Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Питання-ВідповідьАвтор "husiev"
Фільтр:ЗапитанняПідписки
Питання:
Доброго дня. Підкажіть будь ласка. Я дізналася про свій статус зовсім нещодавно будучи вагітною. Одразу почала приймати терапію. Зараз я народила донечку і вага приймає ліки, але мене не відпускають з пологового, тримають силою. Чи маю я право взяти всю відповідальність на себе, давати сама ліки і поїхати додому? Дякую.
Відповідь:

Вітаю. За розпорядженнями міністерства охорони здоров'я лікарі не мають право відпускати дитину, народжену ВІЛ інфікованою мамою до завершення лікування. Ви можете виписатися та приходити до дитини, але дитина має перебувати під наглядом лікарів. Це обумовлено великою кількістю випадків позбавлення лікування дитини несвідомими мамами. Лікарі можуть нести кримінальну відповідальність за виписку дитини до закінчення лікування.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 18.06.2024  • 
Питання:
Добрий день! Дуже боюсь, що на роботі дізнаються про мій ВІЛ і можуть звільнити, бо працюю поваром. Як бути?
Відповідь:

Добрий день! Люди, які живуть з ВІЛ, наділені всіма правами та свободами, передбаченими Конституцією та законами України, іншими нормативно-правовими актами України. У статті 2-1 Кодексу законів про працю України вказано, що будь-яка дискримінація у сфері праці залежно від стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД заборонена. У статті 16 Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» від 12.12.1991 №1972-XII більш детально визначено, яких саме обмежень не повинні зазнавати люди, котрі живуть з ВІЛ. Передусім на підставі ВІЛ-позитивного статусу особи забороняється: – відмовляти у прийнятті на роботу; – звільняти з роботи; – відмовляти у прийомі до освітніх, медичних закладів, до закладів соціальної опіки і піклування та соціальних служб; – відмовляти у наданні медичної допомоги та соціальних послуг. Як бачите ВІЛ-інфікована людина захищена законом, а роботодавцям рекомендовано під час укладання колективних договорів і угод включати до них положення щодо недопущення випадків дискримінації працівників із таким захворюванням відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди».

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 16.06.2024  • 
Питання:
Добрий вечір.Квантифероновий тест-позитивний,сліди туб.інфекції в сечі,легені в нормі,із клініки-постійна субфебрильна температура(на протязі 2 років),головний біль,пітливість,біль в правій нирці,почервоніння обличчя,загальна слабкість.Призначили лікування на 6міс. Перші 2міс-комбінований препарат із 4 антибіотиків(рімфампіцин,ізоніазід,етамбутол,піразінамід).Не зважаючи на побічні ефекти,стало краще,клініка майже вся пройшла.Зараз 3 місяць пішов- перевели на 2 препарати-рімфампіцин та ізоніазід,також 4 табл в день,курс-4міс.Вже тиждень приймаю і стало знову гірше,як до лікування(субфебрильна температура,пітливість,озноб і т.д).Питання: 1)Можливо потрібно було ще продовжити приймати комбінований препарат,тобто може не вистачило 2міс?Чи це нормальна реакція організму на лікування,що такі перепади?Чи не є це показником,що резистентність,або навпаки це показує,що ліки допомагають? 2)Чи дає туб.інфекція і неврологічні симптоми?Десь на другий тиждень і по неврології стало краще,запитую тому,бо в анамнезі-в 2023р перенесла нейроінфекцію (нейробореліоз,пізня стадія),є множинні очаги(гліоз).Чи може туб.інфекція також бути причиною виникнення очагів?Буду чекати Вашої відповіді.Дякую
Відповідь:

Добрий день. Є стандартні схеми лікування, які призначають пацієнтам ( інтенсивна фаза 2 місяці, підтримуюча фаза 4 місяці). Якщо у Вас з'явилися скарги після завершення інтенсивної фази лікування, то необхідно звернутися до свого фтизіатра. Можливо Вам необхідно ще на 1 місяць продовжити лікування 4-ма протитуберкульозними препаратами. Також необхідно повторно здати бак. посів сечі на МБТ, щоб розуміти допомагає Вам лікування і чи немає резистентності.

