Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Питання-ВідповідьАвтор "reshetnyak"
Фільтр:ЗапитанняПідписки
Питання:
Доброго дня! Я-ВПО, мені 47 років. Хворію туберкульозом з 2019 року. Проблема в тому, що всі мої документи залишились в Рубіжному, а зараз я в Черкаській області. В мене таке питання- як ВПО довести непридатність, якщо всі документи про стан здоров’я залишились у зоні активних бойових дій, а медкомісії всім роблять висновок «придатний»? Чи це взагалі неможливо?
Відповідь:

Доброго дня! Нажаль, якщо інформації щодо Вас немає в електронній системі даних, то всю процедуру Ви повинні пройти на загальних засадах. А саме: Оцінка придатності до військової служби врегульована наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України». Медичний огляд включає вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду з метою визначення ступеня придатності до військової служби. Кожного військовозобов'язаного оглядають хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, окуліст, отоларинголог, стоматолог, дерматолог, а за медичними показаннями — і лікарі інших спеціальностей. Військовозобов’язаних, визнаних непридатними до військової служби, повторно оглядають ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання після обов’язкового обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах. Таким чином, незалежно від стану здоров’я, військовозобов’язаний має пройти медичний огляд. За результатами огляду буде визначено ступінь придатності до військової служби. Наявні медичні документи можуть допомогти ВЛК під час проведення медичного огляду врахувати всі обставини і дійти правильних висновків. У разі відсутності медичних документів необхідно надати всю інформацію про стан свого здоров’я для подальшої її перевірки. У разі незгоди з висновком (постановою) військово-лікарської комісії регіону щодо ступеня придатності до військової служби його можна оскаржити до Центральної ВЛК або в судовому порядку.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 05.12.2023  • 
Питання:
Доброго дня! Таке питання-чи відносяться військовослужбовці до груп ризику розвитку туберкульозу?
Відповідь:

Доброго дня. Так, військовослужбовці відносяться до групи ризику. Нажаль, захворюваність на туберкульоз серед військовослужбовців невпинно зростає у зв’язку з війною, що повязано з чинниками ,які негативно впливають на імунну систему та збільшують сприйнятливість до мікобактерій, а саме: -погіршення умов побуту; -нерегулярне харчування; -порушення режиму сну та відпочинку; -перебування в постійних умовах стресу. Основне джерело туберкульозу – хворий бактеріовиділювач. Особливості організації військових колективів, специфіка військово-професійної діяльності та певні побутові умови – спільне водопостачання, нерегулярне харчування, скупчене розміщення – є сприятливими чинниками, які можуть привести до занесення та швидкого розповсюдження туберкульозу на території військової частини.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 05.12.2023  • 
Питання:
Доброго дня! Скажіть, коли мова йде про обстеження при підозрі на позалегеневий туберкульоз? З легеневим легше- зробив рентген, здав мокроту і маєш результат. А з позалегеневим трохи складніше. Вже майже два тижні хожу по лікарям, діагнозу немає, краще не стає.
Відповідь:

Доброго дня! Обстеження з метою виявлення позалегеневого ТБ проводиться за наявності таких симптомів: 1) тривалий біль у хребті та великих суглобах нез’ясованої етіології; 2) збільшення периферичних лімфатичних вузлів нез’ясованої етіології; 3) хронічне захворювання нирок і сечовивідних шляхів; 4) безпліддя у жінок і чоловіків нез’ясованої етіології; 5) увеїт. За клінічними показаннями можуть обстежуватися також пацієнти з тривалими запальними процесами іншої локалізації, резистентними до лікування, що проводиться, а також при виявлення змін, що можуть свідчити про ТБ за результатами обстеження. Консультація фтизіатра-обов'язкова.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 05.12.2023  • 
Питання:
Чи можна заразитись ВІЛ, якщо курили одну цигарку?
Відповідь:

Ні, таким чином заразитись ВІЛ неможливо. ВІЛ не передається побутовим шляхом, через їжу, напої, посуд, предмети побуту, і також поцілунки, обійми. Тільки при незахищених сексуальних контактах і при попаданні крові ВІЛ-інфікованої людини в кровообіг здорової людини є ризик інфікування ВІЛ. Для більш детальної інформації звертайтесь на нашу "Гарячу лінію" (0800500451) безкоштовно з усіх телефонів.

