснено 16.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Підскажіть, чи є бронхіальна астма протипоказом для проби Манту? Дититні 6 років. Чи потрібно робити пробу?
Відповідь:

Доброго дня! Бронхіальна астма є протипоказанням до застосування туберкуліну. Замість проби Манту можна зробити квантифероновий тест.

Відповідь наданаВідвідувач сайту пояснено 16.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Скажіть, будь ласка, чи оральний тест на ВІЛ є достовірним? Його результату можна довіряти? Чи все ж бажано зробити тест в лабораторії?
Відповідь:

Добрий день. Дякуємо за звернення.Так оральні тести як і всі інші тести для виявлення ВІЛ є достовірними на 99% і їм можна довіряти. Але якщо у Вас є сумніви що до швидких тестів, то радимо вам звернутися в кабінет довіри в своєму місті та протестуватися методом ІФА. Якщо у Вас є ще запитання що до ВІЛ інфекції, то зверніться на нашу ГЛ з питань ВІЛ за тел: 0800500451, наші досвідчені консультанти нададуть вам відповіді на всі Ваші запитання. Працюємо 24/7, дзвінки безкоштовні та конфіденційні.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 16.02.2024  • 
Питання:
Які мають бути порушені функції організму щоб отримати інвалідність, якщо людина вже перехворіла туберкульозом і вилікувалась???
Відповідь:

Добрий день. Після перенесеного туберкульозу можуть бути великі залишкові зміни (рубцеві зміни, зони деструкції, наслідки хірургічного втручання), які порушують функцію ураженого органу. МСЕК (медико-соціальна експертна комісія) приймає рішення щодо встановлення інвалідності на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я.

Відповідь наданаВідвідувач сайту пояснено 13.02.2024  • 
Питання:
Доброго дня. У сина ВІЛ з дитинства, 8 років тому мав закриту форму туберкульозу. Також мав інвалідність до 18 років. Чи є можливість виїхати за кордон. І, що потрібно щоб виїхати?
Відповідь:

Доброго дня. Як відомо, зараз виїзд закордон вимагає більше підтверджуючих документів, тобто зараз необхідно рішення військкомата, що ваш син знятий з обліку через стан здоров'я, або має право на виїзд. Аби це отримати необхідно звертатися до військкомату і проходити військово-лікарняну комісію. І якщо їхній висновок буде дозволяти виїзд закордон ,то у вас буде така можливість. Просто на кордоні показати медичні довідки не є підставою для виїзду закордон. За більш детальною інформацією ви можете звернутися до нашого юриста на нашій Гарячій Лінії, найближчий час чергування юриста - це 15 і 16 лютого з 9 ранку до 13-00. Телефон Гарячої Лінії - 0 800 500 451, усі дзвінки з будь-якого оператора є безкоштовними.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 13.02.2024  •