Відповідь наданаВідвідувач сайту пояснено 14.06.2024  • 
Питання:
Добрий день, скажіть будь ласка, експрес тест іфа 4 го покоління і якщо здати в лабораторії на Автоматичний хемілюмінесцентний аналізатор 4 го покоління точність аналізу де буде краще? Дякую.
Відповідь:

Добрий день. Обидва тести точні, тому що: тести четвертого покоління, визначають одночасно і антитіла, і антигени p24, тому їх ще називають комбінованими. Вони високоспецифічні — 99,8% Найвищу точність аналіз демонструє через 14 днів після зараження і до моменту вироблення антитіл.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 13.06.2024  • 
Питання:
Після ризикованої ситуації здано 2 аналізи ІФА антиген-антитело, на 103 та 111 день. Різні лабораторії, тести негативні. Чи можна вже стовідсотково виключити ВІЛ?
Відповідь:

Ви отримали два негативні результати у потрібний період часу. Ви можете бути абсолютно впевнені, що ВІЛ-інфекції у вашому організмі немає. Для отримання більш детальної інформації звертайтесь на нашу "Гарячу лінію" (0800500451). Дякую за звернення

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 12.06.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Два тижні тому був незахищений оральний секс із дівчиною, чий віл статус мені невідомий. На разі маю температуру 37,5-37,7, без будь-яких інших симптомів (хіба що невелике почервоніння на шкірі обличчя). На всяк здав швидкий тест на віл(негативний). Я ж правильно розумію, якщо температура була б через віл, то тест би показав наявність антитіл, навіть якщо не пройшло 3-х місяців? Завчасно дякую за відповідь
Відповідь:

Добридень. Тест на ВІЛ слід робити через 3 місяці після ризикованої ситуації для отримання достовірного результату. Температура не сприяє більш ранньому виявленню ВІЛ в організмі людини. Рекомендуємо повторити тестування через 3 місяці. Для отримання детальнішої інформації про профілактику ВІЛ-інфекції звертайтесь на нашу "Гарячу лінію" (0800500451). Наші фахівці дадуть відповіді на всі питання, що стосуються ВІЛ-інфекції. Дякую за звернення.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 12.06.2024  • 
Питання:
Бобрий вечір. Я Вам задавав запитання: Бобрий день, читав на сайті лабораторії, що аналіз на віл на пізніх стадіях( снід) може бути негативний. Антитіла сумарні до ВІЛ 1/2 та Антиген р24 ВІЛ 1 (HIV) (якісне визн.) (виконується від 2 років) . Автоматичний хемілюмінесцентний аналізатор Architect i2000sr Abbott laboratories, (США). Це 4-го покоління аналіз? чому так пишуть? З Вашої відповіді я зрозумів наступне: що 3-покоління на стадії (СНІД) може бути негативний тому, що імунітет не виробляє антитіла до вірусу, а антиген р24 він не шукає. Якщо здати 4-го покоління на пізній стадії (СНІД) коли вже імунітет не виробляє антитіла до вірусу то антиген р24 буде виявлятися, і таким чином всеодно хвороба виявляється. Тобто, якщо був ризик років 20 назад і здати цей аналіз в лабораторії:Антитіла сумарні до ВІЛ 1/2 та Антиген р24 ВІЛ 1 (HIV) (якісне визн.) (виконується від 2 років) на пізній стадії (СНІД) він точно покаже антиген Р24 або антитіла якщо ще будуть, і таким чином покаже якщо людина інфікована. Я Вас правильно зрозумів? Буду вдячний за відповідь.
Відповідь:

Добридень. Так, Ви абсолютно правильно все зрозуміли. Тест обов'язково виявив би ВІЛ-інфекцію. Дякую за звернення.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 11.06.2024  • 
Питання:
Бобрий день, читав на сайті лабораторії, що аналіз на віл на пізніх стадіях( снід) може бути негативний. Антитіла сумарні до ВІЛ 1/2 та Антиген р24 ВІЛ 1 (HIV) (якісне визн.) (виконується від 2 років). Автоматичний хемілюмінесцентний аналізатор Architect i2000sr Abbott laboratories, (США). Це 4-го покоління аналіз? чому так пишуть?
Відповідь:

Доброго дня! Для первинної діагностики використовують скринінгові методи дослідження. Тести 3 покоління виявляють тільки антитіла, тести 4 покоління антиген та антитіло. На більш пізніх етапах можуть виявлятися, і антиген, і антитіла. На термінальній стадії хвороби (СНІД) вірус руйнує механізм синтезу антитіл, тому в крові знову визначається тільки антиген р24. Позитивний результат дослідження на антиген р24 при негативному на антитіла вказує на нещодавнє зараження вірусом (антиген вже виявляється, але організм ще не відреагував виробленням антитіл). Позитивний аналіз на антитіла при негативному на антиген р24 говорить про більш пізній термін інфекції (антитіла вже виробляються і зв'язують антиген).