ВідкритийПсихолог Лєра пояснено 04.12.2023  • 
Питання:
Добридень. Читала, що при вагітності можуть бути хибнопозитивні результати тестування. Як тоді приймати терапію?
Відповідь:

Справді, так буває, хоч це рідкість. Але при отриманні позитивного результату проводиться верифікація його на кількох тест-системах для виключення помилки. Проводиться аналіз на вірусне навантаження, виявляється вірус та його кількість. Таким чином, остаточний діагноз перевірений. Не сумнівайтеся, терапія збереже Ваше здоров'я та врятує дитину від зараження. Для більш детальної інформації звертайтесь на нашу "Гарячу лінію" (0800500451) безкоштовно з усіх телефонів.

ВідкритийПсихолог Лєра пояснено 04.12.2023  • 
Питання:
Чи можна виявити ВІЛ під час тестування через кілька років після ризику?
Відповідь:

Так можна. Антитіла до ВІЛ виявляються в організмі людини після зараження все життя. Для більш детальної інформації про тестування звертайтесь на нашу "Гарячу лінію" (0800500451) безкоштовно з усіх телефонів.

ВідкритийПсихолог Лєра пояснено 04.12.2023  • 
Питання:
Добрий день! Хлопець Віл-інфікований та приймає АРТ Телді. Психолог хлопцю прописав таблетки кветиксол. Нещодавно він сказав що на прийомі в нього документи (довідка де прописано що в нього віл) він не дивися. Чи сумісні його АРТ з кветиксолом?
Відповідь:

Добрий день! Дуже важливо враховувати взаємодію АРТ з іншими препаратами, а також з ліками на травах і гомеопатичними препаратами. Тому з питань сумісності препаратів з АРВ-препаратами ви можете звернутися до лікаря-інфекціоніста на нашу ГЛ по безкоштовному телефону в будній день з 9.00 до 19.00

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 03.12.2023  • 
Питання:
Добрий день. В мене виявили ВІЛ і призначили терапію, але я поки що її не п'ю, бо маю щоденну десятигодинну роботу і двоє малих дітей, а від ліків можуть бути побічні ефекти, через які не зможу бути ефективною. Чекаю кінця грудня, щоб завершити свої справи і почати прийом терапії. Мама і лікар мене лякають, що зовсім впадуть клітини, але я ще не готова. Чи може щось трапитись страшне, якщо я відкладу прийом препаратів на місяць?
Відповідь:

Добрий день. Дуже важливо людині з ВІЛ приймати АРТ якнайшвидше, але не менш важливою є прихильність до лікування, тобто ваше усвідомлене бажання почати лікування і можливість приймати препарати згідно з приписом лікаря, оскільки пропуски чи запізнення з прийомом препаратів можуть привести до резистентності, чи стійкості до препаратів, а тому і до повільного підвищення кількості клітин СД4. Прихильність до лікування є частиною терапії і важливим її елементом, тому якщо людина не може бути прихильною до лікування АРТ, то краще не починати лікування, ніж почати лікування не правильно. Якщо у вас виникають питання стосовно правильного прийому препаратів у відповідності з харчовим режимом, чи взаємодія з іншими препаратами, чи іншіі питання пов'язані зі здоров'ям ви можете звертатися безкоштовно на нашу гарячу лінію 0-800-500-451 за консультацією лікаря-інфекціоніста по буднях з 9.00 до 19.00.

ВідкритийПсихолог Галина пояснено 03.12.2023  • 
Питання:
Добрий день! Як довго можуть жити ВІЛ-інфіковані люди, чи вони рано помирають?
Відповідь:

Добрий день! Сучасна медицина досягла таких успіхів, що людина з ВІЛ-інфекцією отримує лікування, яке стримує вірус від руйнування імунітету і, якщо людина не перериває курс і піклується про своє здоров’я, то проживає таке ж довге та якісне життя, як і ті люди, в яких ніколи не було ВІЛ. Часом люди з ВІЛ навіть краще почуваються, оскільки приділяють своєму фізичному та ментальному здоров'ю більшу увагу, достатньо відпочивають, збалансовано харчуються та займаються спортом.

