Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Гаряча лінія ВІЛ: права людей, які живуть з вірусом

Юрист, консультант Загальнонаціональної Гарячої лінії з питань туберкульозу та ВІЛ / СНІД розповіла про основні права ВІЛ-позитивних людей в побуті, знання яких допоможе їм уберегтися від дискримінації та стигматизації в суспільстві.

Автор: Ірина, юрист, консультант Загальнонаціональної Гарячої лінії з питань туберкульозу та ВІЛ / СНІДВ Україні ВІЛ-позитивні люди користуються усіма правами і свободами, передбаченими Конституцією і законами України. Тобто, коли ми говоримо, які права мають ВІЛ-позитивні люди, то в більшості випадків це ті ж права, які мають всі інші громадяни – ВІЛ-негативні. Втім, є винятки, але вони не стосуються отримання медичних послуг.

ВІЛ-позитивні отримують медичні послуги в медичних установах будь-якої форми власності на загальних підставах. Відмова в наданні їм медичних послуг на підставі ВІЛ-позитивного статусу є незаконним. Слід зазначити, що це ж правило стосується не тільки ВІЛ-позитивних, але і людей, що відносяться до груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ – людей, що вживають ін’єкційні наркотики, працівників секс-бізнесу, чоловіків, що мають статеві стосунки з чоловіками.

Тобто, не можна відмовити людині в наданні медичних послуг на підставі того, що він, скажімо, надає сексуальні послуги за плату. Це є дискримінацією.

Пологовий будинок

Відповідно до закону, відмова ВІЛ-позитивним людям в наданні їм медичної допомоги на підставі їх ВІЛ-позитивного статусу, а також обмеження прав їхніх рідних і близьких на цій підставі забороняється. Така відмова може бути оскаржена в суді. Таким чином, жоден пологовий будинок не може відмовити вагітній ВІЛ-позитивній жінці в наданні медичних послуг. Така відмова може бути оскаржена у керівника пологового будинку, в Департаменті охорони здоров’я, Міністерстві охорони здоров’я, суді.

Спортзали, басейни, пляжі

Для того щоб відвідувати салони краси, спортзали, фітнес-клуби, басейни, пляжі і т.д. довідка про відсутність ВІЛ-інфекції не потрібна. Вимагання такої довідки є порушенням закону і може бути оскаржене в Державній споживчій службі і в суді.

Військова служба

Відповідно до закону, хвороба, зумовлена ​​ВІЛ, так само як і безсимптомне носійство ВІЛ є перешкодою для служби в Збройних силах. Втім, все залежить від індивідуального діагнозу: скажімо, ВІЛ-інфекція, яка супроводжується інфекційною, паразитарною хворобою або злоякісною пухлиною & ​​mdash; означає непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку. А люди з безсимптомним носійством ВІЛ під час призову на строкову службу можуть бути непридатними в мирний час і обмежено придатними у військовий час.

Всиновлення

Згідно із законодавством України ВІЛ-позитивні люди не можуть всиновлювати дітей. Ця норма міститься в наказі МОЗ 20.08.2008 № 479, якою затверджено Перелік захворювань, при наявності яких особа не може бути усиновлювачем.

У цьому Переліку зазначено «Хвороба, викликана ВІЛ», шифр по МКБ B20-B24

Втім, в Переліку не згадується шифр Z21. Безсимптомне носійство ВІЛ. Тому якщо у людини саме безсимптомне носійство, яке підпадає під шифр МКБ Z21, то така людина має право бути усиновлювачем.

А ми нагадуємо, що консультанти Гарячої лінії працюють 24/7 і завжди готові відповісти на будь-які ваші запитання, щодо ВІЛ-інфекції та туберкульозу.

Цілодобово. Безкоштовно. Професійно.

Наш номер для відповідей на питання про ТБ – 0 800 50 30 80,
Номер для відповідей на питання про ВІЛ – 0 800 500 451.

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).