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 11.06.2024  • 
Питання:
Добридень. Чи могла я заразитися СНІДом, якщо пила воду з однієї пляшки, а у подруги на губах був герпес?
Відповідь:

Добридень. Ви могли заразитися герпесом. Інфікуватися таким чином ВІЛ-інфекцією неможливо, ВІЛ не передається побутовим шляхом через їжу, воду, предмети побуту. ВІЛ передається при незахищених сексуальних контактах і при попаданні крові ВІЛ-інфікованої людини в кровообіг здорової. Дякую за звернення. Бережіть себе.

ВідкритийПсихолог Лєра пояснено 10.06.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, ситуація така. Був плеврит + виявили туберкульоз, зараз лікуюсь майже 2 місяці. Іноді ввечері піднімається температура до 37 і через невеликий проміжок часу сама сходить. Сьогодні піднялась до 37.3. Чи можливо таке та чи нормально це?
Відповідь:

Доброго дня! Під час лікування ексудативного плевриту рекомендовано систематично контролювати рівень рідини у плевральних порожнинах за допомогою УЗД або рентгенографії. Нове накопичення рідини може сприяти підвищенню температури тіла (температура в цьому разі значно підвищується - 38 та більше), велика кількість рідини має бути евакуйована шляхом плевральної пункції або дренування. Крім специфічних антимікобактеріальних препаратів при туберкульозному плевриті рекомендовано приймати глюкокортикостероїди, їх призначає фтизіатр. Я думаю, що у вашому випадку таке зовсім незначне підвищення температури не пов'язане із прогресування туберкульозу і не повинно викликати у вас занепокоєння.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 10.06.2024  • 
Питання:
В минулому році зустрічався з дівчиною декілька місяців. Були незахищені статеві контакти. Коли ми розстались, то десь через два місяці в мене погіршився стан здоров’я, збільшились лімфовузли та з’явився білий нальот на язику, вже декілька разів хворів. Майже зразу протестувався на ВІЛ, потім через 4 місяці – негативні результати. Тепер чекаю щоб протестуватись через шість місяців. Чи може бути позитивний результат?
Відповідь:

Вітаємо! Згідно медичних протоколів результати тестування будуть достовірними вже через 3 місяці після останньої ризикованої ситуації. Тим більше, якщо у вас в цей період відбувається запальний процес в організмі, то в такому випадку тест обов’язково зафіксує наявність інфекції якщо це пов’язано з нею. Якщо результати негативні, то потрібно звернутись до сімейного лікаря з метою з’ясування причин зниження роботи імунної системи. Дякуємо за звернення.

ВідкритийПсихолог Михайло пояснено 07.06.2024  • 
Питання:
Вітаю. Де в Умані протестуватись на ВІЛ?
Відповідь:

Доброго дня! В м. Умань можна звернутись до кабінету «Довіра», який знаходиться на базі КНП "Уманська центральна міська лікарня" Уманської міської ради за адресою: вул. Шевченка 50. Графік роботи: пн-пт, з 8:00 до 15:00. Тестування на ВІЛ безкоштовне та конфіденційне. Дякуємо за звернення.

ВідкритийПсихолог Михайло пояснено 07.06.2024  • 
Питання:
Доброго дня! Чула, що тести на віл надсилають безкоштовно. Можна мені надіслати 2 тести? Які данні потрібно? Дякую.
Відповідь:

Доброго дня! Ви можете замовити безкоштовний тест, який визначає ВІЛ за слиною якщо перейдете на сайт «Тест вдома» за наступним посиланням https://test-vdoma.com.ua/ або зателефонуйте на Гарячу лінію 0 800 332 804, Пн-Сб з 10:00-19:00; Нд -10:00 -15:00, дзвінки безкоштовні. Дякуємо за звернення.