ВідкритийПсихолог Галина пояснено 03.12.2023  • 
Питання:
Чи можна заразитися ВІЛ через оральний секс, якщо я була приймаючою стороною? Чула від знайомих ВІЛ-інфікованих людей, що це неможливо.
Відповідь:

Хоча ризик інфікування ВІЛ під час орального сексу дуже низький і відомі лише поодинокі випадки, але все ж він є. Проте при оральному сексі дуже легко передаються інші захворювання (хламідіоз, сифіліс, гонорея та інші). Тому рекомендується захищати свої статеві контакти і регулярно тестуватися, особливо з новими партнерами.

ВідкритийПсихолог Галина пояснено 03.12.2023  • 
Питання:
Доброго дня. Чи можуть призивати на військову службу ВІЛ-інфікованих людей?
Відповідь:

Добридень. Це питання вирішує військово-лікарська комісія. Придатність до військової служби залежить від стану здоров'я та стадії захворювання. У воєнний час люди, які живуть із ВІЛ, можуть бути визнані придатними до військової служби. Для більш детальної інформації рекомендуємо звернутися за консультацією юриста на нашу "Гарячу лінію" (0800500451) безкоштовно з усіх телефонів.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 01.12.2023  • 
Питання:
Добридень. Якою є ймовірність зараження, якщо під час статевого акту порвався презерватив?
Відповідь:

Добридень. Якщо презерватив порвався, сексуальний контакт вважається незахищеним. При одноразовому незахищеному сексуальному контакті ризик інфікування від 0,04% (при оральному контакті) до 3% (при анальному контакті). У таких випадках рекомендується скористатися постконтактною профілактикою. Її можна отримати не пізніше ніж 72 години після ризикованої ситуації. Для більш детальної інформації звертайтесь на нашу "Гарячу лінію" (0800500451) безкоштовно з усіх телефонів.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 01.12.2023  • 
Питання:
Доброго вечора! Скажіть, чи може бути пневмонія без температури? Температура тіла 36,8-37,2, але є відчуття температури всередині, якийсь дискомфорт. Сатурація - 96. Задишки немає. Що це може бути і куди бігти?
Відповідь:

Доброго дня! Так, у деяких випадках пневмонія може протікати без температури. Але, для того, щоб сказати точно, чи є пневмонія чи немає - потрібно звернутись на очну консультацію до лікаря (в першу чергу, сімейного) і пройти такі обстеження, як загальнолабораторні та інструментальні (УЗД-легень або рентгенографію ОГК). Можливо, Вам порекомендують також консультацію ендокринолога, пульмонолога, кардіолога і ортопеда.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 30.11.2023  • 
Питання:
Доброго дня! Маю питання до лікаря. Я зараз в Іспанії, захворіла два тижні тому, після переохолодження. До сімейного потрапити нереально, "ще немає критичних показів", як мені сказали. Так ось, справа в тому, що я не знаю, чого мені чекати. Чи ковіду чи туберкульозу. В таборі, коли нас заселили, була одна сім'я, на вигляд не дуже благодійна. І всі вони виглядали дуже хворими і сильно кашляли. Це було влітку. Жили ми разом, через штору в одній кімнаті більше місяця. От зараз, коли я сама захворіла (головний біль, нежить, закладеність носа, біль у горлі та м’язах , вже є і кашель), то я задумалась і про туберкульоз. Але є одне але. В колеги на роботі виявили вчора позитивний тест на корону. Хворію я вже другий тиждень. Тест зробила сама, купила в аптеці - негативний. Допоможіть, будь ласка, розібратись. В госпіталь - тільки якщо погано і тест+. Якщо ти ще живий і тест -, то "пийте парацетамол". А я переживаю, бо краще не стає. Хочу запитати: чи можна якось за ознаками визначити, що в мене: корона чи туберкульоз? Вибачте за багато тексту, в голові аврал. Дякую наперед, дуже сподіваюсь на вашу консультацію.
Відповідь:

Доброго дня! Так, інколи коронавірусна хвороба COVID-19 та туберкульоз мають схожі симптоми. Але є деякі відмінності. Як правило, туберкульоз не проявляється швидко: початок захворювання може розтягнутися на кілька тижнів, а інколи – місяців. Хворобі COVID-19 притаманний гострий перебіг протягом тижня та загальна тривалість близько двох тижнів. У хворого на туберкульоз може спостерігатись зниження працездатності та загальна втомлюваність. У пацієнтів із COVID-19 все залежить від тяжкості захворювання. На жаль, Ви не вказали, чи підвищується у Вас температура тіла. Коронавірусна хвороба може супроводжуватись вираженою лихоманкою. При легкій формі – до 38 °С, при важкій – понад 38 °С. При туберкульозі спостерігається незначне підвищення температури тіла до 37–37,2 °С, при важких формах – виражена лихоманка. Для останнього також характерна підвищена пітливість уночі та зниження маси тіла без «визначеної» причини. Для COVID-19 ці прояви не характерні. А ось головний біль, нежить, закладеність носа, біль у горлі та м’язах – все це можливі симптоми коронавірусної хвороби. При COVID-19 також може бути постійний сухий кашель, якщо ж у людини туберкульоз, то кашель може тривати понад 2 тижні та, як правило, з мокротинням. Також для коронавірусної хвороби характерне спотворення смаку та/чи запаху або повна втрата їх сприйняття. Задишка є симптом обох захворювань, проте може мати різні особливості. Зокрема, при туберкульозі вона може з’являтись під час фізичного навантаження. Також задишка може спостерігатись при важких поширених формах туберкульозу зі значним враженням легеневої тканини. Для COVID-19 вона не характерна лише при легкій формі перебігу, але може з’являтись при середній та важкій формі. Отже, клінічних проявів багато і вони досить різняться. Тому у будь-якому випадку завжди варто проконсультуватись із лікарем та не встановлювати собі діагнози самостійно. Постарайтесь записатись на прийом до лікаря і пройти обстеження.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 30.11.2023  • 
Питання:
Добрий вечір. Підкажіть,будь ласка, через скільки часу можуть з\'явитись перші ознаки туберкульозу після контакту з хворим?
Відповідь:

Вітаю) Туберкульоз характеризується тривалим інкубаційним періодом. Перші симптоми хвороби можуть проявитися приблизно через 12 тижнів після інфікування. Зверніть увагу на те, що це не відразу буде кашель. Спочатку хворий буде відчувати загальні ознаки інтоксикації організму: лихоманку – незначне (від 37°C до 38°C), але тривале підвищення температури тіла (декілька тижнів, місяців). Втрату ваги, що не пов’язана з режимом харчування. Підвищену пітливість, втомлюваність та загальну слабкість.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 29.11.2023  • 
Питання:
Доброго дня. Я - ВІЛ-інфікована. Чи можна мені працювати помічником вихователя у дитячому садку?
Відповідь:

Доброго дня. Так, можна. Люди, які живуть з ВІЛ, згідно з українським законодавством, не мають обмежень щодо працевлаштування.

ВідкритийПсихолог Лєра пояснено 29.11.2023  • 
Питання:
Доброго дня. Подруга зізналася, що має ВІЛ. Боюся, що могла заразитися. Їли, пили разом. Поцілунки, обійми... Треба здавати аналізи?
Відповідь:

Доброго дня. ВІЛ не передається побутовим шляхом: поцілунки, обійми, їжа, користування предметами побуту є безпечними щодо передачі ВІЛ-інфекції. Ситуація з Вашою подругою є абсолютно безпечною. Можливо, у вашому житті були інші ризиковані ситуації. Кожній людині корисно знати свій ВІЛ-статус. Тому рекомендується один раз на рік робити тест на ВІЛ. Для більш детальної інформації звертайтесь на нашу Гарячу лінію за номером 0800500451, 24/7, безкоштовно та анонімно.