ВідкритийПсихолог Михайло пояснено 07.06.2024  • 
Питання:
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, відповіді на такі питання: 1. Якщо кладуть з закритою формою, чи можна отримати інвалідність.  2. Якщо лікування триває до 6 місяців (3 місяці наприклад, так як закрита група лікується менше), можна отримати групу інвалідності?  3. Для того щоб податися на МСЕК в Чернігові, потрібно і лежати в Чернігові чи можна лежати в диспансері в Києві, а подавати документи на МСЕК в Чернігів?  4. Чи можна отримати групу інвалідності, якщо лікуватися від туберкульозу амбулаторно (зараз сказали майже нікого не кладуть такі розпорядження) чи потрібно саме щоб людина лежала в стаціонарі?
Відповідь:Відповідь наданаВідвідувач сайту пояснено 07.06.2024  • 
Питання:
Добрий день. Цікавить питання, чи можу я оформити групу інвалідності, якщо лікувала 2 стадію туберкульозу легень в лікарні, пройшло вже 3 роки після лікування. На легенях петрифікати та туберкулома. 
Відповідь:

Доброго дня. Людина може оформити групу інвалідності, по туберкульозу якщо у неї є порушення функції легень ( наприклад задишка, ) або інших органів,чи систем , або вона потребує тривалого амбулаторного/стаціонарного лікування, більше 6 місяців, або має ще супутні захворювання які також призводять до стійкої втрати працездатності, та можливості виконувати свої функціональні обов'язки. кожен випадок індивідуальний і рішення приймає МСЕК. для додаткової консультації звертайтесь на безкоштовну гарячу лінію з питань туберкульозу. 0800503080 з 8.00 до 18.00

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 30.05.2024  • 
Питання:
З приводу легеневого мультирезистентного ТБ і ВЛК. Будь ласка підкажіть різницю між двома термінами: “клінічно вилікуваний ТБ” і “залишкові зміни після вилікуваного ТБ”. Бажано своїми словами. Чи клінічно вилікуваний це коли немає жодних залишкових змін і у легенях все чисто? Якщо людина лікувалась 2 чи 3 роки, вилікувалась, залишились невеликі закальциновані вогнища та невеликі фіброзні зміни. Це клінічно вилікуваний чи це залишкові зміни після вилікуваного? Яка саме різниця у цих двох термінах? Який з цих двох діагнозів більш ризикований для здоров”я? Дуже дякую!
Відповідь:

Доброго дня! Туберкульоз завжди залишає якісь зміни: фіброз, щільні вогнища тощо. Інша справа, що ці залишкові зміни можуть бути не виявлені на звичайній рентгенограмі (інформативність її 25-30%), а тільки на комп'ютерній томограмі. Тому ці терміни є не зовсім коректні. По суті вони є тотожними.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 29.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, чи потрібно протитуберкульозні препарати приймати щодня в один й той самий час? Чи неважливо коли, головне щоб щодня?
Відповідь:

Доброго дня! Протитуберкульозні препарати потрібно приймати щодня приблизно в один і той же час. Необхідно забезпечити прихильність до лікування. Якщо сьогодні ви приймете ліки вранці, а завтра ввечері, то післязавтра ви взагалі можете їх забути прийняти. При такому підході ні про яку прихильність взагалі говорити не можна. Крім того медичний персонал чи соціальні працівники мають вести контроль за прийомом вами лікарських засобів, у тому числі із застосуванням цифрових технологій (наприклад, смс, телефонні дзвінки, відео-дзвінки, самостійний запис вами на відео процесу прийому препаратів тощо).

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 28.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Лежала в лікарні, був плеврит та виявлено туберкульоз. Приймаю терапію. Таке питання, чи нормально, що майже через півтора місяці після торакоскопії досі є незначні болі в прооперованій легені? Біль незначна, жити не заважає і трохи притуплюється якщо зроблю дихальну гімнастику. Та через скільки часу проходить плеврит після початку лікування туберкульозу?
Відповідь:

Доброго дня! Відеоторакоскопія при плевриті передбачає пошкодження міжреберних м'язів, окістя ребер, плеври, взяття біопсії плеври. Крім того при самому плевриті часто утворюються плевро-костальні, плевро-діафрагмальні, плевро-плевральні злуки. Все це викликає біль, який може тривати досить тривалий час (місяці-роки). Відповісти на питання "через скільки проходить плеврит" важко, оскільки це залежить від адекватності лікування та особливостей організму хворого.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 28.05.2024  • 
Питання:
На рентгенограмі органів грудної клітки виявлено щільну вогнищеву тінь в 5 м/р праворуч. Легеневі поля пневматизовані, щільно прилягають до грудної стінки по всій поверхні. Легеневий малюнок диференцється в усіх відділах, дифузно посилениц та здеформований, більше в базальних відділах. Корені малоструктурні, фіброзно змінені. Розміри серця б/о. Контури діафрагми чіткі. Заключення ЗЗТБ ? Що це означає? Тато ніколи не хворів на туберкульоз, кожного року проходить профогляд. Чи може це бути перенесеною безсимптомною пневмонією?
Відповідь:

Доброго дня! Поняття "ЗЗТБ" - означає залишкові зміни туберкульозу. У вашого батька це може означати наслідки спонтанно вилікуваного туберкульозу (без застосування специфічних антимікобактеріальних ліків), який перебігав під маскою "ГРВІ" чи "бронхіту". А після банальної пневмонії як правило залишається не щільне вогнище, а зона фіброзу (рубців).

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 26.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня. Здавав ІФА 4 2 рази на 16 тижні та на 17 тижні після ризикованої ситуації. Також зроблені близько десяти експрес тестів - по слині та крові з пальця - останній на 8 місяці після ризику. Чи достатньо цих аналізів та тестів для виключення ВІЛ?
Відповідь:

Доброго дня! Достатньо!

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 26.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня.Підскажіть, на які пільги мають право особи з ІІ групою інвалідності? Чоловіку присвоїли, хочемо зрозуміти на що маємо право, м.Київ. Був на війні, захворів туберкульозом позвоночника. Дякую.
Відповідь:

Доброго дня! Особи з інвалідністю ІІ групи мають право на різні види соціально-побутових пільг. 1) Отримання житла. Мають право на отримання позачергового житла деякі категорії осіб, зокрема учасники війни та військовослужбовці, які мають дитину з інвалідністю ІІ групи. 2) Пільги на ліки. Особи з інвалідністю ІІ групи мають право на відшкодування 50% вартості ліків у разі амбулаторного лікування або 100% відшкодування за мінімального розміру пенсії. 3) Пільги для проїзду у транспорті. Особи з інвалідністю ІІ групи мають право придбати залізничні квитки з оплатою 50% від повної вартості. Для отримання пільгової картки мешканцям м. Києва на пільговий проїзд у міському транспорті варто звертатися до УПСЗН. 4) Пільги на техзасоби реабілітації. Особи з інвалідністю ІІ групи мають право на безкоштовне чи пільгове отримання технічних та інших засобів реабілітації, виробів медпризначення, також автомобілів та електрокрісел.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 23.05.2024  • 
Питання:
Доброго ранку! Лікую туберкульоз за другим рядом, бачу місця залисин, волосся просто жахливо лізе. Мені 31 рік, шкідливих звичок не маю. Чи може це бути від препаратів? Що робити, порадьте.Дякую.
Відповідь:

Доброго дня! Так, нажаль, алопеція може бути одним з небажаних явищ , що виникає під час прийому таких протитуберкульозних препаратів,як H, Eto,Pto, і клінічно проявляється випаданням та/або значним витонченням волосся. Додатковий прийом лікарських засобів для усунення алопеції НЕ потрібно. Ви повинні знати про зворотній характер алопеції та зникнення небажаної реакції після завершення лікування. Але, для виключення інших причин виникнення алопеції - рекомендую вам обов'язкову онсультацію лікаря-дерматолога.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 23.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня У 2016 вилікувався від туберкульозу. Лікувався більше року. Після чого мав другу групу інвалідності. Потім зробили третю групу. Після цього пройшло багато часу, але маю питання, чи можна на підставі даної ситуації отримати групу. І чи є в цьому хоча б якісь шанси? Є відповідні виписки і документи , що засвідчують про наявність групи в той час .
Відповідь:

Доброго дня. На підставі якої "даної " ситуації ви маєте на увазі? Якщо групу інвалідності встановлюють "сьогодні", то до уваги беруться ті результати обстежень, які є (будуть)на сьогоднішній день, а не ті, що були. Щоб отримати ІІ групу інвалідності, потрібно пройти медичне експертне обстеження . ІІ групу інвалідності може отримати особа, яка має тяжкі дисфункції в організмі через захворювання, травму чи вроджену ваду, які дуже обмежують таку людину у здатності до нормальної життєдіяльності. Але така особа вважається дієздатною і не потребує стороннього постійного догляду. Особи, за направленням закладу охорони здоров'я (форма первинної облікової документації №088/о «Направлення на медико-соціально-експертну комісію »), після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюванням на туберкульоз, з метою встановлення інвалідності, мають право звернутися до Медико-соціальної експертної комісії за місцем їх проживання або лікування. Форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров’я за місцем проживання чи лікування пацієнта, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії і надсилається в МСЕК. Підставами для направлення на МСЕК є, зокрема, наявність ознак інвалідності, закінчення терміну інвалідності, необхідність продовження листка непрацездатності. Рішення про присвоєння статусу інвалідності приймає виключно медико-соціальна експертна комісія після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб особи тощо відповідно до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року №1317. Я так розумію, ваше питання повязане з питанням мобілізації. Якщо так, то рекомендую Вам ще проконсультуватись з нашим юристом ГЛ за номером 0800 50 30 80, можливо вона надасть ще якісь поради. Дзвінок безкоштовний.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 22.05.2024  • 
Питання:
Подскажите пожалуйста я в Украине получаю терапию сейча проживаю с семьёй в Германии у меня осталось на 40 дней терапии из-за войны мы выехали у меня 5 детей и в данный момент мы не можем поехать в Украину но нам очень нужна терапия подскажите пожалуйста можем ли мы где-то её получить или купить?
Відповідь:

Вітаю. Зазвичай найпростіше звернутися до місцевої організації зі СНІДу, яка допоможе вам знайти когось. Адреси, відсортовані за поштовим індексом. https://www.kompass.hiv/de/suche?terms=&location=&category=28&target_groups=All&search_radius=5 Також можна скористатись пошуком лікаря за допомогою сервісу #HELPnow. Терапію можна отримати безкоштовно у сімейного лікаря по медичній страховці. Для отримання допомоги можна надіслати запит за одним із перелічених контактів: Запит у Telegram боті з мобільного: https://t.me/helpnowbot Запит у Telegram боті у браузері: https://web.telegram.org/, бот @helpnowbot Електронна адреса: helpnowua@gmail.com Запит через форму Google: https://bit.ly/3K9Tm4W Особисте повідомлення в Instagram: https://www.instagram.com/aph.org.ua Приватне повідомлення у Facebook: https://www.facebook.com/SoSprojectEECA

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 22.05.2024  • 
Питання:
Доброго дня.Скажіть, чи можна примусити по закону лягти лікуватися людину? Ми проживаємо в сімейному гуртожитку, разом з нами і один наш сусід, який постійно зловживає алкоголем, кашляє.на контакт не йде.Приїжав пересувний флюорограф з області, заставили його обстежитись, виявили туберкулоз. Сказав, що буде лікуватись, але ж уже два тижні не виходить з запою З лікарні втік. А у нас діти, всі переживаємо. Допоможіть, готові написати заяву куди треба, але ж чи є закон, чи це щось дасть.Дякую.Дуже чекаємо на вашу відповідь.
Відповідь:

Доброго дня! Існують чіткі показання до госпіталізації пацієнтів із захворюванням на ТБ (згідно Додатку 7 до Стандартів медичної допомоги «Туберкульоз»). Серед цих показань є і показання щодо примусової госпіталізації. Заради убезпечення здорових громадян та протидії поширенню туберкульозу хворих на заразні форми цієї недуги, зараз можна примусово госпіталізовувати за рішенням суду. Такий порядок визначено урядовим розпорядженням від 3 січня 2013 року № 3-р “Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 жовтня 2009 р. №1285”, розробленого з метою приведення існуючих нормативно – правових актів до нової редакції Закону України “Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз”. Так, статтею 11 Закону передбачено, що у разі, якщо хворі на заразні форми туберкульозу, у тому числі під час амбулаторного чи стаціонарного лікування, порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження туберкульозом інших осіб, з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані до протитуберкульозних закладів, що мають відповідні відділення (палати) для розміщення таких хворих. Заява про примусову госпіталізацію чи про продовження строку примусової госпіталізації хворого на заразну форму туберкульозу подається до суду. До заяви додається мотивований висновок лікаря, який здійснює або має здійснювати лікування цього хворого, про необхідність відповідно примусової госпіталізації до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації. При цьому примусова госпіталізація осіб, стосовно яких судом ухвалено відповідне рішення, здійснюється з урахуванням висновку лікаря на строк до трьох місяців. А продовження строку примусової госпіталізації таких осіб здійснюється за рішенням суду на визначений ним строк з урахуванням висновку лікаря, який здійснює лікування цього хворого. Рішення про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації хворих на заразні форми туберкульозу приймається судом за місцем виявлення зазначених хворих або за місцезнаходженням протитуберкульозного закладу та підлягає негайному виконанню. Невиконання рішення суду про примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу чи про продовження строку примусової госпіталізації тягне кримінальну відповідальність відповідно до закону.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 21.05.2024  •