ВідкритийПсихолог Лєра пояснено 29.11.2023  • 
Питання:
Правда ли, что при неопределяемой вирусной нагрузке ВИЧ не передается при сексуальных контактах?
Відповідь:

Добрый день. Действительно, многочисленные исследования подтвердили, что формула Н=Н (не определяется - не передаётся) верна. Если приверженность к терапии высокая, соблюдаются все правила приёма терапии, вирусная нагрузка остаётся на неопределяемом уровне. В таких случаях ВИЧ не передаётся половому партнёру.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 29.11.2023  • 
Питання:
Добридень. Скажіть, будь ласка, що означає такий результат флюорографії: лівий синус зарощений? Спитати не було у кого, медсестра тільки віддала заключення, сказала звертатись в години прийому рентгенолога. Переживаю. Перед цим хворіла запаленням, пила антибіотик, вдома. Дякую наперед.
Відповідь:

Доброго дня! Запаяний лівий синус може бути результатом перенесеної пневмонії, яка була ускладнена плевритом або окремо перенесений плеврит (запалення плеври). Вам обов'язково потрібно звернутись до лікаря на консультацію і, можливо, дообстеження.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 28.11.2023  • 
Питання:
Добрий день. У мене таке запитання. Як можна заразитися туберкульозом? Просто у мене сусід сильно кашляє, а я з ним розмовляю декілька разів на день при зустрічі.
Відповідь:

Добрий день. Дякуємо Вам за запитання. Заразним є тільки туберкульоз дихальних шляхів, якщо пацієнт виділяє бацили під час кашлю чи чхання. Туберкульоз передається не так швидко, як інші інфекції. Інфікуватися можна лише через довготривалий контакт — не менше, ніж 8 годин при перебуванні в одній кімнаті з хворим на ТБ. Заразитися можна від людей, з якими ви проживаєте чи працюєте. Ви не зможете інфікуватися в громадському транспорті, кав’ярні, на вулиці чи в магазині. Туберкульоз не передається спадково. Також він не передається через речі інфікованого. Якщо у Вас виникнуть додаткові запитання щодо ТБ - Ви можете звернутись на нашу ГЛ з питань ТБ за тел: 0800503080, наші досвідчені консультанти дадуть відповіді на Ваші запитання. Працюємо 7/7 з 8:00 до 18:00.

ВідкритийПсихолог Максим пояснено 28.11.2023  • 
Питання:
Доброго дня. Мені 43, спортсмен, без ш/з. ; роки тому хворів туберкульозом, чутливим, вилікувався. Зараз почав переживати про рецидив, оскільки довго хворів короною, є наслідки. Звернувся до сімейного, пройшов флюшку. Але лікар направляє до фтизіатра, бо на верхівці побачив якісь вогнища. А от чи старі чи нові, вона не може зрозуміти, потрібно дивитися архів. Так от, яке в мене питання: чи дійсно ця локалізація (як сказав лікар) характерна тільки для туберкульозу? Чи варто мені переживати? Буду вдячний, якщо трохи внесете ясність.
Відповідь:

Доброго дня! Для туберкульозу не існує специфічної рентгенологічної картини ні за характером рентгенологічних змін, ні за локалізацією. В останні роки, крім верхньодольової локалізації, поширена - нижньодольова. При тривалому перебігу туберкульозу рентгенологічна картина може також доповнюватися ознаками пневмофіброзу, емфіземи, бронхоектазів. Важливим для діагностики є наявність залишкових змін перенесеного туберкульозу: кальцинованих вогнищ у легенях чи внутрішньогрудних лімфатичних вузлах. Так, згодна повністю з Вашим лікарем, що велику допомогу в правильному трактуванні захворювання може надати аналіз рентгенофлюорографічного архіву, пошуками якого не потрібно зневажати. Тому дуже важливо знати, чи були у вас залишкові зміни після лікування туберкульозу 4 роки тому. Зараз Вам варто прислухатись до порад сімейного лікаря і звернутись на подальше дообстеження у протитуберкульозну установу, що включатиме інструментальну та лабораторну діагностику з метою морфологічної, цитологічної і мікробіологічної верифікації діагнозу.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 28.11.2023  • 
Питання:
Доброго дня! Скажіть, чи дійсно аналіз крові нічого не дає, коли обстежують на туберкульоз? Лікар так сказала і направляє на КТ. Чоловіку 28, був на передовій, захворів там. Виявили білок в нирках і зараз ще шукають туберкульоз, бо чоловік вже більше місяця кашляє і у них у взводі був солдат з туберкульозом, який хворів в 2019 році. Зараз ніби хворіє повторно, його забрали. А в чоловіка отаке почалось. Допоможіть, будь ласка. Чи праві медики у медроті?
Відповідь:

Доброго дня! Так, лікар має рацію. Зміни гемограми звичайно відображають наявність активного запального процесу (лейкоцитоз, паличкоядерний зсув, лімфопенія, моноцитоз, збільшення ШОЕ), але вони дуже варіабельні і можуть бути відсутніми у пацієнтів з обмеженим легеневим процесом. Тому для виявлення туберкульозу застосовують поєднання різних методів дослідження: і лабораторні, і інструментальні. Раджу Вашому чоловіку прислухатися до рекомендацій лікарів.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 28.11.2023  • 
Питання:
Добрый день. Подозреваю у себя ВИЧ. Делала анализ через 10 месяцев после возможной ситуации заражения. Результат: ВИЧ не обнаружен. Нужно ли ещё 1-2 раза пересдавать для надежности? Или этот результат окончательный?
Відповідь:

Добрий день! В ситуації, яку Ви описали немає причин для переживань та сумнівів. Ви отримали негативний результат тестування, якому можна довіряти. Це остаточний результат і перевірятись додатково не потрібно. Дякуємо, що звернулись за роз’ясненнями.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 27.11.2023  • 
Питання:
Доброго дня!  На рентгені легень виявили кальцинат. Туберкульозом не хворів. На скільки це небезпечно?
Відповідь:

Доброго ранку! Кальцинати у легенях – це не страшно. Їхня поява говорить про те, що раніше людина перенесла інфекційно-запальні захворювання дихальної системи. Кальцинування (відкладання солей кальцію,звапнення) відбувається в місцях рубцювання пошкодженої або запаленої тканини. Процес формування вапняної капсули може тривати кілька років. Це свідчить про те, що патологія має виключно хронічний характер. Але сказати точно, чи небезпечний цей стан, коли кальцинати в легенях - може тільки лікар. При цьому важливо звертати увагу на розмір та кількість відкладень. Для уточнення діагнозу, підтвердження чи спростування наявності активного процесу в легенях, при наявній клінічній картині у пацієнта, лікар призначить додаткові дослідження та аналізи, такі як КТ, бактеріоскопію та посів мокроти, за показанням-бронхоскопію.

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 27.11.2023  • 
Питання:
Добрий день! У свекрухи ВІЛ, їй 62 роки. Потрібно робити планову операцію. Серед всіх аналізів їй треба здатиі аналіз на ВІЛ. Чи може вона відмовитись від нього? Чи можуть на основі цього відмовити в операції?
Відповідь:

Добрий день! Тестування на ВІЛ в Україні є добровільним. Для лікаря, який готує пацієнта до операції, тест на ВІЛ направлений на збереження здоров'я пацієнта. Це важливо як для вдалої операції, так і на шляху до одужання вашої свекрухи. Тому наша позиція: обговорювати з лікарем всі стани, від яких залежить життя пацієнта. ВІЛ-інфікованих пацієнтів теж оперують, проводять як планові, так і інші оперативні втручання. Але у випадку, якщо клініка або лікар відмовлять пацієнтці в проведенні операції через ВІЛ-статус - звертайтесь до нашого сервісу. Наші спеціалісти можуть детально прояснити ситуацію. Також, ви можете отримати консультацію юриста, який розгляне конкретно вашу ситуацію. Це можна зробити за телефоном 0 880 500 451 в режимі 7/24. Бережіть себе!

ВідкритийВідвідувач сайту пояснено 26.11.2023  •